Головна : Новини

Мелатонін: Що потрбіно знати?

, 12:46
0 1370

МелатонінМелатонін є одним із природним гормонів в організмі людини. Він також зустрічається в ряді рослин, тварин і навіть мікробів. Це доповнення виділяється шишкоподібної залози, глибоко всередині мозку і приймає безпосередню участь в процесі регулювання циклів сну і пробудження тіла. Рівень мелатоніну може змінюватися протягом дня, на основі ряду факторів. Він вважається попередником серотоніну, який швидко метаболізується. Додатково, це також анти-оксиданти, які можуть допомогти організму позбавитися від шкідливих токсинів.

Мелатонін: Основні переваги

В першу чергу перевага мелатоніну - це здатність допомогти людині легше заснути та поліпшити загальну якість сну.

Даний гормон може допомогти вам розслабитися і вимкнути ваш розум, так що ви зможете легко заснути навіть після особливо напруженого або тривожного дня. Сама ж якість сну стає кращою, підвищується довгострокова пам'ять, і поліпшується "синаптичний гомеостаз".

Якщо ви не отримаєте достатню кількість сну, це може привести до втоми протягом дня, відсутності пильності, поганої уваги і концентрації, а також в цілому погіршу.ться когнітивні функцій. Мелатонін може мати широкий спектр дії на психічне здоров'я і сам мозок.

Мелатонін також діє як дуже потужний антиоксидант. Це допомагає захистити ліпіди та білки від пошкоджень. Це також можливість збирати деякі з найбільш небезпечних вільних радикалів в організмі (гідроксильні та перекису водню).

Мелатонін може навіть пропонувати ряд переваг як еейро протравитель. Це може перетнути гематоенцефалічний бар'єр.

Рівень мелатоніну, яки виробляється в організмі, з віком знижується. Саме тому, багато дослідників вважають, що це одна з причин різкого збільшення дегенеративних захворювань мозку. Більшість захворювань (хвороба Альцгеймера, Паркінсона, і навіть інсультів) пов'язані з умовами, створеними оксидативним стресом, тому мелатонін може допомогти.

Мелатонін також допомагає боротися з раком грудей, печінки і легенів. Дослідження показали, що він мав позитивний вплив навіть у боротьбі проти раку передміхурової залози у чоловіків. В результаті, різко скоротилась кількість активних ракових клітин і навіть уповільнився ріст і реплікація клітин, що залишилися.

Дослідження також передбачає, що мелатонін може допомогти протидіяти токсичності хіміотерапії.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ