Главная : Новости

Як правильно накласти джгут?

, 19:26
45 452
джгут

Джгут - це пристрій, який використовується для зупинки кровотечі з кінцівки в екстрених випадках. Гумка, шматок тканини, шарф, шийна хустка, ремінь і т. д. Джгут можна зробити з будь-якої зав'язки; його слід використовувати лише в крайньому випадку. Цей інструмент широко використовується для порятунку життів у ситуаціях, коли важко отримати допомогу від центрів порятунку. Використання джгута є дуже ефективним для короткострокової зупинки кровотечі, поки спеціаліст не зможе взяти його на себе, але цю техніку слід застосовувати лише тоді, коли жоден інший метод не є ефективним. Перш за все, важливо навчитися правильному накладати турнікет, тому що неправильне поводження може призвести до жахливих наслідків для пацієнта. Джгут також можна використовувати в хірургічних умовах, щоб перервати приплив крові до кінцівок, щоб хірурги могли оперувати без кровопролиття.

Різні види джгутів

Сьогодні існує кілька видів джгутів.

  • Джгут медичний. Звичайний, простий у використанні, хірурги, перша допомога.
  • Пневматичний джгут. Сучасна хірургія, практична, безпечна, використання газу, що входить в надувну пов'язку.
  • Джгут затискач / багаторазовий джгут. Швидке відкриття, поступове ослаблення, безпечне, медичне використання, перша допомога, особи.
  • Тактичний джгут. Використовується в екстрених випадках у позалікарняних умовах солдатами, парамедиками або особами, які надають першу допомогу, виглядає як нарукавні пов’язки, пристрій для швидкого та легкого надягання.

Коли необхідно накласти медичний джгут?

Накладення медичного джгута відбувається швидко. Однак важливо прийняти рішення якомога швидше, щоб заощадити якомога більше часу в екстреній ситуації. Крім того, накладення медичного джгута необхідне лише у випадку серйозної зовнішньої кровотечі, яку неможливо зупинити місцевим стисненням.

Ви можете накласти медичний джгут, якщо виникла одна з таких ситуацій:

  • Підтримувати точку стиснення стає неможливо
  • Рана на кінцівці занадто велика
  • Наявність підсадженого предмета в кінцівку
  • Ви повинні подбати про іншу жертву
  • Член розчавлений або ви не можете виконати локальне стиснення

Важливо записати час, коли ви наклали екстрений джгут на лоб потерпілого. Потрібно бути гранично обережним, тому що вона не повинна залишатися з натягнутим джгутом більше двох годин. Дійсно, пацієнт ризикує знизити кровообіг в інших кінцівках, що, у свою чергу, може спричинити ампутацію відповідної кінцівки. Крім того, жертва ризикує загинути, якщо джгут послабиться; швидке виділення токсинів, накопичених в ураженій кінцівці, може викликати зупинку серця.

Як накласти екстрений джгут?

Попередньо переконайтеся, що людина лежить на спині, піднявши ноги.

Крок 1: Аналіз джерела кровотечі.

Знайдіть джерело кровотечі та, якщо можливо, позначте його. Зверніть увагу, що джгути накладаються лише на кінцівки, а не на травми голови чи тулуба. 

Крок 2: Компресія рани

Вбирайте кров, стискаючи її стерильною прокладкою або абсорбуючим матеріалом. Дуже важливо постійно стискати рану, щоб кров не витікала. Хоча ваш компрес починає наповнюватися кров’ю, не знімайте його, ризикуючи видалити тромб і знову розпочати кровотечу. Однак якщо ви виявите, що кровотеча посилюється, ви можете розглянути можливість накладення джгута. Будьте обережні, щоб не знімати компрес: залиште його на місці під час встановлення джгута, щоб уповільнити кровотік.

Крок 3. Викличте службу екстреної допомоги

При виникненні серйозної ситуації важливо зберігати спокій, щоб не напружувати потерпілого. Діалог необхідний: спробуйте дізнатися про це, щоб передати отриману інформацію екстреним службам.

Крок 4: Накладіть джгут

Щоб накласти джгут, потрібно вибрати відповідний матеріал. Якщо у вас немає медичного джгута, зверніться до таблиці екстрених джгутів вище.

Встановлення джгута є простою маніпуляцією, але вона повинна бути виконана якісно. Він в обов'язковому порядку повинен знаходитися між відкритою раною і серцем, тому що його використання спрямоване на переривання крові, що йде від серця в артеріях. Для імпровізованого джгута візьміть з собою палицю, олівець, викрутку або гілку дерева, яку потрібно встановити між першим і другим піввузлом джгута. Потім повернути палицю, щоб затягнути джгут і тим самим обмежити приплив крові і зупинити кровотечу. Тиск, який чинить джгут на рану, має бути достатньо сильним, але не надто сильним, оскільки це може призвести до некрозу тканин. Якщо кров продовжує текти, це означає, що джгут накладено неправильно.

Увага! Не можна накладати джгут безпосередньо на рану!

Крок 5: Тримайте рану чистою, а постраждалого – теплим

Очікуючи допомоги, ви можете продовжувати очищати рану, щоб запобігти розмноженню бактерій. Протягом цього часу зігрійте пораненого за допомогою ковдри для виживання. Якщо є можливість, ви можете допомогти їй випити води.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
4 (голосов: 56)

Читайте также:


ВВЕРХ