Главная : Новости

Що таке бджільництво?

, 21:51
0 1675

бджолярНа це питання хтось відповість просто: мед. Але мед - це не просто солодка тягуча рідина, а нектар, перероблений робочою бджолою. З дохідного вулика можна отримати до 30 кілограмів меду на рік. Цінний побічний продукт діяльності бджіл - це бджолиний віск. Медові соти можна використовувати до шести років (далі на сотах накопичуються мікроби і паразити, також вони темніють). Зі стільників, які викидаються добувають бджолиний віск. Прибуткове виробництво воску становить від 9 до 18 кг з кожної тонни зібраного меду. І це вершина роботи бджолярів. Так хто ж такі бджолярі і що ж таке бджільництво?

Чи легко бути бджолярем?

медКомусь може здатися, що бути бджолярем дуже просто: дістань кілька вулик з бджолами, постав серед медоносних рослин і збирай урожай! Щоб займатися бджільництвом, потрібно любити бджіл, так як вони відчувають, як до них ставляться. Для бджіл треба бути опікуном, годувальником і навіть лікарем в зимовий час.
Досвідченому пасічнику досить подивитися на вулик, в якому зазвичай живе від 8 до 80 тисяч бджіл, щоб багато чого довідатися про бджолині сім'ї. Хорошому пасічнику просте дзижчання бджіл, коли він відкриває вулик, розповість: чи продуктивна бджолина сім'я, чи сита, чи голодна; може вона «осиротіла», втративши матку і т. д.

З історії бджільництва

Як це не жахливо, але раніше бджолярі, щоб зібрати мед, вбивали бджолині сім'ї, які жили в дуплах та інших порожнинах. Але вже в 1851 році американський бджоляр Лоренцо Лоррейн Лангрстрот виявив, що бджоли залишають між восковими сотами проміжки близько 6 міліметрів. Це відкриття дозволило використовувати виготовлені людиною дерев'яні вулики, в яких між стільниковими рамками залишається така ж відстань. Таким чином стало можливим виймати з вулика окремі рамки. щоб зібрати мед і віск, не пошкоджуючи бджолину сім'ю.

Від чого залежить успіх бджоляра?

медСпочатку потрібно вибрати місце, де будуть розташовуватися вулики, бджоли повинні знайти собі їжу. Наприклад, влітку і восени в місцях, де ростуть сосни і ялини. Найкращий мед (як його називають бджолярі цар меду) дають поля квітучого дикого чебрецю. Також високо цінується липовий мед. Бджоли також розшукують білу конюшину, жовтий буркун, люцерну і т. д. Хтось спеціально на клумбах садить рослини - квітконоси.

Яблука, мигдаль, кавуни, сливи, груші, огірки, різні ягоди - всім їм для запилення потрібні бджоли. Це відноситься і до таких насіннєвих культур, як морква, цибуля і навіть соняшник. Запилюючи люцерну, яка стає кормом для худоби, бджоли дбають не тільки про людей, а й навіть про тварин.

Розміщуючи вулики в гірському районі, краще їх ставити біля підніжжя гори. Бджоли легко піднімаються вгору до усипаних квітами дерев і, навантажившись нектаром, відправлятися в більш легкий через спуск шлях до вуликів. Якщо поставити вулики на горі (вище дерев), то це зменшить продуктивність бджолиної сім'ї.

Про бджолині сім'ї

Від матки залежить благополуччя і продуктивність бджолиної сім'ї. якщо бджолина сім'я, яка живе у вулику, виробляє мало діток і меду, то матку необхідно знищити і замінити іншою. Найбільше меду виробляють сім'ї з молодою маткою. Для нової бджолиної сім'ї треба взяти великий двокорпусний вулик, що кишить бджолами, відокремити верхню половину від нижньої. В одній половині матка вже є і її можна помістити в іншу половину вулика. На час медозбору нова бджолина матка вже буде відкладати яйця, наповнюючи вулик молодими робочими бджолами.

Про життя робочої бджоли

Скільки живе бджола? Влітку, коли бджола шукає квіти до 15 годин в день і літає зі швидкістю до 20 км / год, вона живе близько шести тижнів. Зимовий час для бджіл менш напружений - вони працюють 2-3 години в день, що дозволяє їм прожити навіть кілька місяців.

Про продуктах бджільництва

Квітковий пилок є основним джерелом білків, вітамінів, мінеральних речовин і жирів, необхідних для розвитку бджолиної матки, робочої бджоли і трутня. Деякі вважають, що квітковий пилок - це хороший натуральний цілющий засіб для лікування багатьох захворювань. З одного вулика можна отримати до 5 кг пилку на рік. Прополіс - це речовина, якою бджоли замазують щілини вулика.

Шлях меду з квітки на ваш стіл

Польова медоносна бджола прилітає на квітку і збирає нектар в медовий зобик, який є розширеною ділянкою стравоходу. Уявіть, щоб наповнити цей зобик, бджілці потрібно відвідати до 1500 квіток. Далі бджола повертається у вулик, де нектар поміщається в медові стільники. Для цього вона відригує вміст медового зобика в рот молодої робочої бджоли. Робоча бджола в свою чергу складає нектар в медовий осередок і вживає всіх необхідних заходів, щоб переробити нектар в мед. Бджоляр гарячим ножем зрізає віск, що закриває комірки в кожній рамці. Потім він завантажує рамки в медогонку, в якій під дією відцентрової сили з стільників витягується мед. Мед упаковується в банки або по порціях. Якщо банка прозора, то можна перевірити за кольором якість меду. Мед легко засвоюється організмом і швидко перетворюється в енергію.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 204)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ