Чим пізніше батьківство тим триваліше життя дитини

Новини медицини. Вік батька дитини безпосередньо визначає тривалість майбутнього життя його чада, такий висновок був зроблений вченими з США.

Ученим відомий факт залежності між довжиною
тіломіра і тривалістю життя. Тіломірами називають кінцеві ділянки хромосом, вони не мають здатність з'єднуватися з іншими хромосомами або їх фрагментами. До функцій теломер відносять зберігання спадкової інформації і захист хромосом від пошкоджень.

Від довжини тіломірів залежить тривалість життя людини: короткі тіломіри вказують на коротке життя. При цьому довжина тіломірів з віком клітин зменшується, і з часом клітини стають нездатні ділитися.

Але у сперматозоїдів відбувається все навпаки: з віком їх теломери подовжуються. Довгі тіломіри сперматозоїдів, зберігаючи спадкову інформацію, передаються наступному поколінню.
На прикладі групи молодих людей, що проживають на Філіппінах, дослідники вивчили механізм передачі тіломірів в спадок. Дослідження було проведено командою вчених з Департаменту антропології Північно-Західного університету в Іллінойсі під керівництвом доктора Дена Ейзенберг.

Результати показали, що чим старші були батьки випробовуваних на момент їх народження, тим більшу довжину мали тіломіри цих дітей. При цьому довжина теломер ще більше збільшувалася, якщо дідусь дитини по батьківській лінії став батьком у більш пізньому віці.

хромосоми людини сині та їх тіломіри жовті

Тіломіри - жовті. хромосоми - сині.

Незважаючи на те, що ризик передчасних пологів підвищується при більш пізньому батьківство, вчені все ж вважають, що такий підхід йде на користь для здоров'я майбутніх поколінь.

Професор Томас фон Зглініцкі, експерт з старінню клітин в Університеті Ньюкасла каже: «Чим довше предки по батьківській лінії відкладають дітородіння, тим більше довжина тіломірів, переданих потомству. Це дає можливість збільшити середню тривалість життя в популяції, у міру того як її членам вдається прожити довше, щоб давати потомство в більш пізньому віці ».
Для травного тракту, імунної системи та шкіри (де відбувається оновлення і швидкий ріст клітин) принцип успадкування довгих тіломірів буде особливо важливим.

Дослідники відзначають, що необхідне проведення додаткових досліджень.
Результати роботи були опубліковані в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

За матеріалами зарубіжної преси

Коментарі

ВВЕРХ