Головна : Новини

Стабілізатор напруги релейного типу: що потрібно знати?

, 01:14
0 2874
Стабілізатор напруги релейного типу

Принцип роботи стабілізаторів напруги релейного типу заснований на методі ступеневого регулювання вихідної напруги шляхом підключення необхідного числа обмоток трансформатора за допомогою декількох реле, керованих електронним процесором або аналоговою схемою управління. Використання такого принципу роботи дозволяє повністю виключити рухливі частини в конструкції стабілізатора, що робить його роботу більш надійною та швидкою. Більш детальну інформацію про релейних стабілізатор читайте на сайті elektro.in.ua.

Стабілізатор напруги релейного типу: що потрібно знати?

Послідовність операцій релейного стабілізатора:

  • на першому етапі стабілізатор релейного типу визначає рівень напруги вхідного сигналу за допомогою електронної схеми управління;
  • на другому етапі електронна схема дає команду на включення необхідних силових реле для стабілізації напруги на необхідному рівні.

Оскільки кожне реле підключає фіксовану кількість обмоток трансформатора, то регулювання напруги на виході відбувається поступово. Точність регулювання напруги визначається числом силових реле, встановлених в стабілізаторі. Чим більше реле, тим вищою буде точність регулювання вихідної напруги. Однак збільшення числа реле призводить до більш частого спрацьовування, що супроводжується більш частими міні стрибками напруги.

Зазвичай релейні стабілізатори мають 4 реле. Що дозволяє досягти точності регулювання в 8 %. Збільшення числа реле до 6 дає можливість поліпшити точність до 5-6 %.

Стабілізатори релейного типу працюють в широкому діапазоні вхідної напруги, мають достатню точність стабілізації вихідної напруги, не вносять перекручувань у зовнішню мережу, ефективно працюють при значних змінах навантаження, забезпечують надійний захист від перевантаження та короткого замикання. Стабілізатори релейного типу не вносять перекручувань в правильну форму вихідного сигналу, не змінюють частоту струму.

Стабілізатори напруги релейного типу ефективно захищають побутові та промислові прилади та обладнання, ефективні для захисту живлення комп'ютерної техніки та обладнання зв'язку. Вони надійно працюють з:

  1. котлами опалення;
  2. циркуляційними насосами;
  3. холодильниками;
  4. кондиціонерами.

Не рекомендується використовувати стабілізатори напруги релейного типу для живлення освітлювальних приладів, оскільки ступінчастий тип стабілізації призводить до помітного мерехтіння ламп.

Переваги релейних стабілізаторів напруги

  • мають порівняно низьку вартість і великий термін експлуатації;
  • ефективно працюють в широкому діапазоні вхідної напруги;
  • забезпечують достатню точність стабілізації напруги для роботи приладів і обладнання;
  • мають високу швидкість спрацьовування, приблизна швидкість стабілізації 100 - 200 Вольт в секунду;
  • володіють великою перевантажувальною здатністю, можливістю роботи з обладнанням, що має високі пускові струми;
  • не вносять змін до форми графіка напруги;
  • працездатні в широкому діапазоні температур;
  • мають невеликі габарити та невелику вагу;
  • можуть працювати з нульовим навантаженням.

Недоліки релейних стабілізаторів напруги:

  • термін сильно залежить від якості використовуваних реле;
  • точність стабілізації напруги не достатня для використання їх в системах освітлення;
  • видають характерні клацання при спрацьовуванні реле.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ