Що таке Кросфіт?
Людина прагне до вдосконалення у всіх напрямках, і силові види спорту не є винятком. В даний час швидко набуває популярності відносно нова дисципліна, яка називається «CrossFit». Дана система тренувань викликає жваві суперечки серед експертів фітнесу, лікарів, тренерів, спортсменів-професіоналів. Розглянемо в подробицях, що таке кросфіт, які переваги даної системи, кому можна, а кому не варто займатися. До речі, в Москві зайнятися кросфітом ви можете в спортзалі "CrossFit Zig Zag".
Що це таке?
Під словом «Кросфіт» в даний час розуміється спортивний рух, заснований на філософії багатостороннього фізичного розвитку. Одночасно ця назва фітнес компанії, яку заснували 2000 року спортсмени Грег Глассман і Лорен Дженай. Кросфіт-вправи діляться на чисто фізкультурні, призначені для людей без професійної спортивної підготовки, і більш складні, які практикують підготовлені атлети в змагальних цілях.
Ідеологом даного спортивного напрямку є Грег Глассман, колишній професійний гімнаст. Перший зал для занять кросфітом був відкритий в Каліфорнії в 2001 році. За 15 років розвитку нового напряму в силовому спорті по всьому світу було відкрито майже 4 000 залів, в яких практикується дана система. У деяких країнах (наприклад, в Канаді) кросфіт офіційно включений в програму занять для спецпідрозділів збройних сил, пожежних загонів. Існує навіть напрямок CrossFit Kids, розроблене спеціально для дітей.
Експерти визначають кросфіт як систему підготовки, розвиваючу всі фізичні якості атлета - витривалість, силу, швидкість, гнучкість, координацію. При цьому засоби досягнення даних якостей можуть бути самими різними. Заняття зазвичай включають в себе кругові тренування різної спрямованості, які швидко змінюють одне одного.
Основні принципи і правила кросфіту
Справжні фанати кросфіта можуть тренуватися до 12 разів на тиждень. Ранкові заняття зазвичай включають силові тренування, ввечері практикуються різні функціональні навантаження - біг, плавання, їзда на велосипеді.
Система CrossFit доступна в багатьох варіантах, але класичну методику практикуються тільки в мережі сертифікованих тренажерних залів, в яких тренують інструкторів і видаються ліцензії спортивним залам, які бажають стати частиною всесвітньої мережі CrossFit Inc. Філії можуть створювати власні методики тренувань і встановлювати свої ціни.
Заняття складаються із загальної розминки, розвиваючого блоку, а також високоінтенсивного тренінгу тривалістю 10-15 хв.
Правила тренінгу:
- Максимум інтенсивності на кожному тренуванні;
- Чим частіше ви тренуєтеся, тим краще;
- Мінімум відпочинку між вправами (а краще - його повна відсутність);
- Зміна напрямку навантажень на кожному занятті.
Справжні прихильники цього фітнес-руху крім тренінгу в залі практикують кросфіт вдома, використовуючи віджимання, підтягування, стрибки, вправи на витривалість, спринтерський біг. CrossFit - це ще й велике мережеве ком'юніті: щодня в інтернеті спортсмени і тренери викладають нові тренувальні програми, статті та відео з технікою вправ, матеріали про правильне харчування для досягнення найкращих результатів.