Головна : Новини

Швейні лапки: Зручність і простота

, 17:26
0 1035

лапка для шиттяСучасні швейні машини для зручності виконання базових видів робіт укомплектовують відразу двома-трьома швейними лапками. Деякі швачки вважають, що і такої кількості додаткових пристосувань вистачить, щоб зробити якісну підшивку на брюках або обробити край виробу косою Бейко.

Але для поліпшення якості роботи за швейною машинкою і розширення її функціональних можливостей сучасні виробники пропонують різноманітні додаткові лапки. Як вибрати вподобаний з цих аксесуарів до швейної техніки - розглянемо далі. До речі, купить швейні лапки можна в інтернет-магазині https://sewing-navigator.com.ua.

Роликова лапка

Роликова лапка - це пристосування, яке знижує опір підошви швейної машинки (за рахунок використання коліщатка, валика або ролика), при цьому виникає тиск на матеріал залишається колишнім і розподіляється рівномірно по всіх верствах. Завдяки таким властивостям, роликовий лапка використовується під час шиття товстих і щільних тканин, які не можна зайвий раз проколювати голкою через що залишаються слідів. Можна забути про таких хитрощів, як підкладання паперової основи під рейку і лапку - шиття матеріалу за допомогою цього аксесуара відбувається без посадки нижнього і зміщення верхнього шарів.

Лапка для трикотажу

При роботі з трикотажем, еластичними і тонкими тканинами потрібно дотримуватися обережності - одне незручне рух і матеріал зіпсований. У цього аксесуара на підошві розташована особлива гумова накладка, що виключає провисання тканини і її попадання між зубами нижнього транспортера. При проведенні швейних робіт з такою лапкою мінімізується ризик виникнення розривів, пропуску стібка і інших небажаних наслідків. Не рекомендується використовувати трикотажну лапку при шиття на високих оборотах - тонкі тканини вимагають особливого підходу.

Лапка оверлочна

При шиття важливо не дати обсипатися зрізу тканини і сьогодні для цього не обов'язково купувати додаткове обладнання - це під силу оверлочної та трикотажної лапці. За допомогою простого в конструкції аксесуара зрізи більш щільних тканин легко обробляються, створюючи імітацію оверлочних шва.

Лапка для ушивання блискавки

Вточувати застібку - завдання не з легких. Але з нею можна впоратися, якщо використовувати спеціальну лапку для ушивання блискавки з двосторонньої конструкцією. Вона дозволить вшити цей елемент одягу (а також кант або шнур) без обов'язкового перевертання вироби.

Лапка для потайної блискавки

Якщо є необхідність вставити потаємну блискавку, досить скористатися спеціальною лапкою. Тоді рядок прокладається максимально близько до зубів застібки - цьому сприяє особлива форма підошви, завдяки якій край блискавки акуратно поддевается. При використанні цієї лапки пришита блискавка не буде видно на лицьовій стороні виробу.

Лапка для потайної строчки

Особливістю цього аксесуара можна назвати те, що у швачки з його допомогою з'являється можливість створювати не тільки стандартні, але і декоративні строчки. Лапки цього типу використовуються для посилення зрізів матеріалу, сточування його між собою встик і, звичайно, пришивання мережив. Швейна машинка, оснащена даними аксесуаром, без проблем впорається з потайною підшивання рядком незалежно від матеріалу або ділянки вироби (штани, сукні, поділ спідниці).

Лапка для пришивання ґудзиків

Процес пришивання гачків, застібок і ґудзиків тепер значно спрощується - за допомогою спеціальної лапки з'явилася можливість приточують до виробу необхідні декоративні елементи швидко і якісно. Необхідно стежити, щоб проміжки між проколами голки становили не більше 5 мм.

Лапка-равлик

При обробці текстильних матеріалів часто доводиться створювати всілякі види шлевок. Для виконання подгибки з закритим зрізом і використовується лапка-равлик. Пристосування може бути декількох типів, в залежності від створюваного рівного і вузького підгину.

Лапка для пришивання гумки

Це аксесуар, який допомагає швидко і без запинок її пришити. Необхідність окремого пристосування обумовлена  тим, що гумка розтягується при протягування через прорізи лапки, а тканину злегка збирається. Таке пристосування незамінне при шиття нижньої білизни, плісированих спідниць, дитячого одягу.

Лапка для паралельного шва

Робити на швейній машині прямі і рівні рядки просто - потрібно скористатися відповідною лапкою для паралельного шва. Аксесуар для зручності виконаний з прозорого пластика, на який нанесені смуги червоного кольору. Лапка призначена для прокладання паралельних швів (фестони і декоративних) - проклавши першу сходинку, розташуйте її між двома червоними лініями на поверхні пристосування, і продовжуйте роботу.

Лапка для збирання

При роботі на швейній машинці невеликі збірки на тканинах легкої і середньої щільності створюються за допомогою спеціальної лапки. При необхідності, за рахунок збільшення натягу верхньої нитки і довжини стібка, аксесуар змінює коефіцієнт збірки. При використанні цієї лапки у верхнього шару обробляється край, а нижній край призбирували. Підходить для створення збірок на тканинах (волани, оборки, рюші та інше), пришивання тасьми з ефектом збірки.

Лапка для вшивання канта

Лапка для вшивання канта призначена, як можна зрозуміти з назви, для пришивання ниток, канта і великих шнурів діаметром до 6 мм. На підошві лапки розташовані канавки, що фіксують вшивають матеріал під час роботи швейної машинки.

Лапка для шиття по краю

У центрі підошви аксесуара розташована направляюча-обмежувач, що дозволяє виконати відстрочку на відстані від 0,1 до 0,5 мм. За допомогою лапки зшиваються клапті тканини між собою, робляться широкі защипи на виробах або відстрочки по краю тканини.

Лапка з лінійкою

Якщо є необхідність прокласти шви на рівній відстані від краю вироби (або прямої строчки, широкої косою бейки або навіть один від одного), відмінним рішенням буде використовувати лапку для оздоблювальної строчки з лінійкою (відстань між поділами при цьому становитиме всього 2 мм).

Лапка для прямої строчки

Призначена для виконання прямих рядків. Голка швейної машинки в цьому режимі роботи встановлюється в положення по центру. Лапка використовується при роботі з делікатними тканинами (необхідно доукомплектувати голкової пластиною для прямої строчки) або по зрізах матеріалу.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ