Головна : Новини

Сучасні методи ортодонтичного лікування зубів

, 14:15
0 2922
Ортодонтія

Ортодонтія — це наука, предметом вивчення якої є патології та аномалії зубів. Головними її напрямками є:

  • причини виникнення деформації зубів і щелеп, а також закономірності їх розвитку;
  • діагностика та методи виправлення прикусу;
  • профілактика захворювань.

Основна мета — виявлення та усунення дефектів, відтворення чарівності та краси посмішки, що автоматично тягне за собою позитивний вплив на здоров'я і стан всього організму. Широкий розвиток ортодонтія отримала лише в середині минулого століття.

З якими аномаліями стикається ортодонт?

Ортодонтичне лікування показано при наступних вроджених аномаліях:

  1. асиметрія щелепи, їх розмірів;
  2. неправильний прикус, викликаний порушенням пропорційного співвідношення дуг зубів;
  3. неправильна величина і форма зубів;
  4. порушення в процесі прорізування зубів (терміни, форма, розміри й т. п.).

Ці аномальні явища призводять до естетичних дефектів, функціональних порушень, а значить, вимагають негайного втручання фахівця. До речі, в Києві їх вам допоможуть виправити в Центрі ортодонтії Мирослави Дрогомирецької: https://orthocentermd.com.ua/.

Методи ортодонтичного лікування та їх коротка характеристика

Сучасна медицина пропонує застосовувати один з наступних видів ортодонтичного лікування зубів:

  • Апаратний. Це найпопулярнішим нині метод. Основний його принцип — це використання механічного впливу, що дозволяє перерозподіляти навантаження на щелепу та зуби. Результатом такого втручання є зміна кісткової тканини, переміщення зубів в потрібне місце. У цьому випадку головна роль відводиться брекетам.
  • Хірургічний. Якщо деформація зубних дуг виражена дуже різко та спостерігається значна диспропорція щелеп, використовується хірургічний метод. Таке кардинальне втручання необхідне і при деяких інших серйозних змінах.
  • Апаратно-хірургічний. У деяких випадках, перш ніж застосувати апаратний спосіб, необхідно підготувати умови для установки брекетів. Це так званий апаратно-хірургічний метод.
  • Функціональний. Цей метод швидше можна назвати профілактичним. Він передбачає використання міотерапії — гімнастики для деяких груп лицьових м'язів. Особливо вона ефективна для дітей молодшого віку.

Яка б форма лікування не застосовувалася, вона завжди включає в себе 2 основних етапи:

  1. активний;
  2. ретенційний.

Завдання першого — усунути аномалію одним з методів, мова про які йшла вище. Другий етап передбачає закріплення отриманих результатів. Тривалість кожного з них залежить від серйозності випадку, віку та загального стану здоров'я пацієнта, а також застосовуваного методу.

Варто відзначити, що ціни на виправлення прикусу сьогодні залишаються досить демократичними, тому дозволити собі рівні зуби та здорову усмішку може практично кожен.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 4)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ