Фітнес: Історія виникнення та розвитку
Дати однозначну відповідь на питання: "Що собою представляє фітнес?", швидше за все, не вийде, оскільки кожен розуміє дане поняття по-своєму. Для одних фітнес - це здоровий спосіб життя, для інших - задоволення, для когось - це спорт, а для когось - професія.
Історія
Давайте поговоримо про історію фітнесу, тобто про те, коли він з'явився, і як він розвивався і розповість нам про неї головний редактор жіночого фітнес журналу http://fitneswoman.ru. Люди дуже рано зрозуміли, що фітнес необхідний їм для того, щоб вижити, саме тому його розвиток можна простежити ще в давні часи.
Навіть найпримітивнішим жителям Землі він був необхідний, адже вони могли піти на полювання і пробути в пошуках їжі кілька днів, а як це зробити, коли фізична форма, так би мовити, кульгає? Звичайно, безумовно, фітнесом стародавні люди займалися абсолютно неусвідомлено - вони багато бігали, стрибали, присідали, нахилялися, в загальному, виконували купу фізичних вправ, але їх на це змушувало життя і ситуація.
Пізніше, з розвитком сільського господарства у людини з'явилося багато різних інструментів, а також тварин, які допомагали їй в роботі - полегшували її. Тобто, спосіб життя став відразу менш активним, але все ж навантаження було, і людям все одно доводилося працювати, тому їм ще не доводилося замислюватися про додаткові фізичні вправи, які й так були чималими.
Продовжив свій розвиток фітнес в древніх цивілізаціях. Люди тоді пов'язували фізичне навантаження з добробутом, тобто, хто багато працював, той добре жив. У Китаї пішли ще далі - хто працює, той не хворіє. Вони мали рацію. Сьогодні, ми також можемо побачити те, що фізичні вправи рятують нас практично від усіх захворювань.
У той же час, десь в Індії повним ходом розвивається таке вчення, як йога. Втім, воно і до цього дня залишається дуже популярним серед сучасних людей. Ще тоді йога була дуже радо прийнята. Вся справа в тому, що всі заняття набували, так би мовити, духовний акцент і, що природно, були засновані на віруванні буддизму та іудаїзму. Йшли роки, вчення розвивалося, і його актуальність набирала обертів. І в певний момент вчення йога було пов'язано з фізичними вправами, ось і з'явився на світло більш-менш звичний нам фітнес. Тобто, духовні сили зв'язалися з матеріальних можливостей людини.
Величезний розвиток фітнес отримав, коли державам потрібні були армії військових. Яскравими прикладами є Перська Імперія, Спарта й інші. Тоді хорошою фізичною і духовною формою повинні були володіти не тільки чоловіки, для того, щоб воювати, а й жінки, для щоб приносити здорове потомство.
Приділяли чималу увагу фізичному розвитку і в Греції. Саме там мати міцне здоров'я і хорошу фізичну форму було не менш важливим, ніж мати відмінні знання. У цей період починають свою історію музика та гімнастика. Для древніх дана ідея була абсолютно новою - виконання фізичних вправ під приємну музику, для того, щоб це поєднання сприяло гармонійному розвитку організму. Фітнес став ще більш розвиненим.
Йшли роки, фітнес то височів (Епоха Заперечення), то про нього забували. Його відродження відбулося в 18 столітті, а було воно проведено на території Німеччини Фрідріхом Яном. Саме він зазначав, що відсутність фізичного здоров'я у громадян країни - це поразка в разі вторгнення в цю країну ворога.
Грунтовно за його розвиток взялися в 20 столітті і продовжують це донині, випускаючи все нові вчення і програми.