Главная : Новости

Сир з пліснявою - корисний інгредієнт у вашому раціоні

, 15:57
82 1136
Сир з пліснявою

Напевно, ви не знайдете жодної людини, яка б не любила гарно попоїсти, особливого чогось смачненького. Саме тому в магазинах на прилавках можна знайти так багато різноманітних делікатесів. Ну а сир з цвіллю - це один з найпопулярніших делікатесів. Але такий чи він корисний і нешкідливий, як вважають гурмани, які не можуть відмовити собі в покупці такого продукту на стіл?

Насправді існує ціле сімейство сирів з цвіллю. Вони відрізняються один від одного присутністю в складі Пеніциллів і харчового грибка, які, на відміну від чорної цвілі, безпечні для людського організму. Залежно від виду грибкової колонії може відрізнятися і колір - від чисто білого до зеленуватих і блакитних відтінків. Варто відзначити, що присутність цвілі визначає певний сорт продукту, а її колір не відображає його свіжість.

Види сирів з цвіллю

Почнемо з того, що всі сири з пліснявою є досить дорогими, елітними і високо цінуються за свої смакові якості. Вони можуть бути виготовлені як з коров'ячого, так і з козячого молока (Рокфор, Арді-гасна). Залежно від кольору цвілі все сири поділяють на два підвиди:

  1. Сири з білою пліснявою. Їх поверхня оброблена спорами грибка, який з часом утворює на ній спеціальну кірку, що надає продукту специфічний смак і аромат. Серед найвідоміших сирів з білою пліснявою-Камамбер. Він має яскраво виражений земляний грибний запах з нотками моху.
  2. Блакитні сири. Відрізняються тим, що цвіль знаходиться не тільки зовні, але і проникає всередину продукту. Для цього при виробництві сиру витримуються спеціальні умови. Його дозрівання відбувається в невеликих прохолодних підвалах з контрольованим рівнем вологості. А кінцевий смак буде прямо залежати від особливостей технології. Блакитні сири відомі своїм багатим розмаїттям відтінків-з солоним смаком, грибним або горіховим присмаком тощо.

Цікавим залишається той факт, що технологія виробництва сирів незмінна протягом цілих століть. Для виробництва такого сиру відбирають тільки незбиране молоко корів, які харчувалися луговою травою. Це дозволяє виключити присмак гіркоти, який дає пижма або полин в кінцевому продукті. Потім молоко підлягає нагріванню до 30 градусів. Слід дочекатися денатурації молочних білків. А коли молоко згортається, його поміщають в марлю і підвішують для видалення сироватки. Через два тижні в сирний ком вводять спори цвілевих грибів за допомогою спеціальної довгої голки. Після цього починається довга процедура визрівання.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 81)

Читайте также:


ВВЕРХ