Головна : Новини

Перфорована тканина: Що це таке?

, 10:00
0 1485

Перфорована тканинаАжурні текстильні вироби улюблені дуже великою кількістю людей. Навряд чи знайдеться людина, якій були б не до вподоби легкі візерунки мереживних і гіпюрові виробів, повітряних гардин. Колихаючись на вітрі, вони зачаровують своєю витонченою грою малюнків і переплетень. До краси напівпрозорих полотнищ додається їх практичне використання: вони затіняють приміщення від жаркого сонця, пропускають зовні повітря і світло, але не дозволяють бачити, що робиться всередині.

Відомі нам мереживні і гардинні фіранки виробляються з ниток на спеціальних в'язальних машинах. Але зовсім недавно з'явилася нова техніка виготовлення ажурних напівпрозорих тканин з красивим малюнком - перфорація. Так називається прикраса тканин наскрізним дрібним малюнком, виконаним за допомогою лазерного променя (цей метод обробки тканин іноді називають просіченням), або спеціалізованого заводського обладнання. До речі, замовити перфорацію тканини за доступною ціною можна на сайті https://altex.ua/uslugi-perforacii-tkani/.

Історія перфорирования тканини зовсім коротка. Його прообраз був винайдений в 70-х роках минулого століття і називався Гільйошування. За допомогою спеціального електричного інструменту з тонкою голкою, аналогічного паяльнику або приладу для випалювання по дереву, майстри виконували мереживну обробку на тканини. Для цього заздалегідь розроблений і нанесений на папір малюнок розташовувався на склі, зверху закріплювалося полотно. Підсвічує знизу лампа дозволяла бачити візерунок крізь тканину. Точними точковими рухами майстер пропалював в матеріалі отвори. Цей вид обробки тканин став настільки популярний, що перетворився в ціле мистецтво.

В кінці століття лазер перестав бути прерогативою військових і прийшов в цивільне життя з абсолютно мирними цілями. У поєднанні з комп'ютером і верстатом ЧПУ він перфорує тканини, з високою точністю створюючи на них дивовижні повітряні візерунки.

Для перфорації використовуються матеріали з щільною структурою: капрон, нейлон, плащівка, оксамит, трикотаж, поліестер, велюр, шкіра, драп, підкладки, костюмні, портьєрні тканини. Пухкі полотна з розрідженим плетінням, такі як віскоза, вовна, бавовна, натуральний шовк, не триматимуть форму, перфоровані точки швидко розповзуться в некрасиві діри.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ