Як вибрати найкращу літню гуму для свого автомобіля?
З настанням весни, коли середньодобова температура повітря вище нуля, експерти рекомендують замінити зимову гуму на літню. У деяких країнах автовласників штрафують за використання шин, які не відповідають сезону. У цій статті ми розповімо вам, чому так важливо враховувати погодні умови при виборі шин і які шини краще. До речі, шини бу літо ви можете придбати в інтернет-магазині https://as-shina.com/shyny-bu-lito/.
Чому я повинен міняти зимову гуму на літню?
Зимові шини виготовлені з більш м'якої гумової суміші, еластичність якої при контакті з гарячим асфальтом значно підвищується. Завдяки цьому знижується зчеплення з дорогою, прискорюється знос протектора, підвищується ризик його проколу при наїзді на перешкоду, збільшується гальмівний шлях. Крім того, надмірна м'якість впливає на курсову здатність автомобіля. Тому для виготовлення літніх шин використовується більш жорсткий компаунд з меншим вмістом кремнієвих полімерів.
Літні шини відрізняються від зимових також малюнком протектора. Має яскраво виражений поздовжній напрямок, більш вузькі канавки та ламелі іншої конфігурації, що знижує ризик аквапланування, покращує зчеплення з сухим і мокрим дорожнім покриттям, забезпечує стійкість шини до деформації при маневруванні, короткий гальмівний шлях і відмінну керованість.
10 порад щодо вибору та експлуатації літніх шин, які допоможуть отримати максимальну віддачу від літніх шин.
Коли слід міняти зимову гуму на літню?
Рішення про заміну шин слід приймати, виходячи з умов експлуатації автомобіля, оскільки в міжсезоння погода може бути нестабільною, зі значними перепадами температур вдень і вночі. Тому, якщо, наприклад, ви користуєтеся транспортним засобом переважно вранці та ввечері, не поспішайте встановлювати літні шини. Краще почекати, поки середньодобова температура досягне 5-7 0 С і встановиться.
Використовуючи старі шини, обов’язково перевіряйте залишкову товщину протектора. Вона повинна бути не менше 2,5-3 мм. Інакше зчеплення з дорогою буде недостатнім.
Оскільки шини на ведучій осі зношуються сильніше, наступного разу поміняйте передні та задні шини; а якщо дозволяє малюнок протектора, поміняйте також правий і лівий. Це покращить керованість автомобіля та збільшить термін служби шин. Якщо на одній осі використовуються старі шини, а на іншій – нові, то на ведучі колеса рекомендується встановити нові.
Що слід враховувати при виборі шин?
При виборі нових шин важливо вибрати правильний малюнок протектора відповідно до умов експлуатації автомобіля. Наприклад, для тихої їзди підійдуть симетричні шини з ненаправленим малюнком. Вони недорогі, мають добре збалансовані характеристики і можуть бути змінені. Найбільш універсальними є шини з асиметричним малюнком протектора. Вони забезпечують стійкість автомобіля як на сухому, так і на мокрому покритті, тому чудово підходять для спортивної їзди. Шини з спрямованим малюнком незамінні в дощових районах, оскільки мають високу стійкість до гідропланування.
Чим довше шини зберігаються на складі, тим менше термін їх служби, оскільки гума має властивість старіти. Тому бажано купувати вироби, виготовлені не більше 1-2 років тому.
Жорсткі шини, за інших рівних умов, більш стійкі до зносу. Тому, якщо транспорт щодня долає велику відстань, краще віддати перевагу їм. Але при цьому слід зазначити, що м'яка гума має краще зчеплення.
Для легкосплавних дисків слід вибирати шини з високим індексом навантаження. Такі вироби менш схильні до проколів боковини, але викликають незначне збільшення витрати палива.
Заміна коліс в зборі набагато економічніше і зручніше, ніж заміна самих шин. У першому випадку ви можете виконати роботу самостійно. Крім того, знижується ймовірність пошкодити шину при демонтажі та монтажі.
Вибираючи серед типорозмірів шин, рекомендованих автовиробником для використання в теплу пору року, рекомендуємо віддати перевагу широким. Така шина має більшу пляму контакту. Але зауважте, що його схильність до гідропланування також може бути вищою.
Шини прослужать вам довго, якщо ви зупините свій вибір на продукції відомих брендів, таких як:
- Continental;
- Bridgestone;
- Dunlop;
- Goodyear;
- Michelin;
- Pirelli;
- Cooper.
Як правило, крім виробничих потужностей і випробувальних майданчиків ці виробники мають власні дослідницькі центри, тому активно розробляють і впроваджують інноваційні технології. Асортимент продукції складається лише з надійних, високоякісних і безпечних шин.
Висновок
Якість і надійність шин безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху. Від них залежить керованість автомобіля, його стійкість на дорозі, прохідність, гальмівний шлях. Тому до вибору шин потрібно підходити відповідально. Дотримуйтесь рекомендацій автовиробника та наших