Главная : Новости

Лікування запору у дітей

, 21:53
0 2167

Перший крок в лікуванні запору у дітей - це усвідомлення батьками суті проблеми. Батькам важливо розуміти, що у дитини немає захворювання. Функціональний запор - одна із самих звичайних проблем у дітей, це не небезпечно і з часом пройде.

Крім того, батькам варто спробувати поставити себе на місце малюка і зрозуміти його точку зору. Привчання до туалету не повинно супроводжуватися появою страху болючою дефекації у дитини. Батьки повинні зрозуміти, що примусова тактика навчання гігієнічним навичкам, ймовірно, буде мати негативні наслідки, «в цій боротьбі не може бути переможців».

При функціональному запорі у дітей більшість експертів схвалює щоденний прийом нестімулірующіх проносних, начебто лактулози, поліетиленгліколю, мінеральних масел або молочка магнезії, які поступово розм'якшують калові маси до того стану, коли дефекація стає безболісної (це може статися через кілька днів або тижнів). Після того, як у дитини стілець стає регулярним, проносні продовжують приймати ще протягом кількох тижнів в якості підтримуючої терапії. Таким чином, в цілому тривалість лікування може бути протягом декількох місяців. Різко переривати прийом проносних не можна, так як це може спровокувати повернення запорів. Спочатку поступово зменшують дозу проносних протягом певного періоду часу в залежності від частоти стільця і характеру калу.

Такий ненав'язливий підхід повертає дитині контроль над дефекацією. Ключ до ефективного лікування - безболісний стілець. Корисна модифікація поведінки, що припускає заохочення за успіхи у придбанні гігієнічних навичок.

Дієта при лікуванні закрепів

Також в лікуванні закрепів дуже важлива дієта. Дієтичні заходи мають на увазі велику кількість в раціоні дитини продуктів багатих грубою клітковиною. Овочі, фрукти, хліб з борошна грубого помелу, курага, родзинки і чорнослив, йогурт з висівками - все це буде дуже корисно для малюка.

Також важливо привчати дитину пити воду. Саме воду, але не соки, газовані напої або коров'яче молоко для втамування спраги. Важливо, щоб у перервах між їжею дитина пив достатню кількість чистої води.

У висновку відзначимо, що існують деякі захворювання, одним із проявів яких є запор. До них відносяться деякі неврологічні захворювання, гіпотиреоз (недостатня функція щитовидної залози), муковісцидоз, рідкісні захворювання з особливостями розвитку кишечника, наприклад, хвороба Гіршпрунга і доліхосігма. Тому лікування запорів при цих захворюваннях є доповненням до основного лікування.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 119)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ