Головна : Новини

Кому підходить лазерна епіляція?

, 00:22
0 1515

лазерна епіляціяЛазерна епіляція - це одна з найбільш затребуваних процедур в арсеналі будь косметологічної клініки. Завдяки рекламі та інтернету, сьогодні все більша кількість людей зацікавлені в проведенні цієї процедури, що й не дивно, адже тільки лазерна епіляція дозволяє швидко і безболісно видалити небажане волосся назавжди. Однак, як і будь-яка інша процедура, видалення волосся за допомогою лазера має свої показання та протипоказання.

У цій статті ми детально розберемо, кому підходить лазерна епіляція. І розповість нам про це Лілія Іванівна Шелеменцева - лікар дерматокосметолог, співробітник клініки естетичної медицини «Dr Mozart», на сайті якої безпосередньо можна переглянути ціну на лазерну епіляцію.

Що собою представляє лазерна епіляція?

Почнемо з того, що за самою назвою «лазерна епіляція» можуть ховатися дещо відмінні технології. На сьогоднішній день в салонах використовуються кілька типів лазерів (найчастіше це неодимовий, олександритовий, діодний), що мають різні технічні характеристики, а це, в свою чергу, дозволяє проводити процедуру епіляції з урахуванням індивідуальних особливостей шкіри пацієнтів.

Щоб краще зрозуміти, з чим пов'язаний такий підхід, давайте подивимося, який принцип роботи лазерної епіляції.

Лазерна епіляція: Як це працює?

лазерна епіляціяПотрапляючи на шкіру, промінь лазера впливає тільки на компоненти, які називаються клітинами-мішенями. До них відноситься меланін (пігмент, що міститься в клітинах волосся і шкіри, і надає їм колір) і оксигемоглобін (білок, який міститься в клітинах крові). Під впливом лазерних променів меланін нагрівається до критичної температури і «згоряє», при цьому волосяний фолікул руйнується, і волосся випадає. У випадку з оксигемоглобіном останній також нагрівається, що призводить до коагуляції (склеювання) кровоносної судини, яка живить волосяний фолікул, після чого позбавлена живлення волосина відмирає і випадає.

Не всі лазерні установки однаково впливають на клітини-мішені: короткохвильові лазери (олександритовий, діодний) діють в основному на меланін, і не впливають на клітини крові, тоді як довгохвильові (неодимовий лазер) додатково викликають коагуляцію судин в зоні свого впливу.

Чим коротша довжина хвилі лазерного імпульсу, тим сильніше він поглинається меланіном, і тим ефективніше відбувається руйнування волосяних фолікулів. У той же час, меланін міститься не тільки в волосках, а й в шкірі, і чим смуглявіша шкіра, тим більше в ній меланіну. Тому короткохвильові лазери не повинні застосовуватися на смаглявій від природи або засмаглій шкірі (IV - VI фототип по Фіцпатріку), так як в цьому випадку існує ризик появи ускладнень (пігментація, опіки). Світле і сиве волосся для короткохвильових лазерів «не видимі», тому що вміст меланіну в них дуже низький, тому лазерна епіляція такого волосся в більшості випадків буде неефективною.

Кому варто робити лазерну епіляцію?

«Ідеальний клієнт» для проведення лазерної епіляції - людина зі світлою шкірою (I - III фототип по Фіцпатріку) і темним волоссям, в цьому випадку може застосовуватися будь-який лазер. А ось людям зі смаглявою або засмаглою шкірою та світлим (блондини, руді) або сивим волоссям для отримання задовільних результатів знадобиться більш ретельний вибір лазерної установки.

Кому не варто робити лазерну епіляцію?

Щоб уникнути появи ускладнень, перед проведенням процедури лікар повинен провести ретельний огляд та опитування пацієнта на предмет виявлення абсолютних або відносних протипоказань. Так, лазерна епіляція протипоказана при наявності:

  • будь-яких пухлин;
  • інсулінозалежного цукрового діабету в стадії декомпенсації;
  • пошкодження шкіри або висипки в зоні впливу лазера;
  • вагітності;
  • схильності до утворення келоїдних або атрофічних рубців;
  • «критичних» днів або застудних захворювань.

Відносним протипоказанням до лазерної епіляції є видалення волосся методом електрокоагуляції, ваксинга або шугаринга незадовго перед зверненням до косметолога. В цьому випадку епіляцію волосся лазером доведеться відкласти до моменту відростання волосся і відновлення фолікулів (орієнтовно на 3 - 6 тижнів).

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ