Главная : Новости

Причини раку легенів

, 11:25
0 2316

рак легкихУ більшості випадків індукція процесу пухлинного переродження клітин легені відбувається з вини людини. Клітини, що вистилають бронхи, дуже чутливі до пошкоджень, тим більше хронічним, як при курінні. Пошкодження призводять до порушень процесу клітинного росту, переходу його в злоякісну форму.

Серед антропогенних причин раку легені на першому місці куріння, за ним - вплив радону, далі робота у шкідливих умовах (загазованість, асбесто - цементне виробництво, підвищений вміст пилових частинок в повітрі), шкідливу ДНК клітини дію деяких вірусів, зокрема цитомегаловірусу, вірусу папилломатоза. Значення генетичних факторів (схильність, сімейна спадковість) при даній онкопатології невелика.

Симптоми раку легенів

Симптоматика раку легені спочатку не дуже специфічна, і це стає причиною занадто пізнього звернення до лікаря. Крім того, час появи ознак сильно варіює від типу раку. Детальніше читайте на сайті: medicinaportal.com.

Так, центральний рак легені дає клініку раніше, ніж рак плоскоклітинний. Пов'язано це з типовістю розташування пухлини, а також з часом залучення в процес сусідніх органів - плеври, органів середостіння, метастатичної активністю виду раку.

Які ж симптоми повинні насторожити щодо раку легенів у осіб, що входять до групи ризику?

  • наростання обсягу кашлю, мокротиння, збільшує тривалість епізодів кашлю;
  • поява в мокроті прожилок крові, яких сторонніх включень, гнійні виділення при кашлі;
  • погіршення загального стану, слабкість, схуднення;
  • болю при кашлі, а пізніше при диханні;
  • задишка, що підсилюється при русі, в положенні лежачи;
  • поява в аналізах крові великої кількості лейкоцитів, еозинофілії, - постійне або протягом тривалого часу.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 74)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ