Рулонні штори: практичні поради по монтажу
Рулонні штори - це один із самих практичних і простих способів оформлення вікна. Як зрозуміло з назви, рулонні штори - це гладке полотно тканини, яке згортається в рулон за допомогою спеціального механізму.
Рулонні штори, або тканинні ролети, дуже зручні в застосуванні і практичні. Вони виглядають більш вишукано, ніж жалюзі, складаються з цілісного полотна і, на відміну від масивних портьєр, займають менше місця. До речі, в Україні придбати рулонні штори можна в інтернет-магазині roletoff.ua.
Як повісити рулонні штори?
Структура рулонних штор дуже проста. Вони складаються з цільного тканинного полотна, акуратного згорнутого в рулон і розташованого окремо для кожного скла на вікні. Залежно від щільності, і призначення, вони можуть повністю або ж частково перешкоджати доступу сонячного світла в приміщення. За тканиною рулонної штори знаходиться направляюча (волосінь), по якій ковзає нижня планка, завдяки чому штора не відходить від вікна навіть у його похилому положенні, або при протягах.
Їх монтаж дуже простий - досвідченому фахівцю знадобитися не більше години. Що ж стосується штор, які продаються з усіма необхідними комплектуючими в популярних будівельних магазинах, виробники вказують на упаковці «5-хвилинний монтаж«, насправді, він забере у вас від 10 до 30 хвилин на кожне вікно. У комплект, як правило, входить тканина для штори, металева трубка, кріплення, волосінь (з напрямними) і додається інструкція. Кріплення встановлюються на стулки вікон. Для того, щоб прикріпити штору на «глуху» стулку, потрібно скористатися клеєм або саморізами.
Зверніть увагу, що готові рулонні штори продаються всього в декількох розмірах (причому у кожного виробника своя розмірна шкала). Але ви легко можете самостійно «підігнати» куплений комплект під свій нестандартний розмір вікна. Для цього досить відрізати ножицями потрібну довжину штори і відпиляти відповідний розмір монтажної трубки (на яку накручується штора) за допомогою пилки по металу.
Залежно від комплектації моделі, її управління може здійснюватися за допомогою спеціалізованого ланцюжка або вбудованого електродвигуна. Ланцюговий механізм для підйому і опускання полотна знаходиться збоку від штори, і може бути встановлений з будь-якої сторони, як з правої так і з лівої. Незаперечна зручність рулонної штори заключається в тому, що до неї можна купити дистанційне керування. Завдяки цьому пристосуванню ви зможете впускати в будинок перші промені сонця, що сходить, не встаючи з ліжка.
Рулонна штора може бути представлена в двох типах - з відкритою або закритою системою. У відкритій системі рулонної штори вал, на який накручується штора, відкритий, а в закритих - закритий коробом.