Головна : Новини

Як перемогти корупцію в країні, де головний корупціонер держава? Хочеш вести чесний бізнес — плати хабара?

, 18:19
0 1978
корупція

Поймите, нас. Задолбало!

Практично всі пам'ятають цей банер, який висів на барикадах Майдану взимку 2013-2014 року. Пам'ятаєте один "веселий" атракціон, який називався "Маски-шоу"? І мова зараз не про колись популярне телевізійне шоу. Тому що телевізійне шоу - це було весело і смішно, а коли до вас в офіс вриваються люди в масках зі зброєю, починають перевертати все догори дригом і вилучати робочу техніку - це мінімум сумно. Але і це ще нічого, адже якщо вас в чомусь несправедливо звинувачують, то можна оскаржити звинувачення в суді. Зовсім сумно, коли після цього до вас приходять співробітники тих органів, які мали б розібратися в наявності підстав для звинувачень, чи є склад злочину, власне, але замість цього вони приходять і, увага - пропонують закрити заведену на вашу компанію справу в обмін на ... грошову винагороду.

Але давайте розберемося навіщо і що змінилося з тих пір!?...

Ми вийшли на вулиці міст України не тому що хотіли стати частиною Європейського Союзу територіально. Нас задовбало. Ми втомилися від свавілля чиновників і подвійних стандартів - коли те, що строго заборонено законом пересічному громадянину, дозволяється можновладцям. Ми втомилися від маніпулювання законом тими, хто його пише. Як результат - руками виконавчих органів здійснюються рейди, наїзди та інше неподобство з метою отримання з усіх постраждалих "відкат". Нам набридло, що закон працює в інтересах влади, а люди потрібні тільки для підтримки комфортного життя можновладців. Ми хотіли змін, але що отримали? Ми були готові змінюватися самі, але, вочевидь, не всі… 

У вас успішний бізнес? Тоді ми йдемо до вас!

Минулого тижня в Києві відбулася подія, яка нагадала часи президента-втікача Віктора Януковича. Часи, коли ваш успішний маленький бізнес, щоб функціонувати на ринку України, повинен був заплатити хабара купі інстанцій. При чому не важливо було, чи є у вас порушення під час ведення справ. Все було побудовано так, що це не важливо, чи порушуєте ви щось. Колись говорили "була б людина, а справа знайдеться". В реаліях бізнесу цей вислів можна перефразувати як "була б фірма, а податкова знайде до чого причепитися". За фактом виходить так, що наші податківці закривають очі на дрібні і середні порушення, тільки занесіть стільки-то туди, а стільки туди, і краще готівкою. Власне, вони це і не сильно приховують, залишилося тільки прайс повісити на офіційній сторінці відповідних служб.

Назад в майбутнє або повернення старих схем

Ми на великій швидкості мчимо в ті часи, коли для стабільного функціонування бізнесу мало працювати чесно, платити офіційну заробітну плату співробітникам і податки в бюджет. Мало бути законослухняними громадянами, чесно працювати і при цьому допомагати ветеранам АТО проходити лікування і реабілітацію. В ніч з 28 на 29 жовтня 2020 року в офіс однієї зі столичних фарм фірм прийшли з обшуком. Коли ж ще проводити такі заходи, якщо не вночі? І це тільки початок кричущо незаконної та обурливої ситуації, яка розгорнулася в подальшому. За словами джерела, обшук здійснювався з численними порушеннями. Обшукуючи один офіс, співробітники правоохоронних органів "випадково" обшукали і сусідні. На даний момент вживаються відповідні дії щодо повернення вилученого майна, подані скарги, йдуть судові процеси. Чи є збігом те, що обшук в фарм компанії був закінчений 29.10, а вже 30.10 ДБР затримало начальника управління протидії економічним злочинам ДФС Неговелова Р. ?

Любов чиновників з Державної фіскальної служби до незаконної готівки — норма чи все ж злочин?

Можна було би вірити в справедливість наших слідчих органів, адже якщо ви чесно працюєте, то за логікою здорового законодавства вам боятися нема чого. Якщо трапилась помилка, то слідство розбереться і вам все повернуть. Але. У нашій країні система державних служб настільки перейнялася вірусом корупції, що якщо до вас прийшли з обшуком - готуйте готівку. Так і сталося. Після обшуку з керівництвом постраждалої фарм-фірми зв'язався високопоставлений чиновник з ГФС, Неговелов Роман Олександрович який запропонував "вирішити" справу за винагороду в розмірі 200 тисяч американських доларів. Неговелов Р. А. тільки недавно був призначений на посаду керівника Головного управління протидії економічним порушень ДФС, що, мабуть, і вирішив відзначити таким чином. За нашою інформацією, Неговелов не вперше помічений за подібного роду злочинами. У 2018 році це прізвище фігурувало в справі про вимагання 250 тисяч доларів у ТОВ "Дівіата" за участь в тендері із закупівлі витратних матеріалів для діалізу (Джерело: Сайт "Наші Гроші" від 27.11.2018 http://nashigroshi.org/2018/11 / 27 / vidkat_dlia_semochka). Питається - чому даний чиновник, який одного разу проколовся, став цілим керівником в ДФС? Як таке взагалі можливо в державі, яка позиціонує себе як правова, де верховенство закону - головний пріоритет? Але, мабуть, теперішнє керівництво країни дуже влаштовує такий порядок, коли явний корупціонер призначається боротися з корупцією. Логіку в цьому шукати не варто, як і здоровий глузд.

На кожну дію знайдеться протидія, особливо якщо ваші дії є неправомірними

Можливо, якби власники дійсно були злісними порушниками, вони б просто віддали гроші. Але за свої права потрібно боротися і не давати корупції запустити свої щупальця на територію чесного бізнесу. 30-го жовтня 2020 року низка інформаційних сайтів опублікували на своїх сторінках новину про те, що Роман Неговелов був спійманий слідчими ДБР на отриманні першої частини суми - 100 тисяч доларів. Така ж інформація була опублікована на офіційній сторінці ДБР в Фейсбуці і на сторінці сайту - https://cutt.ly/5gF2YlP. Відкрито провадження, яким керує Офіс Генерального Прокурора. Оперативний супровід здійснюється Головним оперативним управлінням ДБР. Чим закінчиться ця історія ми поки не знаємо, хочемо вірити, що не все так погано в нашій державі і в цей раз Роман Неговелов не уникне справедливого покарання.

Ніколи такого не було і знову

Хтось сумує за доларом по вісім, а хтось за часом, коли такі явища як рейдерство і вимагання з боку фіскальних органів були мало не нормальними. "На мою фірму наїхали" - чули ми від знайомих, які намагалися якось будувати бізнес чесним шляхом у країні з катастрофічним рівнем корупції. І мова йшла не про бандитів, як в зарубіжних фірмах. "Наїжджали" ті, хто по-логікою мав захищати чесних підприємців від бандитів і запобігати економічним злочинам. На якийсь час після Майдану таких випадків стало менше. Майже два роки тому влада знову змінилася, більшість повірило в гучні обіцянки зі стадіону, але що ж ми бачимо? За останні два роки багато підприємців відчувають дежавю - старі схеми вимагання хабарів знову входять в моду. Хіба ми цього хотіли?

Чи буде в Україні верховенство права?

Хотілося б вірити, що ця справа не буде похована по-тихому і Неговелов Роман припинить займатися здирництвом, прикриваючись посвідченням високопоставленого чиновника. Зважаючи на події, які відбуваються в нашій країні за останні роки, ми розуміємо, що без резонансу в суспільстві дуже складно домогтися справедливості. Настали ті часи, коли як би ми не хотіли, нам доводиться заглиблюватись в букву закону і відстоювати свої права через ЗМІ, протести на вулицях, розголошення інформації в соціальних мережах. Здійснення регулярного контролю суспільства за судовими процесами поки що не дозволяє остаточно поховати то саме верховенство закону, за яку ми боролися взимку 2013-2014 року. Сподіваємося, що спільними зусиллями нам вдасться домогтися справедливості. Адже з наших джерел стало відомо, що громадянин Неговелов вже на свободі. 

Отже якщо у вас працюючий бізнес, то ДФС прийде до вас!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ