Які інструменти потрібні у своєму будинку, щоб заощаджувати на роботі майстрів?
Збираючись укомплектувати сарай або гараж з інструментами для будинку, потрібно добре подумати. Здавалося б, визначити, що саме знадобиться для повсякденних завдань чи не частих робіт складно. Але все ж таки є деякі поради, з якими коробка для інструментів буде укомплектована за вищим розрядом.
Збираємо коробку для інструментів
Які ручні інструменти необхідні у заміському будинку:
- пасатижі;
- молоток;
- хрестова та плоска викрутки (вони ж хрестоподібна і з плоским шліцом) — повинні бути як мінімум двох, а краще трьох основних розмірів;
- кусачки та бокорізи;
- рулетка;
- рівень;
- набір ключів;
- ножівка;
- кувалда;
- цвяходер;
- сокира;
- меблевий степлер;
- паяльник.
Майже все в будинку, від іграшок до меблевого гарнітура, можна зібрати або розібрати, якщо під рукою є викрутки. З плоским шліцом – розмірів SL3, SL5 та SL8, хрестоподібні – PH1–3. В ідеалі – з магнітним наконечником. До них згодом можна додати набір викруток для точних робіт у вигляді ручки з насадками або кейсу з повноцінними інструментами.
Вже цьому етапі зрозуміло, що на купівлю якісного устаткування доведеться витратитися. Також потрібно організувати зберігання скарбу – купувати кейси, встановлювати стелаж чи вішати полиці.
Електроінструменти, без яких - як без рук
Руками працювати цікаво, але не завжди ефективно. Приклад із життя: викруткою та ключами можна зібрати комод за годину з невеликим. Складання аналогічного з шурупокрутом займе менше ніж пів години.
Тому без електроінструментів у заміському будинку не обійтись. З необхідного:
- Дрель шурупокрут. Бувають мережні та акумуляторні. Перші - дешевші, другі - зручніші — вони компактні та автономні, можна працювати далеко від розеток або в знеструмленому приміщенні.
- Паяльник для труб. Може знадобитися для різних цілей, наприклад, встановлення ванни, підключення пральної та посудомийної машини.
- Перфоратор. Через ударну силу ним можна не тільки закручувати кріплення, але й штробити, свердлити із застосуванням удару отвору в міцних поверхнях, і навіть замішувати будівельний розчин.
- Кутова шліфмашина. Незамінний у господарстві помічник. З нею можна різати метал, шліфувати будь-які поверхні та навіть точити ножі. Болгарка допоможе самостійно нарізати труби для забору, зачистити від іржі старі стовпи, обрізати до потрібної довжини та ширини листи профнастилу тощо.
- Циркулярна пила. Вона потрібна, щоб пиляти дошки, торцювати дерев'яні деталі, різати листи фанери або плити зі стружки.
- Зварювальний апарат. Він стане в пригоді для організації на ділянці зони відпочинку, виготовлення та встановлення садових гойдалок, встановлення паркану з металевого штакетника та ін.
Це мінімальна комплектація домашньої майстерні для тих, хто з більшістю життєвих справ планує справлятися самостійно. Звичайно ж, цей список може змінюватись з урахуванням актуальних потреб та навичок. До того ж у приватному будинку, звичайно ж, потрібні інструменти для саду та городу. Але про них треба говорити окремо.