У чому різниця між ринковою та кадастрової вартістю квартири
На сьогоднішній день, щодо нерухомості є 2 поняття вартості: ринкова, а також кадастрова. Між цими поняттями є дуже суттєва різниця про яку ми і поговоримо далі.
Кадастрова вартість: Особливості
Дуже багато людей задають питання: "?". У кадастрової вартості мало чого спільного з ринковою. Вона дорівнює сумі витрат на будівництво мінус знос самої будівлі.
Ні елітний ремонт, ні комфорту, ні район, жодним чином на кадастрову вартість не впливають. Безпосередньо при його розрахунку враховують лише основні фактори, які значимі для загальної вартості конкретної житлоплощі на території певної будови.
Кадастрова вартість необхідна для прорахунків зборів, що їх платять власники житла при його відчуженні, а також для розрахунків податків. Наприклад, при спадкуванні, при оформленні іпотеки, дарування, тобто при прорахунку всіляких характеристик по квартирі, які виражаються в грошовому еквіваленті.
Ринкова вартість: Особливості
Ринкова вартість обчислюється суто умовами ринку нерухомості. По суті, квартира коштує саме стільки, скільки покупець готовий за неї заплатити. На неї впливають: сезонність, політичні події, валютний курс, а також безліч інших факторів, під чиїм впливом вартість житла то падає, то зростає.
Саме нестабільність ринкової вартості квартир перетворює операції з нерухомістю в дуже ризиковану операцію. Так, людина може залишитися ні з чим, якщо змінюючи житло продасть власну квартиру і швидко не придбає нову, оскільки "зросла до небес" вартість може одразу зробити покупку нової квартири неможливою.
Ринкова vs кадастрова вартість: Порівняння
Ринкова вартість житла відображає реальний стан справ на ринку нерухомості. Вона практично у всіх випадках вище, ніж кадастрова.
Часто, ринкова і кадастрова вартість збігаються в старих будинках, що мало цінуються на ринку. У переважній більшості випадків кадастрова вартість на 30, а то і 50 % нижча за ринкову.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.