Головна : Новини

Що робити, щоб судома відпустила (в народі - корч)?

, 18:49
0 1488

Хвороба і біль - завжди небажані гості . Тим більше осінньої пори, коли маєш крутитися, як білка в колесі, щоб потім не скаржитися - і то не зробив, і цього не встиг ... Кожен поспішаєш, та й все бігом, а ноги само, як кажуть, "не казенні". < br />
Судома може скувати ікру будь-який момент. Начебто нічого не віщує нападу - і раптом вже не здатний поворухнути ногою, а болить, аж сльози на очінавертаються.

Я в таких випадках негайно, долаючи біль, намагаюся в положенні стоячи підняти вгору носок стопи на судомної нозі. При біль в ікрі прострілює в напрямку "знизу вгору", а такий рух як би врівноважує м'язи. Але коли й це не допомагає, треба нахилитися, вчепитися рукою в пальці на нозі і потягнути ступню вгору.

Чому трапляються судоми? Причини можуть бути різні: через брак мінеральних солей калію, магнію і кальцію, перенапруження м'язів ніг (тривала ходьба, стояча робота), початковій стадії діабету. Саме тому вам краще звернутися до лікаря дізнатися, що саме викликає судоми конкретно у вашому випадку.

Наиболее серйозними причинами судом можуть стати приховані захворювання. А поки ви ще не звернулися до лікаря, вам потрібно поповнити ваш організм мінеральними солями - вам потрібно їсти більше бадилля моркви, зелені, кропу, петрушки, салату, редиски, буряків.

Поради лікаря
Коли вночі починається судома, щоб зменшить біль - вставийміть на ноги.
Коли після судоми біль у м'язі зберігається - забинтуйте вашу ногу від ступні до коліна еластичним бинтом.

Щоб попередити напади регулярно робіть гімнастику для ніг: з ранку сидячи на стільці або лежачи на ліжку потрібно витягнути ноги і потягнути на себе ступні, утримуйте це положення 10-15 секунд, а після цього расслабьте ваші ноги. Дане вправу потрібно повторити 7-10 разів.

Також є ряд вправ, роблячи які, ви можете значно зменшити поява судом ніг.

1. Лежачи на спині, витягніть руки вздовж тулуба і випрямити ноги. Далі потрібно потягнути носок на себе і якнайдалі витягніть ліву ногу, при цьому не відривайте п'яту відліжка. Через 5 секунд розслабте ліву ногу і повторіть рух тільки вже правою ногою, а після цього - відразу двома ногами. Вправу потрібно повторити 5 разів.

2. Підніміться на носки, так, щоб ваші п'яти відірвалися від підлоги, а потім дуже різко опустіть п'яти на підлогу. Вправу потрібно повторити 10 разів.

3. Треба встати на пятки, зігнути підняті пальці ніг і постаратися при цьому зберегти рівновагу в даному положенні протягом 10 секунд. Вправу потрібно повторити 5 разів.

4. Стоячи або сидячи, потрібно поставити стопи хрест-навхрест і опірется на їх зовнішні краї. У даному положенні потрібно затриматися на 10 секунд. Вправу потрібно повторити 5 разів.

5.Потрібно протягом 3 хвилин дуже повільно згинати й розгинати пальці ніг.

6. Сидячи на підлозі, витягніть перед собою ноги і повільно обертайте стопами. Вправу потрібно робити впродовж 3 хвилин.

7. Сидячи на підлозі, по черзі піднімайте і опускайте пальці лівої і правої ноги, при цьому не відривайте від підлоги п'яти. Вправу потрібноробити швидко протягом 1 хвилини.

Завершити даний комплекс вправ найкраще прийняттям контрастної ванни для ніг. Але пам'ятайте, якщо у вас варикозне розширення вен, то вода не повинна бути занадто гарячою, а перепад температур не повинен бути занадто різким.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ