Головна : Новини

Як правильно вибрати насіння?

, 14:47
0 1596

насіння

Весна не тільки всім сниться, але і як би закликає зайнятися якимись важливими справами. Наприклад, піти в магазин і вибрати насіння бажаних культур (до речі, купить семена овощей за доступною ціною можна в інтернет-магазині http://vladam-seeds.com.ua). Так ось, щоб наша покупка була гарантовано вдалою, читайте і запам'ятовуйте його корисні і добрі рекомендації.

Вибір насіння: На що звернути увагу?

Отже, ви відправляєтеся в магазин, щоб вибрати насіння для наближення дачно-городнього сезону. Перше, що потрібно знати: у хорошого виробника насіння недешеві і пакетик, як правило, металізований (це можна побачити на бічному зрізі упаковки). Втім, якщо у вас великі площі, і врожайність ви плануєте «взяти» кількістю плодоносних рослин, то можна купувати насіння і в паперовій упаковці.

Перед тим, як вибрати насіння для розсади, обов'язково дивимося на пакетику вказівку на No партії, рік врожаю і термін придатності насіння

У свіжого насіння схожість краще. Але насіння томатів і гарбузових (гарбузів, кабачків, патисонів) краще брати попередніх років - кущ буде більш компактний і урожайний. Насіння айстр також доцільніше купувати минулорічні.

Слід також визначитися, які терміни дозрівання вас влаштують:

  • пізні;
  • середні;
  • ранні.

Якщо мова йде про томати або перці, важливі такі характеристики, як тип плодів і висота куща. Тому, перед тим, як вибрати насіння помідор і болгарського, або іншого перцю, визначитеся, які вам потрібні сорти: чи потрібні вам низькорослі, середньорослі або високорослі рослини.

На упаковці це обов'язково написано, як і те, які плоди - витягнуті, кулясті і так далі, якого вони розміру, забарвлення (жовті, червоні, білі та інше)

Важливо також розуміти, для чого вам потрібен той чи інший овоч. Отже, спочатку думаємо, аналізуємо, згадуємо, вирішуємо в якому вигляді будемо споживати вирощену продукцію: для їжі в свіжому вигляді, для консервації, маринування, сушіння, заморожування, і так далі. Як тільки прийшло розуміння, що ж ми хочемо отримати на своїх грядках, тоді вже вибираємо насіння для посадки улюблених пріоритетних овочів.

Обов'язково вибирайте сорти з відповідною вам специфікою. Вибрати насіння сьогодні - не проблема, а ось виростити саме ті овочі, які найбільш затребувані у вас в родині - це важливо.

Це, наприклад, стосується томатів. Грає роль і те, яка маса плодів. Якщо помідор округлої форми і важить 220-240 грам, тобто якраз поміщається в кисть руки, на консервацію він не годиться, зате чудово піде в салат. Якщо вибрати насіння тільки салатних томатів, то ви можете залишитися без заготовки на зиму.

Сорт має бути описаний докладно і зрозуміло. Якщо на упаковці в назві присутнє буква F, це гібрид, якщо ж її немає, - сорт

Зазвичай виробник позначає основні особливості вегетації рослини. Так, для томатів - детермінантний сорт (гібрид) або індетермінатний, чи підходить він для відкритого грунту, або вирощується виключно на закритих грунтах. Запам'ятайте, що перед тим, як вибрати насіння огірків або кабачків, треба знати, що для теплиці треба (бажано) придбавати самозапильних сорту, а для городу сорти, запилюється бджолами (останній не підходить для теплиць).

В описі, як правило, фігурують і такі характеристики, як смак і структура плода, особливості м'якоті і т. д. По картинці, в принципі, можна вибрати насіння відповідних сортів. Найчастіше опис зовнішніх ознак рослини відповідає фотографії на упаковці.
Поважаючий себе виробник вказує такі особливості сорту або гібрида, як стійкість до певних вірусних або грибкових захворювань. При цьому назви збудників можуть позначатися на латині. Розібратися з латинськими назвами допоможе консультант магазину.

На упаковці повинні бути вказані кількість або вага насіння, а також відомості про те, чи пройшли вони спеціальну обробку. Протруювання насіння препаратами проти збудників хвороб і стимуляторами росту підвищує їх стійкість до захворювань і схожість. Дорогі насіння практично завжди оброблені.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ