Головна : Новини

Які є різновиди і стадії карієсу

, 21:14
0 314

Далеко не кожна людина знає, що таку хворобу, як карієс можна класифікувати. Але все ж, карієсу дійсно має різновиди. Він може з'явитися на поверхні зуба в якому завгодно місці. Найбільш складними різновидами цього захворювання вважаються:

  • фісурний карієс;
  • пришеечный карієс.

Фісурний — це карієс, який розвивається в області фісур, а пришеечный — на пришийковій ділянці зуба.

Пришеечный - це самий складний вид карієсу. Проблема в тому, що, у районі шийки зуба шар емалі дуже тонкий, а також для чищення в домашніх умовах ці місця є дуже важкодоступними.

Фісурний - це найбільш поширений тип карієс. Саме в цих місцях скупчуються шматочки їжі і самостійно видалити їх дуже важко. У стоматології для профілактики цього типу карієсу испоьзуют герметизацію фісур.

Далі ми детально розглянемо .

Основні стадії карієсу:

  • При 1-ій стадії даного захворювання на зубній емалі утворюються світло-жовтуваті плями. В даний час не може бути абсолютно ніякого дискомфорту, але це зовсім не означає, що на ці плями не треба звертати свою увагу;
  • При середній стадії даного захворювання крім емалі зуба, пошкоджується також і дентин (це основна тканина зуба, яка набагато м'якше за емаль). Карієс може досягти глибокої стадії на цьому етапі надзвичайно швидко, саме тому лікувати його краще без зволікання. На даній стадії можуть бути видні незначні зміни зовнішнього стану зубів, а саме: неглибокі каріозні порожнини, темні плями. При прийомі кислої та солодкої їжі, впливі гарячого і холодного хворий може відчувати ниючий біль в ушкодженому карієсом зубі;
  • При глибокій стадії даного захворювання хворий відчуває дуже сильний біль під час вживання холодної, а також гарячої їжі і при дії кислого, солоного і солодкого. Якщо біль проходить через 10-15 хв - це означає, що карієс поки не переріс у пульпіт, і хворий зуб ще має шанс на порятунок. Іноді навіть при глибокому карієсі, на поверхні зубної емалі спостерігаються лише незначні пошкодження, тоді як всередині самого зуба вже можуть спостерігатися серйозні руйнування. Ще 1-ним показником глибокого карієсу, може бути неприємний запах з рота, який викликаний гниття залишків їжі, що скупчуються в каріозної порожнини, а також активним розмноженням хвороботворних бактерій.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ