Що таке міжреберна невралгія?
Міжреберна невралгія являє собою поразку міжреберних нервів за допомогою запалення, подразнення, обмеження нервових закінчень або корінців грудних спинномозкових нервів в міжреберному просторі. Найчастіше міжреберна невралгія зустрічається у людей похилого віку. До речі, ви можете прочитати більше інформації і на сайті: http://nevralgia24.ru/mezhrebernaya-nevralgiya/mezhrebernaya-nevralgiya-prichiny-simptomy-lechenie/.
Причини появи міжхребетної невралгії
Міжреберну невралгіїю може викликати велику кількість причин. Виникнення болю може бути результатом ревматизму, грипу, інфекційного захворювання або вже перенесеної інфекції, алергічного захворювання, а також захворювання нервової системи.
Також причиною виникнення міжреберної невралгії може бути отруєння, туберкульоз і вплив важких металів. Посилення болю відбувається при чханні, кашлі, глибокому вдиху і різких рухах. Міжреберна невралгія може проявитися і при змінах в самому хребті, пов'язаних з гормональними порушеннями в менопаузі у жінок. Розвиток даного захворювання можливий також при захворюваннях внутрішніх органів, аневризмі аорти та після перенесеної герпетичної інфекції. Буває і таке, що поява міжреберної невралгії пов'язана із захворюванням легенів і переломом ребер.
Причиною захворювання також може стати ураження міжхребцевого вузла. В даному випадку разом з болями у напрямку нерва можуть з'являтися дрібні пухирчасті висипання, які мають назву «оперізуючий лишай». Він викликається вірусом, що фільтрується. Тривалість захворювання складає 2-3 тижні. Але при цьому, на розвиток захворювання великий вплив робить:
- Зловживання алкоголем (на нерви діє токсичний вплив алкоголем);
- Порушення обміну вітамінів групи В (страждає обмін речовин в нервовій тканині);
- Цукровий діабет (призводить до недостатнього надходження кисню до нервів).
Діагностика міжреберної невралгії
Діагностикою міжреберної невралгії займається невролог. Все починається з неврологічного огляду пацієнта, з характерними для цього захворювання скаргами. Для виявлення або виключення міжреберної невралгії необхідно провести повне обстеження пацієнта. У деяких випадках може знадобитися електронейрографія (додаткове інструментальне обстеження), якщо на появу невралгії вплинула травма в проекції нерва.
Також може бути виявлена необхідність у проведенні МРТ хребта або нервового сплетення в результаті об'ємного впливу на нервові структури, як це зазвичай буває при протрузії або грижі міжхребцевого диска, а також при пухлинах м'яких тканин.
Симптоми, які вказують на здавлювання міжреберних нервів
Дуже часто міжреберну невралгію плутають із серцевими болями, не дивлячись на те, що розрізнити їх зовсім не складно. При міжреберної невралгії відбувається посилення болю при здійсненні глибокого вдиху або видиху, будь-якого руху тулуба, а також при чханні, кашлі або фізичному навантаженні.
Напади пекучого болю з'являються у напрямку міжреберних проміжків (поява болю, можливо, тільки на одній стороні грудної клітини). Серцева ж біль при глибокому вдиху або видиху не змінюється, вона не посилюється від зміни положення або руху.