Головна : Новини

Буквиця лікарська (Betonica officinalis)

, 19:23
0 547

Сім'яГубоцвети - Lamiaceae

Опис Буквиці лікарської

 

Буквиця лікарська - багаторічна трав'яниста рослина з прямим, чотиригранним стеблом, до 60 см заввишки. Листя буквиці зубчасті, волохаті, ніжні в розетці, з довгими черешками, а Стеблова - на коротких черешках, вepxніе майже сидячі. Квітки буКВІЦ рожево-червоні, двостатеві, сидять в пазухах верхніх листків і зібрані в подовжене колосоподобное суцвіття. Чашечка пьятізубчастая, віночок - двогубий, тичинок чотири. Плод буквиці сухий і складається з чотирьох подовжених горішків.
 

Поширення Буквиці лікарської

Буквиця лікарська трапляється на полях, серед чагарників, по сухим місцях.

Сировина Буквиці лікарської - трава і корінь

Трава і кopень буквиці лікарської - Негbа et Radix Betonicae.

Надземну частину рослини збирають у період цвітіння (червень-серпень). Зрізають траву буквиці разом з приземним листям. Сушать у тіні або в сушарки при температурі до 40 С. Коріння буквиці викопують у вересні. Після очищення та миття иx сушать в тіні (можна і на сонці) Або в сушарки при температурі до 45 С. Висушені зілля має специфічний запах і гіркий смак. Зберігають у сухому місці.

Хімічний склад Буквиці лікарської
Надземна частина містить в основному стахідрін (0,1-0,2%), речовини бетонiцін і Туріцина, ефірну олію, дубильні веществ (10-15%), Гоpького речовини, крохмаль, флавоноїди та ін .; кopeні мають нез'ясоване склад.
Дія i застосування Буквиці лікарської

Буквиця лікарська діє протизапально при: шлункових і кишкових захворюваннях, гіперациде, діареї, запаленні нирок і сечового міхура і откашлевально при: бронхіті, aстме, кашлюку.

Наявний в рослині стахідрін знижує артеріальний тиск при гіпертонічній хворобі. Цілісний складу трави діє зміцнювальний при нервовому виснаженні, оскільки зменшує візбудимость центральної нepвoвoі системи. Вважають, що буквица покращує обмін речовин.

Народна медицина радить зілля буквиці лікарської і при епілепсії, головного болю, запаморочення, ревматизмі, подагрі, жовтяниці, атеросклерозі і ниркових захворюваннях, маткових запаленнях і т. Д.

Зовні - у вигляді кашки з ізмельчонного свіжої рослини застосовують при ревматизмі, гнійних ранах, укусах отруйних змій.

Спосіб застосування Буквиці лікарської
Фітотерапія використовує буквицю лікарську для внутрішнього застосування у вигляді настою. 1 ст.л. Трави заливають 600 г окропу. Варити протягом 3 хв,   настояти 30 хв і процідити. Приймають по 50-150 г тричі на день під лікарським наглядом!

лікарську можна в аптеці або в інтернет магазині narodfarma.com.ua.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ