Головна : Новини

Що робити, якщо ви впали на рейки в метро в Києві?

, 12:21
0 1459
впали на рейки в метро

За статистикою, за рік в Україні в метро гине близько 35 осіб. Люди падають на рейки через власну неуважність або вирішуються на такий з власної волі. Але є й такі, у яких в підземці різко погіршується самопочуття та пасажир втрачає свідомість. Журналіст Хрещатик News зібрав кілька порад для тих, хто не знає як діяти в ситуації коли пасажир в метро в Києва впав з платформи на рейки та як допомогти тому, хто впав.

Як їздять потяги метро?

Потяги рухаються завдяки електротязі. Вагони поїзда їдуть по-двом звичайним ходовим рейках, а збоку, під платформою, є ще третій рейок - контактний, з електрикою. Зазвичай такий рейок забарвлений в жовтий або червоний колір, з напругою в 825 вольт. І наближатися до цього рельсу категорично заборонено.

Як себе вести, якщо ви впали на рейки в метро?

Варіант № 1: бігти в напрямку руху поїзда до початку платформи. Поїзд там все одно зупиниться, а машиніст побачить вас заздалегідь. Співробітники метрополітену допоможуть вам вибратися. На початку платформи, біля цифрового табло, є сходи, по яким можна вийти з шляхів назад на платформу. Ніколи не намагайтеся залізти на платформу назад з того місця, де впали.

Варіант № 2: якщо не можете або вам колись бігти, лягайте лицем вниз в виїмку між рейками, головою до поїзда. Вкрай важливо встигнути скинути з себе рюкзаки і сумки. Ні в якому разі не намагайтеся сховатися від поїзда, що наближається під платформою. Лежіть нерухомо - виїмка спроектована так, що вас ніщо не зачепить, і ви обов'язково залишитесь живим. Обов'язково потрібно лягти головою до поїзда, інакше одяг може задерти потоком повітря і зачепитися за що-небудь, тоді поїзд потягне вас за собою.

Як допомогти пасажиру, який впав з платформи на рейки в метро?

По-перше: обов'язково підкажіть людині, що робити. Якщо він побіг у напрямку руху поїзда до початку платформи - відмінно, тоді швидше повідомте про інцидент черговому по станції.

По-друге:
якщо пасажир вас не слухає і намагається самостійно повернутися на платформу не по сходах, що біля електронного табло - ні в якому разі не подавайте йому руку. Якщо його вдарить струмом від контактної рейки - вас вдарить разом з ним. Зніміть курточку, кофту, пальто, і подайте один кінець одягу людині на рейках. Так ви допоможете йому вибратися назад.

По-третє:
в разі аварії або катастрофи (якщо поїзд зупинився в тунелі, машиніст попередив про це пасажирів і уточнив, що склад далі рухатися не буде) - виходьте з вагонів з правого боку по ходу руху поїзда. Не забувайте, що контактна рейка розташована зліва від вагонів поїзда і не факт що її відразу ж знеструмлять.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ