Головна : Новини

Особливості та переваги агроволокна

, 00:08
0 1501
агроволокно

Кожен садівник і городник знає, що можна виростити рослину, але й дуже легко можна його втратити через перепади температури, різних шкідників і бур'янів. У сучасному аграрному ринку на допомогу аграріям прийшли такі матеріали як агроволокно, геотекстиль, агрошпалера (до речі, в Україні їх можна придбати в компанії Агрид). Це накривні матеріали, які є чудовим захистом урожаю від шкідливих факторів.

Агроволокно: що потрібно знати?

Агроволокно буває різних типів. Замість агроволокна раніше використовували целофанову плівку. Але целофан, достатньо не міцний матеріал і його довговічності, як правило, вистачає на один сезон. Плівка псується від сонця та морозів, швидко рветься та її доводиться викидати.

Такий матеріал, як біле агроволокно — зроблений з пропілену, і завдяки своїй пористій структурі він здатний пропускати через себе повітря та воду. Воно швидко висихає, не боїться спеки та холоду, садівники можуть використовувати його кілька сезонів поспіль, оскільки волокно практично не псується.

Окрім того, агроволокно використовують також і як накривний матеріал для грядок. Для насіння воно створює прекрасний парниковий ефект, а для саджанців захист від морозу та палючого сонця. Для деяких садових рослин біле агроволокно добре застосовується взимку, як захист від снігу та вітру.

Саме по собі волокно дуже легке, і не здатне зашкодити, навіть наймолодшим рослинам. За своєю щільності воно буває декількох видів:

  • 17 г / м²;
  • 19 г / м²;
  • 23 г / м²;
  • 30 г / м²;
  • 50 г / м².

Є також агроволокно червоного кольору. Цей колір змушує рослини розвиватися швидше та інтенсивніше. Внутрішній колір цього волокна має жовтувате забарвлення, яке привертає до себе увагу комах, яким сподобалась рослина. Завдяки цьому, шкідників легко можна зібрати з волокна і знищити, не заподіявши шкоди самій рослині.

Ще одним сучасним матеріалом, який використовується в садівництві, є геотекстиль. Даний матеріал теж зроблений з поліпропілену, він має чорний колір, добре пропускає вологу і механічно дуже міцний. Його використовують, як роздільник між піском, гравієм і щебенем, не дозволяючи їм змішуватися. Ним зручно запобігати розповзанню кореневої системи у рослин.

Добре застосовується даний матеріал і при вирощуванні ягід. З таким покриттям коренева система ягідного куща знаходиться під геотекстилем, а сам кущик на поверхні. Матеріал сприяє правильному балансу вологи у кореневої системи, перешкоджає виникненню бур'янів, а дозріла ягідка має чистий від землі та піску вид і зручна для збору.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ