Бандаж для вагітних: Трішки історії
Про те, хто придумав бандаж для вагітних в його сучасному розумінні, історія замовчує. Чи був це лікар, який бажає трохи полегшити життя майбутньої мами, або хтось із жінок подав ідею виробникам товарів для вагітних - невідомо. Але якщо прийняти за прототипи бандажів різні конструкції з тканини, які з давніх-давен використовували жінки для підтримки зростаючого живота під час вагітності, то можна сказати, що історія бандажів налічує не одну сотню років. А розповість нам її співробітник інтернет-магазину https://re-med.ua/ortopedicheskaya-i-bandazhnaya-produktsiya/, в якому його безпосередньо можна придбати.
Історія появи бандажа для вагітних
Умовно цю історію можна розділити на три великі періоди:
- Перший - поява спеціальних пристроїв, описаних в традиційній культурі різних народів. На Русі вагітні селянки підв'язували живіт хусткою. Робилося це з виключно прикладною метою: трохи убезпечити себе під час роботи в полі. Вагітні мексиканки в XVI столітті для полегшення навантаження на спину під час виконання сільськогосподарської та домашньої роботи використовували національні хустки «ребозо». Також було прийнято вважати, що «ребозо», підв'язаний під животом, дозволяє уникнути зайвого розтягування шкіри і зберегти струнку талію.
- Другий період в історії бандажів - досить трагічний. У XIX столітті якусь подобу бандажа-корсета використовувалося вагітними француженками для того, щоб приховати своє «цікаве» положення. Про те, що з цього виходило, барвисто розповів Гі де Мопассан в одному зі своїх оповідань.
- Третій період - середина XX століття, яка ознаменувалася появою бандажів для вагітних, що віддалено нагадують сучасні моделі. Однак конструкції з жорсткого матеріалу, забезпечені шнурівкою і великою кількістю лямок, викликали мало ентузіазму у майбутніх мам. Одягати, носити і знімати такі бандажі було вкрай незручно. Радянська «Енциклопедія молодої сім'ї», яка вийшла в світ у 1987 році, детально розповідала про те, як зшити або зв'язати широкий пояс, забезпечений шнурівкою і витачкамі, для підтримки живота під час вагітності. У разі повної відсутності рукодільних талантів рекомендувалося використовувати замість бандажа два зшитих рушники.
Висновки
Сучасні бандажі, представлені в різних конфігураціях, на щастя, позбулися всіх недоліків своїх «прабатьків» і не заподіюють майбутнім мамам ніякого дискомфорту. Широкі еластичні пояси зі зручною застібкою-липучкою, бандажі полегшені, універсальні, з ребрами жорсткості, бандажі-труси - вибір широкий.
Чи потрібно носити бандаж під час вагітності? У пошуках відповіді на це питання прислухайтеся до думки лікаря, провідного вашу вагітність.