Професійна косметика - значити ефективна?
Чомусь останнім часом провідні косметичні марки (та й цілком рядові теж) намагаються розповідати про свої косметичні засоби як про професійні препарати, які творять практично чудеса зі шкірою обличчя і тіла. Давайте розберемося, чи так це? Чи так вони ефективні і наскільки такі бренді взагалі можуть вважатися професійними?
У наш час косметичні засоби традиційно діляться на масову продукцію, куди входять селективна, аптечна і «мас-маркет» косметика, а також професійну, причому тут виділяється так звана домашня лінія засобів, які рекомендує лікар-косметолог для підтримки ефекту в період між процедурами.
Визначення
Саме назва «професійна косметика» дозволяє легко визначитися, чим твона відрізняється від всіх інших «видів і підвидів» ефективних косметичних засобів. Професійними називаються космецевтичні препарати, які призначені для використання виключно в умовах косметичного кабінету для проведення інтенсивного курсу корекції різних естетичних недоліків. Причому використовувати таку косметику може тільки кваліфікований фахівець, який пройшов відповідне навчання, тобто лікар або косметолог.
Виходить, що якщо ви бачите на тому чи іншому засобі етикетку з ліпленням «професійний засіб для догляду за...», то повинні чітко усвідомлювати, що він використовується в ході салонних процедур, а значить, для його застосування ви повинні як мінімум знати, як його використовувати і до чого це може призвести. Цілком очевидно, що такий засіб буде більш ефективним за рахунок наявності в ньому більшої кількості активних компонентів, ніж в інших групах косметичних засобів, а його дія - більш «вузьконаправленою», тобто не просто вирішувати, наприклад, проблему гіперпігментації, а й враховувати тієї фон (стан і тип шкіри), на якому вона виникла, і одночасно здійснювати профілактичний вплив.
Для корекції гіперпігментації при жирній шкірі окрім освітлюючого ефекту необхідно забезпечити її матування, звуження пір, роботу з застійними плямами; при сухій шкірі - позбавити шкіру від лущення, надати потужню зволожуючу дію, відновити природний захист (бар'єр єр) шкіри, забезпечити профілактику старіння та ін. При цьому ми повинні розуміти, що асортимент засобів професійної косметичної лінії буде в десятки, а то і в сотні разів ширше, ніж в іншої косметичної продукції.
Наприклад, експерти Московського інституту краси працюють на основі класифікації Фершьека, який виділив ні багато ні мало 22 типі шкіри! Як ви думаєте, чи можуть в такому випадку використовуватися пара кремів «від прищів», пара - від лущення і далі за списком? Очевидно, що ні.
Купувати професійну косметику чи ні?
Який же висновок потрібно зробити зі сказаного вище? Не «купуватися» на слогани про швидке та професійне вирішення ваших проблем. Знати, що професійна - це значить ефективна косметика, яку використовують фахівці в салоні краси або медичному центрі, і її не можна купити на ринку, в магазині за кутом або сусідньому гіпермакеті.
А якщо ви вирішили самостійно провести процедури в домашніх умовах, закупивши препарати в спеціалізованому або інтернет магазині, то необхідно отримати детальну консультацію у лікаря або косметолога.
І тоді вже «свята справа» - після курсу інтенсивних процедур вдома або в салоні - скористатися засобами з домашньої лінії для забезпечення догляду за шкірою і подальшої профілактики шкірних недоліків.
Висновок
Отже, побачивши в черговий раз яскравий бренд так званої професійної косметики, ви вже зможете визначити, наскільки заявлені виробником властивості відповідають дійсності. І чи потрібно вам переплачувати за безглузду «приставку» - слово «професійна», яке в даному випадку може не принести ніякого бажаного результату при догляді за шкірою ваших обличчя і тіла.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.