Поєднання ефірних масел

ефірні масла

Найбільша ефективність досягається правильним поєднанням ефірних масел.

Цікава особливість ароматичних масел полягає в тому, що їх ефективність підвищується при змішуванні: різні ефірні масла як би стимулюють дію один одного. Цією властивістю можна з успіхом скористатися. Візьміть за основу найбільш приємне пацієнтові ароматичне масло, відповідне при його захворюванні, і додайте до нього інші цілющі масла в невеликих дозах. Так, при нежиті можна взяти за основу масло чайного дерева і додати до нього масла їли, мирта і каепута, використовуючи як основи масло евкаліпта, доповнити його маслами мирри, найолі і чайного дерева (Г. Булла).

Ароматерапевтичний метод добре поєднується з іншими видами терапії (наприклад, використання ефірних масел дозволяє знизити дозу антибіотиків і запобігти ускладнення від їх застосування), а також з іншими природними засобами лікування - фітотерапією, бальнеологія, гомеопатією. При бронхіті застосовують чай з алтея холодного приготування (настоювати до двох годин). При застуді для видалення мокротиння слід пити відвар квіток липи. Потогінну дію при високій температурі надає відвар бузини, а при болю в горлі допомагають полоскання з відвару шавлії, настою ромашки, квіток календули.

Завдяки своїм протизапальним властивостям ромашка використовується при захворюваннях сечового міхура. Відвар ромашки і сидячі парові ванни з нею покращують кровообіг, мають антисептичну, сечогінну і протисудомну дію.

Солодкий запах масла, отриманого з деревини сандалового дерева, століттями використовується в традиційній ведичної медицині. Сандал, за поняттями Аюрведи, впливає на тканини: нервову і репродуктивну, плазму, кров, м'язи, кістковий мозок. Ефірне масло сандалу покращує обмін речовин, має кровоспинну дію. Крім того, це масло має антисептичну, протизапальну, заспокійливу і охолоджуючим дією. Завдяки своїм властивостям протисудомну воно застосовується проти гикавки.

Чебрець можна використовувати не тільки як прянощі при готуванні різних блюд, але і як цілющий засіб, що володіє воістину незвичайними можливостями. Аромат чебрецю надає енергію в хвилину фізичної, розумової чи душевної слабкості, сприяє зосередженню. Антисептичні, дезінфікуючі властивості чебрецю особливо ефективно виявляють себе при інфекційних захворюваннях, хворобах дихальних шляхів, проблеми з шлунком і кишечником, а також при захворюваннях нирок і сечового міхура. У народній медицині трава чебрецю (чебрецю) застосовується як заспокійливий, потогінний, сечогінний засіб, при безсонні, коклюші та інших захворюваннях.

У 1976 році були отримані позитивні результати лікування понад 1000 пацієнтів із захворюваннями артерій кінцівок; застосування ефірного масла чебрецю було ефективно в 80% випадків. Цей метод був розроблений І. П. Щербанеску і апробувався в ВНИИКИ ЕХ СРСР під керівництвом академіка Б. П. Петровського.

У 1978 році французький лікар X. ПЛЕН опублікував позитивні результати лікування глаукоми ефірним маслом чебрецю у 83,5% пацієнтів.

Свіжий, що бадьорить запах м'яти - швидке і ефективне засіб при болю, запаморочення, серцебиття, неспокої і слабкості. Масло м'яти надає благотворну дію на дихальну, травну, нервову системи і систему кровообігу. М'яту можна з успіхом використовувати для легкого масажу при головному болю або тяжкості в потилиці, при нервовому збудженні. Однак чоловікам треба бути обережніше з м'ятою - при передозуванні знижується статева активність.

Г. Булла бачить проблему сполучуваності ефірних масел при створенні різних ароматів так:
■ Лаванда досить добре поєднується з усіма ароматичними маслами, крім розмарину.
■ Всі цитрусові масла без проблем змішуються і добре поєднуються з запахами хвойних дерев.
■ Характерний запах евкаліпта або м'яти перцевої можна зробити більш тонким, додавши трохи масла лаванди або розмарину.
■ Прекрасно поєднуються, як правило, квіткові запахи жасмину, іланг-ілангу, ірису, лаванди, неролі, троянди і ромашки.
■ терпку ноту в композицію вносять ветівера, кедр, сандал.

Поєднання декількох стимулюючих натхнення ефірних масел діє особливо ефективно. Спробуйте додати в ароматичну лампу олії бергамоту, розмарину, сандалового дерева, лимона або лимонної трави в різних пропорціях.

Мускатний шавлії добре поєднується з бергамотом і кипарисом, які одночасно допомагають зосередитися. Поводження з маслом м'яти перцевої вимагає деякої спритності; запах її дуже сильний, але добре поєднується з запахом вербени, лимона і розмарину.

Всі ефірні масла по запаху діляться на три категорії: «верхню ноту», «серцеву ноту» і «основну ноту». У Ш. Прайс це висока, середня і низька летючість. До «верхній ноті» відносяться свіжі, легкі і «прозорі» запахи, які відчуваються першими, але настільки ж швидко випаровуються. Під «серцевої нотою» маються на увазі сильні, хвилюючі запахи, помітно впливають на емоції. «Основна нота» - земні, теплі запахи, аромати дерев і коріння. Вони відрізняються великою стійкістю.

Ш. Прайс пропонує наступні варіанти синергетичних сумішей:
■ Базилік, імбир, лаванда, ромашка римська («Подорож»).
■ Базилік, бергамот, розмарин, елемі («Ментальний»).
■ Апельсин, ялина, ладан, сосна («Збори»).
■ Імбир, м'ята перцева, ялиця, сосна («Радість»).
■ Апельсин, бергамот, кардамон, лимон («Ліфтинг»).
■ Герань, лаванда, нард, ромашка римська («На добраніч»).
■ Апельсин, жасмин, кориця, ладан («Світанок»).
■ Ладан, мирра, сандал («Медитація»).
■ Лаванда, майоран, петігрейн, сандал («Розслаблення»).
■ Герань, жасмин абсолю, пальмароза, троянда абсолю («Пелюсток троянди»).
■ іланг-іланг, лаванда, сандал («Звільнення від стресу»).
■ Петігрейн, ромашка римська, сандал («Колискова»).

Тисячоліттями в різних релігіях використовувалися ефірні масла, що сприяють внутрішньої зібраності та зміцненню зв'язку з духовним світом.

Найдавніші «духи», що дійшли до нас, - єгипетське пахощі «Кіфі». Його рецепт наводиться в папірусі Еберса (1550 рік до н. Е..). Це старовинне пахощі, що використовується жерцями, включає 16 різних компонентів (аїр, ладан, мирру та ін.)

Античні автори відзначали його розслаблюючу, заспокійливу дію, здатність позбавляти від страху і паніки.

Священними пахощами вважаються ісопу, кедр, ладан, мирра, ялівець, перуанський бальзам, троянда, сандал і елемі. Поєднання цих олій у ароматичної лампі створює дивовижний за своєю дією аромат. Зрозуміло, можна використовувати тільки деякі з них, але по можливості ефірних олій у композиції має бути не менше трьох, причому в малих кількостях.

Рекомендації Г. Булла
■ бензойної ефірна олія особливо підходить тим, у кого важко на душі.
■ стиракс несе душевну рівновагу нервові людям, схильним до істерії в екстремальних ситуаціях.
■ Туя забезпечує людям, схильним до стрес, цілющу перепочинок і додає нові сили.
■ Кипарис допомагає зосередитися на головному, захищає від негативних впливів.

Вивчивши велику кількість наукових даних, ми прийшли до висновку, єдиної думки що за поєднанням ефірних масел у ароматерапевтов немає, і почали самостійний пошук принципів сполучуваності.

Леонова Н. С.
Ароматерапія ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

Коментарі

ВВЕРХ