Звіт про клінічні випробування антиварикозного комплексу фірми АРТ ЛАЙФ ВЕНАТОЛ.

Л.А. БАЗІЕВА, асистент кафедри факультетської хірургії СГМУ, О.А. ІВЧЕНКО, д.м.н., професор, зав. кафедрою факультетської хірургії СГМУ, м. Томськ
Варикозна хвороба - широко поширене захворювання. Кожен п'ятий житель планети страждає цією недугою. Фактично, це бич людей працездатного віку. Існуюча в даний час традиційна консервативна терапія варикозної хвороби, на жаль, не має належного ефекту, а тривале і постійне використання фармпрепаратів нерідко супроводжується появою різних негативних реакцій в організмі (побічних ефектів), тому досить актуальним є використання препаратів рослинного походження, особливо на ранніх стадіях захворювання.
На базі відділення судинної хірургії ОКЛ м. Томська проводилася апробація (клінічні випробування) біологічно активної добавки (БАД) ВЕНАТОЛ (антиварикозні фітокомплексу) компанії «АРТ ЛАЙФ», (м. Томськ).
Склад (1 капсула масою 0,6 г містить):
Кінський каштан 50мг Рутин 25 мг
Гінко білоба 10мг Кверцетин 5 мг
Іва 12,5 мг Глутатіон 2,5 мг
Вітамін Е 5 мг Глюкозмінсул'фат 15 мг
Вітамін С 15мг Гесперидин 5 мг
Глід 10мг Цинку сульфат 5 мг
Бромелаін 1,5 мг Кремнію окис 10мг
Каштан кінський звичайний. Хімічний склад: глікозиди, ескулін, фраксин, есцин, дубильні речовини, жирну олію, флавоноїдної глікозиди (кверцетин, ізокверцетін), крохмаль. Основний компонент - есцин - володіє вираженою капілляропротекторной активністю і надає протизапальну та протинабрякову дії. Есцин знижує лимфоток і одночасно збільшує вміст сухого залишку лімфи; знижує проникність плазмолімфатіческого бар'єру. Наявність у есцину капілляроукрепляющім властивостей підтверджує припущення про його переважному впливі на першу фазу запалення, коли має місце порушення судинної проникності. Існує припущення, що есцин проявляє свою активність антиексудативну опосередковано, стимулюючи вироблення і вивільнення простагландіноподобного речовини (ПГ-2).
Екстракт листя гінкго білоба (ЕГБ) має складний хімічний склад, що включає більше 40 інгредієнтів, основними з яких є флавоноїдної глікозиди, терпенові сполуки, а також гінкголіди і білобаліди. Саме з цими сполуками пов'язують специфічну фармакологічну активність ЕГБ. Вхідні до складу ЕГБ діючі початку володіють широким спектром фармакологічної активності. ЕГБ надає сосудорегулірующее дію на артерії, капіляри і вени. Ця активність залежить від діаметра посудини, структури судинної стінки та її вихідного тонусу. ЕГБ перешкоджає спазму артерій, розширює вени, зменшує проникність капілярів, нормалізує їх тонус. ЕГБ змінює реологічні властивості крові: знижує агрегацію тромбоцитів і еритроцитів, а також тромбоутворення в мікроциркуляторному руслі, будучи інгібітором тромбоцітактівірующего фактора, що грає важливу роль в механізмі агрегації тромбоцитів.
Екстракт кори верби має протизапальну дію (містить глікозид саліцин); позбавлений побічних ефектів, властивих НПЗП, тому що
• в рослинах саліцилати глікозідіровани
• містять різні класи сполук (флавоноїди, органічні кислоти), які послаблюють їх негативні ефекти. Володіє гемостатическим ефектом завдяки наявності дубильних і в'яжучих речовин.
Бромелайн - рослинний фермент, що каталізує вуглеводний і жировий обмін; володіє протизапальними властивостями.
Плоди глоду розширюють периферичні судини, зменшують вміст холестерину в крові.
Комплекс рослинних біофлавоноїдів (кверцетин, гесперидин, рутин) перешкоджає викиду з гранул гістаміну, зменшує синтез лейкотрієнів, тим самим надаючи протизапальну дію; зміцнює стінки капілярів, нормалізує їх проникність; має антиоксидантну дію.
Біофлавоноїди - синергісти вітаміну С у формуванні колагену - речовини, що визначає механічні властивості сполучної тканини і, отже, судинну проникність.
Вітамін Е - головний жиророзчинний антиоксидант. У його присутності активність і ефективність антиоксидантів інших груп (вітаміну С, біофлавоноїдів) зростає в значній мірі. Вітамін Е нормалізує процеси згортання крові, покращує кровообіг, сприяє розвитку колатералей.
Вітамін С - головний водорозчинний антиоксидант; є ініціатором в утворенні колагену - основного структурного білка сполучної тканини.
Глутатіон - трипептид, який бере активну участь у багатьох окисно-відновних реакціях в організмі людини і забезпечує функціонування низки 8Н-залежних ферментів.
Глюкозаминсульфату, легко засвоюючи, швидко надходить у кров, бере участь у формуванні сполучної тканини (стінки судин).
Дія антиварикозні фітокомплексу спрямоване на зменшення проникності капілярів, запальних явищ, підвищення тонусу венозних судин.
БАД АРТ ЛАЙФ ВЕНАТОЛ випускається у вигляді пелет, упакованих в желатинову капсулу. Пелети є крихітні гранули правильної форми, де активні компоненти нанесені шарами в певному порядку на нейтральний носій, кожен шар захищений спеціальною плівкою, що дозволяє регулювати послідовність і швидкість вивільнення речовин. Метою цього дослідження було вивчення можливості використання та оцінка ефективності антиварикозні комплексу ВЕНАТОЛ у хворих з варикозною хворобою нижніх кінцівок.
Завдання: оцінка ефективності використання БАД ВЕНАТОЛ у хворих варикозним розширенням вен нижніх кінцівок різної стадії, вивчення переносимості препарату і оцінка його органолептичних властивостей.
Під спостереженням знаходилися 30 хворих з варикозною хворобою нижніх кінцівок різної стадії у віці від 23 до 58 років, із них 22 жінки та 8 чоловіків. До початку лікування всім хворим в умовах стаціонару були проведені наступні лабораторні дослідження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, згортання крові. У пацієнтів варикозної хворобою у стадії компенсації лабораторні дані були в межах норми, з прогресуванням захворювання (стадія субкомпенсації та декомпенсації), відзначена тенденція до гіперкоагуляції. Після курсу лікування протягом 2-3-х днів аналізи були взяті повторно.
Хворі були розділені на 2 групи - основну (15 осіб) і контрольну (15 осіб). 7 пацієнтів основної групи приймали ВЕНАТОЛ в комбінації з дезагрегантами (трентал) і антиоксидантами (вітаміни А, Е, С), а 8 осіб в якості монопрепарат.
У контрольній групі пацієнти отримували тільки дезагреганти та антиоксиданти.
ВЕНАТОЛ призначали по 1 капсулі 3 рази на день протягом 3-4-х тижнів.
За результатами лабораторних даних, в динаміці реакції згортання простежувалася тенденції до нормалізації її показників у пацієнтів основної та контрольної груп. Дія ВЕНАТОЛА у пацієнтів основної групи в комбінації з дезагрегантами посилювало антизсідальної ефект.
З 8 пацієнтів основної групи, що приймають БАД ВЕНАТОЛ у вигляді монопрепарат з варикозною хворобою (стадія компенсації), 7 (87,5%) відзначили зникнення суб'єктивної симптоматики (болів в нижніх кінцівках, втоми, важкості в ногах, нічних судом) під час прийому препарату . Відзначено добру переносимість ВЕНАТОЛА, відсутність побічних ефектів. У 1 пацієнта (12,5%) позитивного ефекту не було.
Слід зазначити, що при використанні БАД ВЕНАТОЛ у вигляді монопрепарат менше 3-х тижнів з'являвся ефект відміни препарату, тобто поява знову зниклих скарг після припинення прийому БАД.
При більш тривалому прийомі БАД ВЕНАТОЛ ефекту відміни препарату не було.
З 7 спостережуваних основної групи з комбінованим прийомом ВЕНАТОЛА - у 5 (71%) був відзначений позитивний ефект (зменшилися набряки, зник свербіж шкіри, знизилася або зникла тяжкість у ногах. У 2-х пацієнтів (29%) ефект був відсутній, ці хворі мали хронічну венозну недостатність в стадії декомпенсації.
У контрольній групі, де ВЕНАТОЛ не приймався, позитивні ефекти мали 9 хворих, а 6 пред'являли колишні скарги.
Висновок:
Проведені клінічні випробування БАД АРТ ЛАЙФ ВЕНАТОЛ »показали хорошу переносимість фітокомплексу, відсутність побічних ефектів під час його прийому.
Застосування БАД «ВЕНАТОЛ» показано хворим з варикозною хворобою нижніх кінцівок при будь-якій стадії захворювання. Хворим з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок в стадії компенсації - у вигляді монопрепарат, а в стадії субкомпенсації та декомпенсації показано застосування ВЕНАТОЛ в комбінації з дезагрегантами і антиоксидантами. Рекомендовані дози: по 1-2 капсули 2-3 рази на день. Курс не менше 1 місяця.
Препарат може використовуватися в якості передопераційної підготовки.
Вивчення впливу антиварикозні комплексу ВЕНАТОЛ на систему гемостазу.
На базі відділення судинної хірургії ОКЛ проводилося вивчення впливу БАД «ВЕНАТОЛ» на систему гемостазу у окремої групи хворих. В якості базового методу дослідження застосований аналізатор ПРП-01 «Меднорд». Інтегральна оцінка всіх фаз згортання крові та фібринолітичних факторів проводилася за даними досліджень агрегатного стану до і після використання БАД. Забір крові проводився з кубітальний вени. Дослідження виконані у 20 хворих жіночої статі у віці від 25 до 50 років з варикозною хворобою нижніх кінцівок у стадії субкомпенсації (основна група).
Пацієнтки основної групи приймали БАД «ВЕНАТОЛ» по 1 капсулі 3 рази на день протягом місяця. Контрольну групу склали 20 здорових добровольців аналогічного статі і віку.
Дослідження системи гемостазу до і після використання БАД «Венатол» (див. табл.) Показали, що у хворих варикозною хворобою спостерігається структурна і Хронометрична гіперкоагуляція, викликана збільшенням кількості фібриногену, підвищенням спонтанної агрегації тромбоцитів (Аг). Виявлено також посилення тромбиновой активності (КК ставлення 10о / К) і прискорення процесу тромбоутворення, активація 1 (г) і 11 (к) фаз згортання крові, тобто процесу відображає протромбіновий активність крові і час початку утворення згустку. При цьому фібрінолотіческая активність крові (г) залишалася досить низькою.
Після застосування БАД «ВЕНАТОЛ» спостерігається зниження коагуляційного потенціалу крові, що проявляється зниженням тромбиновой активності (КК), подовженням r і до і одночасним збільшенням сумарної літичної активності крові (т).
Висновок: курсовий прийом БАД АРТ ЛАЙФ ВЕНАТОЛ викликає зниження коагуляційного потенціалу крові, що пов'язано з активацією антизсідальної системи.

Коментарі

ВВЕРХ