Главная : Новости

Які трави допомагають при екземі?

, 18:38
0 1404

трави при екземіНезважаючи на те, що існує безліч засобів медикаментозного лікування екземи, що включають седативні препарати, імуностимулятори та протиалергічні засоби, досягти бажаного результату виходить не завжди. Тому багато людей, які страждають від дерматиту, звертаються до різних рецептів народної медицини. І це не дивно, адже лікування екземи травами має багатовікову історію, в той час як сучасні ліки з'явилися відносно недавно (до речі, в Україні придбати настій для примочок при екземі можна на сайті https://liktravy.ua/useful/recipes/lechenie-ekzemi-primochki).

Навіть алергологи і дерматологи визнають корисність багатьох трав при екземі, головне, щоб вони не викликали подразнення шкіри та інших алергічних реакцій. Також слід розуміти, що окремо кожна лікарська рослина дасть значно менший результат, ніж використання трав'яного збору при екземі, що складається з безлічі інгредієнтів. Саме тому в народній терапії використовуються різні рецепти проти дерматитів, в яких один інгредієнт підсилює дію іншого.

Давайте розберемося, які трави слід пити при екземі, які зі звичних для нас рослин нададуть найбільш сприятливий лікувальний ефект?

Найпоширеніші трави від дерматиту та екземи:

  • ромашка;
  • звіробій;
  • цикорій;
  • обліпиха;
  • кора дуба;
  • каланхое;
  • череда;
  • бузина;
  • кропива;
  • калина;
  • розторопша;
  • мати й мачуха;
  • лавровий лист.

Давайте розглянемо деякі з них більш детально.

Калина

У народних рецептах від різних дерматитів використовуються всі частини рослин, починаючи від квіток, ягід і листя до коренів і кори. І це не дивно, якщо врахувати, що в цій лікарській рослині міститься 40 лікувальних елементів, серед яких калій, йод, марганець, мідь, кальцій, залізо, оцтова, пальмітинова, мурашина, ліноленова, каприлова, масляна і валеріанова кислоти. При лікуванні дерматитів калину застосовують як зовнішньо, так і внутрішньо.

Кора дуба

Кору дуба подрібнюють і пересипавши в емальований посуд, заливають 1 л окропу і доводять до кипіння і додають або 2 ст. л лопуха, або півсклянки деревію і півсклянки череди. В обох випадках після закипання відвару його закривають кришкою і дають постояти 15 хвилин. Потім в гарячий відвар опускають руки або ноги так, щоб повністю покрити уражену ділянку шкіри. Процедура триває до охолодження води. Після процедури витирати шкіру не можна, необхідно дати їй обсохнути самій.

Обліпиха

Для лікування дерматиту зазвичай використовують не самі ягоди, а масло обліпихи або мазь. Масло приймають всередину по 2-3 мл в день, а 5 % мазь з масла - використовується зовнішньо на місця запалення. В обох випадках відбувається зникнення свербіння, припинення лущення, зняття болю, печіння, набряку і розсмоктування інфільтрату.

Цикорій

При класичному перебігу захворювання використовують корінь цикорію, змішаний з насінням фенхеля, коренем кульбаби в рівних пропорціях і 2 частини кори крушини. Суміш заливається з пропорції 1 ст. л. на склянку окропу і настоюється 10 хвилин, потім проціджують. Пити тричі на день по 1 склянці.

А ось при мокрій екземі добре допомагають примочки з кореня цикорію. Беремо ромашку і чебрець по 2 ст. л. кожна і заливаємо двома склянками окропу, настоюємо півгодини. Примочки робляться після того, як відвар повністю охолоне.

Ромашка

Для компресів використовують відвар з повзучого чебрецю і квіток ромашки, змішаних в рівних пропорціях. 3 ст. л суміші висипають в дві склянки окропу і кип'ятять близько двадцяти хв, потім відвар треба відстояти 15 хв і процідити. Відвар використовують для компресів на уражені ділянки декілька разів на день. Також ромашку спільно з іншими травами часто використовують як суміш для лікувальних ванн проти дерматитів. Найпоширенішим збором вважається суміш з ромашки, гілок сосни, кропиви, ягід бузини, герані і квіток календули. Всю цю суміш заливають окропом і закривають кришкою, даючи так охолонути. Далі відвар проціджують і виливають в гарячу ванну.

Звіробій

Звіробій володіє в'язкою і дезинфікуючою властивістю, тому при різних запальних процесах його запарюють по 1 ст. л на 1-ну склянку окропу та після того як відвар настоїться протягом години, проціджують його та використовують для примочок, щоб не дати розвинутися вторинним інфекціям на тлі основного захворювання.

Також чудовий результат на хворого надає масляна настоянка зі звіробоєм, проте вона має один істотний недолік - на її приготування потрібно не менше трьох тижнів. Готується вона так: в скляну тару наливають оливкова олія (до половини) і заповнюють свіжим звіробоєм. Потім періодично струшують, настоюючи в темному місці.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 178)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ