Головна : Новини

Основні різновиди димарів з нержавіючої сталі

, 23:38
0 5955
димарі з нержавійки

Час цегляних димоходів для приватних будинків поступово відходить у минуле. Причина - енергозбереження, складність установки та невідповідність сучасним вимогам. Новітні опалювальні котли, каміни, печі з метою зниження викидів тепла мають невисокі температури відведення димових газів, які призводять до утворення на стінках димоходів кислотовмісного конденсату. Природно, в таких умовах є ймовірність руйнування цегли, що призводить, як мінімум, до погіршення тяги, а, як максимум, може й димар заблокувати. А це вже загроза для людини. Саме тому купити димар з нержавіючої сталі - ось гарне рішення для відводу димових газів. До того ж у цегляного висока ціна, і він має велику вагу. Та й справжнього фахівця з його зведення складно знайти.

Переваги нержавіючих димоходів

На відміну від часів 20-річної давності, коли у забудовника був один вибір - цегляний димохід, сьогодні він ширший. Для свого будинку можна розглянути варіанти, нержавіючого, сталевого, керамічного і навіть скляного димоходу. Найбільшого поширення набули саме димарі з нержавіючої сталі. Їх основними перевагами є:

  • нижча ціна в порівнянні з керамічними та скляними;
  • стійкі до корозії та високої температури, довговічність;
  • представлені в одностінних (неутепленому) і сендвіч (утепленому) виконаннях;
  • великий вибір комплектуючих (труби різної довжини, трійники, коліна, конденсатозбірники і т. п.) забезпечують швидкий монтаж;
  • мають порівняно невелику вагу;
  • стійкі до механічних впливів.

Якими бувають димарі з нержавіючої сталі?

Перед тим як вибрати димар з нержавіючої сталі, непогано знати якими вони бувають. При підборі такого виробу слід звернути увагу на наступне:

  1. На ринку присутні одностінні димоходи та сендвіч. Одностінні - це звичайна труба з розтрубом на одному кінці для приєднання. Димохід-сендвіч тришаровий (звідси і назва "сендвіч"). Внутрішній шар одностінна труба, середній - жаростійкий негорючий утеплювач (зазвичай базальтова вата), зовнішній - металевий захист з нержавійки або оцинковки.
  2. Виробниками пропонуються нержавіючі димарі з круглих і овальних труб. Круглі більш поширені та застосовуються для облаштування нового димоходу. Овальні труби використовуються для гільзування існуючого цегляного димоходу. Таким чином, йому можна дати "друге життя". Нехай не за прямим призначенням, але як облицювання. Адже цегляний димохід виглядає досить багато і естетично. До того ж не потрібно його розбирати.
  3. Для довгострокової та безпечної роботи димоходу його елементи (труби та фасонні частини) повинні бути виготовлені з нержавіючої сталі, характеристики якої відповідають умовам експлуатації. Основні вимоги це кислото- і термостійкість. Якісні нержавіючі димарі повинні бути виготовлені з сталі 300-ї серії.
  4. Товщина стінки димоходу - це ключовий параметр, що визначає його довговічність. Чим товща стінка, тим довше він прослужить. Для газових котлів рекомендується, щоб товщина стінки була не менше 0,5 мм, для твердопаливних - не менше 0,8 мм. Деякі недобросовісні виробники примудряються на додачу до неякісної сталі ще і занижувати товщину стінки. Природно, такий димар більш одного-двох сезонів не прослужить. Хоча й коштує дешево.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ