Захворювання серця

захворювання серця

Мед і захворювання серця
Вживати мед по 1 ст. ложці 2-3 рази на день при серцево-судинних захворюваннях (розводити його у воді або з'їдати з фруктами).
Мед благотворно діє на серцевий м'яз, сприяє розширенню судин серця і покращує його кровопостачання.

Желтушник і серцева недостатність
Взяти 1 г сухої подрібненої трави желтушніка сірого, залити 150 мл окропу, витримати на киплячій водяній бані 15 хв, настояти півгодини - годину, процідити і пити по 1 ст. ложці 3-4 рази на день при серцевій недостатності.
Рослина отруйна, тому настій його використовувати тільки за призначенням лікаря.
Желтушник сірий тонізує серце, діє заспокійливо і сечогінний.

Відвар стулок квасолі і серцево-судинні хвороби
Приготувати відвар лушпиння квасолі в співвідношенні 1:10 і пити його по половині склянки 3 рази на день за півгодини до їжі при серцевій слабкості, що супроводжується набряками, порушеннях серцевого ритму, атеросклерозі й гіпертонії.
Відвар лушпиння квасолі має сечогінну властивість. Він містить багато мінеральних солей (переважають калій, фосфор, кальцій), необхідних для нормального функціонування серцево-судинної системи.

Курага і захворювання серця і нирок
З'їдати щодня по 100-150 г кураги (звільнених від кісточок і висушених половинок абрикосів) при серцево-судинних і хронічних ниркових захворюваннях (наприклад, при набряках, гіпертонії, порушеннях серцевого ритму, інфаркті міокарду а і т.п.), а також під всіх інших випадках, коли необхідно харчування, що містить обмежену кількість натрію і підвищена - калію.

Календула і серцево-судинні хвороби
Приготувати настій календули лікарської. Для чого взяти 2 ст. ложки сухих подрібнених квіток календули лікарської, залити їх в термосі 0,5 л крутого окропу, настояти 1-2 години, процідити і пити по 1 / 4 - 1 / 3 склянки 2-3 рази на день при порушеннях ритму серця, гіпертонічної хвороби, запамороченнях, передклімактеричний вегетативних розладах і т.п.
Можна скористатися також спиртовою настоянкою календули. Її доза може становити 20-30 крапель 2-3 рази на день. Курс прийому препарату становить 3-4 тижні.

Відвар настурції і серцево-судинні хвороби
Приготувати відвар з трави і квіток настурції великої в співвідношенні 1:10 і пити його по 2-3 ст. ложки 3-4 рази на день, при хворобах серця (наприклад, при хронічній коронарній недостатності, обумовленої атеросклерозом, тощо) і гіпертонії.
Відвар настурції посилює скорочення серця, збільшує кровотік через коронарні артерії, поліпшує самопочуття хворих на стенокардію і т. д.

Наперстянка і серце
Приготувати настій з листя наперстянки пурпурової з розрахунку 0,5 - 1 г на 180 мл води і приймати по 1 ст. ложці 3-4 рази на день при хронічній серцевій недостатності 2-3-го ступеня, клапанних вадах серця, миготливої ​​аритмії та інших порушеннях серцевої діяльності, а також при її ослабленні після важких інфекційних захворювань.
Можна скористатися і порошком з листя наперстянки (призначають його дорослим по 0,05-0,1 г 2-3 рази на день) або екстрактом наперстянки сухим (випускається в таблетках по 0,05 г, призначається по 1 таблетці 2 рази на день) .
Під впливом наперстянки підвищується виділення сечі, зникають набряки, зменшується задишка, урежается пульс, поліпшується загальний стан хворих. Однак слід пам'ятати, що її препарати, накопичуючись в організмі, викликають отруєння, особливо коли порушена функція печінки. Так, при лікуванні дигітоксин (випускається в таблетках і свічках) дія його триває ще 2-3 тижні після закінчення прийому. Тому препарати наперстянки чергують з іншими, менш небезпечними серцевими засобами, наприклад з препаратами желтушніка. При передозуванні засобів, що містять наперстянку, різко сповільнюється пульс, посилюється задишка, порушується сон, з'являються неприємні відчуття в області серця й інші подібні симптоми. У цьому випадку треба негайно припинити прийом препаратів наперстянки.

Василько і водянка
Взяти 2 чайні ложки сухих подрібнених квіток волошки синьої, залити в термосі склянкою окропу, настояти годину, процідити і пити по 1 / 4 - 1 / 3 склянки 3 рази на день за 10-15 хв до їжі при водянці, набряках.

Лимонний сік з часником і медом - народний засіб від стенокардії
На 1 л меду - 10 лимонів і 5 головок часнику. Віджати з лимонів сік. Часник очистити, промити і пропустити через м'ясорубку. Всі компоненти змішати, викласти в скляну банку, закрити її кришкою і поставити настоюватися у прохолодне місце. Через тиждень суміш можна приймати по 4 чайних ложки 1 раз на день (після прийому кожної ложки робити перерву на 1 хв) за 20-30 хв до їжі при стенокардії.

Глід з пустирником - краще народний засіб від стенокардії
Всипати в термос ввечері по 6 ст. ложок з верхом сухих плодів глоду і подрібненої трави собачої кропиви, залити 1,5 літра крутого окропу, вранці процідити і пити по 1 / 2 - 2 / 3 склянки 3-4 рази на день (настій не підсолоджувати) при стенокардії.

Настій буркуну та ішемічна хвороба серця
Приготувати настій буркуну лікарського 1:10 і пити по 1 / 3 склянки 2-3 рази на день при стенокардії, тромбозі коронарних судин, а також для їх профілактики.
Настій буркуну покращує кровопостачання серцевого м'яза, знижує згортання крові, попереджає утворення судинних тромбів, надає болезаспокійливу, заспокійливу і протиспазматичний дії.

Ялицеве ​​масло і стенокардія
Накапати на долоню 10-12 крапель ялицевої олії і зробити втирання в область серця. Зазвичай через 1-2 хвилини болю знімаються. Якщо ж цього не відбувається, то необхідно повторити процедуру. Одночасно при стенокардії рекомендується вживати ялицеве ​​масло по 5-6 крапель 1 раз на день.

Дієвий народний засіб від стенокардії, супроводжуваної задишкою
Взяти 1 л меду, 10 лимонів і 5 головок (не часточок!) Часнику. Лимони промити, очистити, потім віджати з низ сік. Часник очистити, промити, пропустити через м'ясорубку і віджати сік. Соки з'єднати з медом, добре перемішати і поставити на тиждень в холодильник.
Приймати суміш по 4 чайних ложки (одну за одною, повільно) 1 раз на день протягом 1,5-2 місяців при стенокардії.

Кімнатний лимон і серцево-судинні захворювання
Ця рослина сприятливо впливає на людей із серцево-судинними захворюваннями. Його фітонциди оздоровлюють мікроклімат приміщення, покращують самопочуття, стимулюють працездатність.

Аромати рослин і серцево-судинні захворювання
Перебувати у районі глоду, тополі, бузку, евкаліпта або лавра (особливо в період їх цвітіння) при серцево-судинних захворюваннях. Інгаляція їх летючих фітонцидів сприятливо впливає на хворих.

Фітонциди бузку, тополі, глоду, евкаліпта і серцево-судинні хвороби
Тим, у кого є серцево-судинні захворювання, корисно більше перебувати серед тополь, евкаліптів, кущів глоду і бузку. Їх фітонциди особливо благотворно діють на серцево-судинну систему, стимулюють її.

Коментарі

ВВЕРХ