Головна : Новини

Небезпека травм голови і шиї

, 23:00
0 451

Негайна діагностика та належне терапія пошкодження дихальних шляхів мають вирішальне значення для виживання. Кращий спосіб для швидкої проПроценка непрохідності дихальних шляхів - попросити пацієнта говорити. Якщо пацієнт може говорити розбірливо, то дихальні шляхи не пошкоджені, у них достатньо резервного обсягу легень для генерації звуку. Якщо пацієнт не може говорити, дихальні шляхи потребують екстреної допомоги. Травми обличчя та шиї можуть бути надзвичайно небезпечними для життя іважко лікуються. При контролі прохідності дихальних шляхів забезпечте іммобіліцію шийного відділу хребта у хворих з травмою голови та шиї. Припинення кровотечі починається з прямого притиску. Якщо таким способом кровотеча не вдається припинити, потрібне негайне оперативне втручання. Не слід сліпо затискати судини в області шеі. І пам'ятайте, що для того, щоб не відбулося зміщення хребця, потрібен певний час носити.

Що собою надають травми шиї?

Область шиї поділяють на три зони, щоб полегшити діагностичні тести і стратегію хірургічного лікування:

 • Зона I (від ключиці до кільцеподібного хряща): структури ділянки включають великі судини торакального отвори (підключичної артерія і вена, загальна сонна артерія), гортань і плечове сплетіння;
 • Зона II (від кільцеподібного хряща до кута нижньої щелепи): структури ділянки включають загальну сонну артерію, внутрішню яремну вену, стравохіді трахею;
 • Зона III (від кута нижньої щелепи до основи черепа): включає сонну артерію.

Важливі клінічні ознаки, що вказують на можливі пошкодження всіх трьох зон:

 • Симптоми пошкодження судин:
 • Сильна кровотеча або наявність в анамнезі;
 • Гематома, яка збільшується;
 • Шуми або гострі відчуття в шиї;
 • Гіпотонія;
 • Задишка, захриплість або стридор;
 • Відсутній або уповільнений пульс на судинах шиї або руки;
 • Фокальний неврологічний дефіцит або зміна ментального статусу.

Стратегіяоперативного втручання.

Рани області шиї з підозрою порушення платізма слід оглядати тільки в операційних умовах. Хірургічне втручання не потрібно, якщо підшкірний м'яз шиї не пошкоджена. Якщо пацієнт має проникну травму шиї, то тоді потрібно проводить зондування рани (симптоматична рана). Якщо ж пацієнт асимптоматичну травму,   то слід зробити КТ судин, панендоскопію (пряму ларингоскопію, бронхоскопію, і езофагоскопію) а також контрастну езофагографію. Якщо обстеження виявляє якісь відхилення, слід оглянути зону шиї.

Для всіх пацієнтів з проникною травмою шиї следует застосовувати селективний підхід лікування, заснований на клінічних ознаках і симптомах, незалежно від уряженной зони. У стабільних пацієнтів з негативними зазначеними вище обстеженнями можна застосовувати неоперативні методи лікування в разі поранення другої зони з пошкодженням платізма. Селективні підходи лікування можуть проводитися тільки в тих завідомо суперечною інтересаменіях, де можна виконати всі необхідні обстеження та забезпечити належні спостереження за пацієнтом.

Хірургічний доступ до зони I і III складний, кваліфікація хірурга повинна бути високою. Воліють неоперативний метод лікування в стабільних пацієнтів з ушкодженнями зони I і III. Пацієнти з травмами без клинических ознак ушкодження можуть уникнути оперативного втручання, якщо відповідні обстеження (КТ судин, пан ендоскопія, контрастна езофагографія) негативні.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ