Головна : Новини

Які невідкладні заходи потрібно приймати,якщо розбився ртутний градусник?

, 13:56
0 18729

розбитий ртутний термометрВ період сезонного підвищення рівня захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) відзначають і збільшення числа розбитих ртутних градусників. Багато людей впадають в паніку в подібній ситуації та не знають як діяти.

Саме тому сьогодні ми вирішили пролити світло на дану проблему, а розповість нам про це головний редактор сайту testeco.ru, на якому безпосередньо можна прочитати: "Что делать если разбился градусник".

Порядок дій в ситуації, коли розбився ртутний градусник

Для того щоб самостійно усувати наслідки розбитого термометра, слід дотримуватися простих рекомендацій: категорично не користуватися пилососом і віником, щоб не подрібнити отруйні кульки, які поширяться в приміщенні; не витирати і не збирати ртуть ганчірками. Шкідлива не сама ртуть, а її пари. Тому в приміщенні, де розбився термометр, відразу треба знизити температуру нижче 19 0 C (щоб ртуть не випаровулася).

Для збору ртутних «розсипів» слід озброїтися євро банкою (гідрозамок дозволить зберігати зібрану ртуть), широкою стрічкою-скотчем, приготувати поліетиленові пакети для забруднених ртуттю речей, гумову грушу і медичний шприц, ліхтарик або лампу, гумові рукавички, а також хімікати, що містять сполуки хлору.

Рятувальники радять: перед тим як зібрати ртуть, всіх людей і тварин необхідно вивести з отруєного приміщення, закрити двері, але балконні двері, вікно (уникати протягу) відкрити. Ретельно оглянути предмети, щоб виявити дрібні крапельки ртуті за допомогою ліхтарика або лампи. Перевірити кути, тріщини і щілини в підлозі, будь-які нерівності та поглиблення. Сріблясті кульки блищать в променях світла (використовують світлодіодний ліхтарик або навіть телефон).

Механічна демеркуризація

Механічну демеркуризацію проводять від периферії до центру місця, де розбився термометр, збір ртуті починають з великих крапель, щоб вони не роздрібнилися на дрібніші. Можна використовувати щільний паперовий лист, а підкочувати кульки зручно в'язальної спицею.

Найдрібніші краще збирати липким скотчем і поміщати їх в банку з водою. Шприцом з товстою голкою легко діставати крапельки з щілин. Для більш ретельного прибирання потрібно зняти плінтуси. Як правило, з килимового покриття ртуть повністю прибрати не вдається, тому палас потрібно скласти у великий поліетиленовий пакет і утилізувати. В крайньому випадку речі можна вибити і витрусити на морозі.

Поміщені в банку з водою залишки градусника і ртуті не можна викидати в смітник або зливати в унітаз. Банку слід передати на знищення рятувальникам або здати в один з пунктів прийому ламп і градусників (адреса повинні повідомити в районній адміністрації).

Хімічна демеркуризація

До хімічного етапу демеркуризації приступають, якщо прибрані всі видимі кульки ртуті, забруднені нею предмети. Знадобиться простий засіб - «Білизна» (двох літрів цього засобу вистачає на 10 квадратних метрів площі).

Одягнувши гумові рукавички, приготованим розчином (на півлітра води стільки ж хімзасоби) треба обробити всі горизонтальні поверхні, особливо кути, підлоги, тріщини. Що залишився хімічний розчин розставляємо в ємностях на підлозі. Закривши вікна і двері, підвищуємо температуру в приміщенні (для випаровування ртуті).

Після тригодинної перерви необхідно провести вологе ретельне прибирання у всій квартирі і провітрити її (процедуру обробки «Білизна», вологого прибирання і провітрювання краще повторювати рази чотири).

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ