Главная : Новости

Що таке прополіс?

, 21:05
0 1965

Прополіс - це смолиста речовина, що є захисним виділенням рослин, бджоли-збиральниці переносять на своїх ніжках таким же чином, як і пилок. У вулику вони обробляють його секретом щелепних залоз, додаючи до одержаної маси віск у співвідношенні 2:1 (на 50-60% рослинної смоли - 25-30% воску) і пилок. Високоякісний прополіс містить до 70% рослинних смолистих речовин і секрету залоз бджіл, в прополісі ж низької якості - до 65-70 % бджолиного воску і пилку.

Прополіс - вельми складне з'єднання, в ньому виявляються не тільки рослинні смоли й віск, а й присутні також пилок і перга, секреторні виділення медоносних бджіл і механічні домішки. Тобто вихідний матеріал цього дивного речовини і органічного, і неорганічного походження. Всі компоненти прополісу перетворюються бджолами в біологічно активний комплекс певного хімічного складу і біологічної дії . Це вкрай необхідне для бджолиної сім'ї захисний засіб, що забезпечує її нормальну функцію.

Прополіс може відрізнятися за якістю. Так, м'який прополіс вважається більш високої якості, ніж твердий. Він складається бджолами між рамками, а також на рамки поблизу осередків. Твердий прополіс містить багато домішок (воску та ін.) Бджоли складають його у льотка і на дні вулика.

Купить прополіс можна в аптеці, інтернет-магазині чи на ринку. При покупці прополісу на ринку можна по недосвідченості придбати шматки низької якості з великою кількістю домішок. Можлива підробка цього продукту бджільництва, а часом і явний обман, коли, наприклад, за прополіс видають шматки бджолиного воску.

Джерело: http://narodfarma.com.ua/

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 81)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ