Головна : Новини

Флораріум: Що це таке?

, 18:24
0 1363

ФлораріумФлораріуми можуть бути великі і маленькі; настільні, підлогові або ж рідше настінні. Саме основне - це грамотно підійти до вибору рослин і надати їм всі необхідні умови. Сьогодні такий напрямок фітодизайну, як флораріум, набирає все більшої популярності, проте, домогтися гарного результат тут зовсім непросто - потрібно дотримуватися ряду умов і правил.

Простіше освоїти напрямок флораріумів буде тим, хто займався таким видом діяльності як озеленення інтер'єру, проте, і в даному випадку потрібно вивчити загальну інформацію, яку нам розповість співробітник інтернет-магазину https://hibox.com.ua/florarium.html, в якому безпосередньо можна придбати готовий скляний флораріум в Україні.


Для нормального життя кімнатних рослин у флораріумі величезне значення має режим поливу. Якщо рослини знаходяться кожне в окремому горщику, то потрібно слідувати правилам індивідуального режиму поливу і підтримувати належний стан грунтового субстрату. Це зовсім непросто - з кожною рослиною доводиться займатися окремо. Втім, і виглядає такою флораріум не надто ефектно, практично як вітрина в магазині посуду.

Скляний флораріум з рослинами, висадженими в загальний грунт і з єдиним режимом поливу, - варіант фітодизайну інтер'єру значно цікавіший і зручний, ніж розрізнена колекції горщиків. Але і тут є певні складнощі. Рослини, які потребують сухий період спокою (рідкісний зимовий полив або взагалі без поливу взагалі), не зможуть ужитися в одному грунті разом з рослинами, для яких наявність сухого грунтового субстрату неприйнятно. За цією ознакою рослини в обов'язковому порядку потрібно розділяти - і надавати кожній групі своє власне "грунтову простір".

Вибір рослин і дотримання оптимального грунтового режиму - непросте завдання, проте результат вартий того. Зрозуміло, головна складність полягає в тому, що потрібно витримувати цілий ряд умов. Потрібно враховувати не тільки ставлення до грунтової вологи, а й до тих чи інших мінеральних речовин.

Наприклад, є рослини-кальціофоби, які просто не терплять присутності вапна і ніколи не зможуть ужитися з рослинами, для яких кальцій - обов'язкова умова нормальної життєдіяльності. А азотофоби (епіфітні бромелієві) не терплять сусідства з тропічними кактусами. Коріння багатьох рослин можуть належним чином розвиватися тільки в союзі з грибами, в той час як інші присутності грибної мікрофлори взагалі не переносять. Коріння певних видів рослин (наприклад, з сімейства хрестоцвітних) виділяють речовини, які перешкоджають розростанню коренів сусідів.

Особливий випадок - це орхідеї. Вони вкрай примхливі і чутливі. Їм необхідний "ефект холодної ночі" (нічне зниження температури до певної величини), регулярний автоматичний полив (в разі епіфітна висадки в деревне субстрат - уламок стовбура, моховитий стовбур дерева і т.д.) і регулярна сушка грунтового субстрату (в разі грунтовій посадки ). З цієї причини орхідейні флораріуми в обов'язковому порядку обладнуються системами життєзабезпечення, які наглядатимуть за рослинами флораріум за відсутності господаря.

Хто нормально уживається в єдиному грунті, так це наземні бромелієві з папоротями, а також епіфітні бромелієві з орхідеями, марантові з драценовими, геснерієві з перцевими (не потрібно плутати перцеві з пасльоновими).

Грунтовий субстрат для флораріум слід підготувати самостійно. Він не повинен бути занадто поживним, так як це буде сприяти швидкому зростанню і втрати будь-якої декоративності. Необхідно щоб він був повітропроникним, так як в тепличних умовах дуже великий ризик швидкого загнивання коренів. Склад універсальної суміші повинен бути такий: сфагновий торф, перліт і вермикуліт в співвідношенні 1: 1: 1. На 1 літр суміші необхідно додавати одну столову ложку товченої яєчної шкаралупи або ж особливою доломітового борошна. Суміш для кактусів і сукулентів на увазі використання замість торфу садової землі, піску, а також подрібненого гравію і маленьких каменів.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ