Як правильно робити ін'єкції кішкам?
Люблячі господарі домашніх кішок дуже переживають, коли їхній вихованець раптом починає хворіти. Вони готові прийти на допомогу і зробити все, аби їхній улюбленець знову був здоровий. Зазвичай обстеження та лікування у ветеринарних клініках коштує недешево. Також треба брати до уваги те, що багато лікарських препаратів мають досить високу вартість. Що ж робити, якщо після обстеження домашньому вихованцю призначили внутрішньом'язові ін'єкції? У таких випадках доведеться возити тварину щодня до клініки, а то й по два і більше разів на день, щоб їй поставили укол. Хазяїн може залишити її в лікарні у стаціонарі, що може призвести до небажаних стресів через зміну обстановки.
Можна самостійно, дотримуючись розпоряджень лікаря, проводити лікування вдома, тобто робити внутрішньом'язові ін'єкції. Господарю потрібно вибрати оптимальний варіант лікування свого улюбленця. Викладена інформація буде корисною тим, хто обрав варіант лікування вдома.
Цей варіант буде найоптимальнішим. Більше часу буде приділено самому вихованцю, що відповідно зведе до мінімуму стресові ситуації, а також буде менш витратним. Єдине, що потрібно знати, – як правильно робити ін'єкції кішкам. Для цього необхідно дотриматись ряд нескладних правил.
Спочатку необхідно перебороти свій страх та заспокоїтися. Усі знають, що емоції людини передаються безпосередньо тварині, тому, як поставити перший укол, необхідно врівноважити свій емоційний стан.
Два варіанти ін'єкцій (внутрішньом'язово та підшкірно)
Внутрішньом'язові ін'єкції кішкам робляться в задню частину стегна, а підшкірні – у складку на загривку. Ставити укол тварині рекомендується з помічником, тому що одному слід міцно утримувати і заспокоювати тварину, а другому безпосередньо робити ін'єкцію. Найзручніші шприци – інсулінові (їх можна купити як в аптеці, так і в спеціалізованих магазинах, наприклад тут https://glucose.com.ua/ua/product-category/category/insulin-syringes), у них тонка та коротка голка, тому існує менше ймовірності поранити тварину.
Підшкірні
Для того, об зробити підшкірну ін'єкцію, спочатку наповніть шприц тим лікарським препаратом, який прописав ветеринар, перевірте правильність дозування ліків, далі випустіть повітря зі шприца і змоченим у спирті ватним тампоном протріть те місце, куди буде зроблено ін'єкцію. Поставте або покладіть тварину на стіл, на загривку захопіть складку шкіри і відтягніть її. Далі, у відтягнуту шкіру встроміть голку і, натиснувши поршень, введіть тварині ліки.
Усі маніпуляції слід проводити спокійно, без поспіху. Слід пам'ятати, що голка в жодному разі не повинна пройти крізь складку шкіри. Якщо слідувати інструкції, ви все зробите правильно, і кішці не буде боляче, тому що холка – малочутливе місце у більшості представників котячих. Один з важливих моментів: температура лікарського препарату, що вводиться, повинна бути ідентичною температурі тіла тварини, тому ліки заздалегідь потрібно дістати з холодильника і потримати між долонями кілька хвилин.
Внутрішньом'язові
Найважливішим моментом є також неквапливість і спокій, тому що існує можливість встромити голку в кістку тварини. Для правильності введення ін'єкції слід обхопити частину стегна, натиснути на кістку великим пальцем руки, а рештою акуратно відокремити м'яз від кістки. У відокремлену частину м'яза потрібно ввести ліки. Голку можна вводити приблизно на один сантиметр чи півтора, - не більше. Притримувати кішку слід дуже міцно, але дбайливо, і не забувати заспокоювати, тому що цей вид ін'єкції досить болісний. Для зручності тварину можна тримати на вазі. Або можна покласти її на коліна і притиснути ліктем, а помічник поставить укол.
Як бачите, все не так складно, як здається на перший погляд, головне – чітко дотримуватись інструкції, і все вийде. Якщо ви все-таки нервуєте, є варіант тренування на звичайних курячих стегенцях, наприклад.
Коли ви навчитеся правильно і безбоязно робити уколи своєму улюбленцю, ви не тільки збережете частину коштів, а й емоційний стан своєї тварини. І головне: не забувайте, що після перенесеного стресу (уколу) кішку обов'язково слід побалувати якимись ласощами і похвалити.
І насамкінець: необхідний перелік того, що знадобиться для ін'єкції. Перш ніж розпочати, перевірте наявність цих предметів:
- інсуліновий шприц чи дитячий із тонкою голкою;
- ліки, прописані ветеринаром;
- ласощі.
Обов'язково пам'ятайте, що самостійно лікувати тварин не можна. При перших ознаках хворобливого стану слід звернутися до фахівця. Тільки ветеринарний лікар, отримавши необхідні аналізи, може встановити правильний діагноз і призначити лікування.
Нехай ваші вихованці завжди будуть здорові та радують вас своєю присутністю!