Головна : Новини

Що таке Кросфіт?

, 12:59
0 292

Людина прагне до вдосконалення у всіх напрямках, і силові види спорту не є винятком. В даний час швидко набуває популярності відносно нова дисципліна, яка називається «CrossFit». Дана система тренувань викликає жваві суперечки серед експертів фітнесу, лікарів, тренерів, спортсменів-професіоналів. Розглянємо в подробицях, що таке кросфіт, які переваги даної системи, кому можна, а кому не варто займатися. До речі, в Москві зайнятися кросфітом ви можете в спортзалі "".

Що це таке?

Під словом «Кросфіт» в даний час розуміється спортивний рух, заснований на філософії багатостороннього фізичного розвитку. Одночасно ця назва фітнес компанії, яку заснували 2000 року спортсмени Грег Глассман і Лорен Дженай. Кросфіт-вправи діляться на чисто фізкультурні, призначені для людей без професійної спортивної підготовки, і більш складні, які практикують підготовлені атлетиці в змагальних цілях.

Ідеологом даного спортивного напрямку є Грег Глассман, колишній професійний гімнаст. Перший зал для занять кросфітом був відкритий в Каліфорнії в 2001 році. За 15 років розвитку нового напряму в силовому спорті по всьму світу було відкрито майже 4 000 залів, в яких практикується дана система. У деяких країнах (наприклад, у Канади) кросфіт офіційно включень в програму зайняти для спецпідрозділів збройних сил, пожежних загонів. Існує навіть напрямок CrossFit Kids, розроблене спеціально для дітей.

Експерти визначають кросфіт як систему підготовки, розвиваючу всі фізичні якості атлета - витривалість, силу, швидкість, гнучкість, координацію. При цьому засоби досягнення даних якостей можуть бути самими різними. Заняття зазвичай включають в себе кругові тренування різної спрямованості, які швидко змінюють одне одного.

Основні принципи і правила кросфіту

Справжні фанати кросфіта можуть тренуватися до 12 разів на тиждень. Ранкові заняття зазвичай включають силові тренування, ввечері практикуються різні функціональні навантаження - біг, плавання, їзда на велосипеді.

Система CrossFit доступна в багатьох варіантах, але класичну методику практикуються тільки в мережі сертифікованих тренажерних залів, в яких тренують інструкторів і видаються ліцензії спортивним залам, які бажають стати частиною всесвітньої мережі CrossFit Inc. Філії можуть створювати власні методики тренувань і встановлювати свої ціни.

Заняття складаються із загальної розминки, розвиваючого блоку, а також високоінтенсивного тренінгу тривалістю 10-15 хв.

Правила тренінгу:

  • Максимум інтенсивності на кожному тренуванні;
  • Чим частіше ви тренуєтеся, тим краще;
  • Мінімум відпочинку між вправами (а краще - його повна відсутність);
  • Зміна напрямку навантажень на кожному занятті.

Справжні прихильники цього фітнес-руху крім тренінгу в залі практикують кросфіт вдома, використовуючи віджимання, підтягування, стрибки, вправи на витривалість, спринтерський біг. CrossFit - це ще й велике мережеве ком'юніті: щодня в інтернеті спортсмени і тренери викладають нові тренувальні програми, статті та відео з технікою вправ, матеріали про правильне харчування для досягнення найкращих результатів.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ