Досвід застосування БАД АРТ ЛАЙФ в хірургічній практиці.

У.В. Постриганем, лікар-хірург.
Завдяки різноманітності та багатому асортименту біологічно активні добавки (БАД) компанії АРТ ЛАЙФ широко застосовуються нами в хірургічній практиці. Майже дворічний досвід тісної співпраці дозволяє систематизувати наші знання щодо застосування препаратів з профілактичною та лікувальною метою у хворих хірургічного профілю.
Препарати компанії Артлайф застосовувалися при лікуванні захворювань у гострій фазі, в стадії реконвалесценції, самостійно і в складі комплексної терапії. Спосіб застосування - рег оs, місцево, у вигляді пов'язок. Найчастіше в якості доповнення до традиційних методів лікування.
Основні групи захворювань, при яких використовувалися дані препарати:
1.Дегенератівние і запальні захворювання суглобів, наслідки травм суглобів і зв'язкового апарату (артрози, артрити, розтягнення зв'язок, забиття, переломи в стадії консолідації, остеопороз).
2.Заболеванія серцево-судинної системи (облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, варикозна хвороба вен, посттромбофлебітична хвороба, трофічні виразки).
3.Інфекціі шкіри та підшкірної клітковини; інфіковані опіки, рани.
4.Дісгормональние дисплазії молочних залоз.
5.Состоянія після оперативних втручань з приводу жовчнокам'яної хвороби, хронічного холециститу (холецистектомії), виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки (резекції шлунка).
6.Прочіе (захворювання кишечника: хронічний коліт, хронічні функціональні порушення пасажу по кишечнику; травми грудної клітини; сезонні імунодефіцити; післяопераційний період).
Ми пропонуємо наступні схеми застосування біологічно активних добавок при лікуванні різних захворювань:

Хвороби суглобів, травми, остеопороз:
1.1.БАД Джойнт ФЛЕКС - по 1 таблетці 2 рази на день під час їжі, курсом два рази на рік по 3-4 місяці.
1.2.БАД ЛЕЦИТИН - по 1 ст. ложці на добу з їжею, курсом по 2 місяці 2-3 рази на рік.
1.3.БАД КАЛЬЦІМАКС - по 1 капсулі 2-3 рази на день в гострий період, по 1 капсулі 1 раз на день постійно при остеопорозі.

Захворювання серцево-судинної системи (облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, хвороби вен, посттромбофлебіческій синдром (ПТФС)):
2.1.БАД ЛЕЦИТИН - по 1 ст. ложці на добу з їжею, курсами по 1 місяця в перервах між традиційним лікуванням.
2.2.БАД ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ - по 1 капсулі 3 рази на день за 30 хвилин до їжі при варикозних хворобах з ознаками хронічної венозної недостатності, ПТФС, трофічних виразках.
2.3.БАД БІ ПІ ФОРМУЛА - по 1 капсулі 2 рази на день під час їжі при синдромі Рейно, облітеруючому атеросклерозі, курсами по 1 місяця в перервах між традиційним лікуванням або в складі комплексної терапії.
2.4.БАД КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС - по 1 таблетці 3 рази на день на весь період лікування при ПТФС, трофічних виразках, лімфостаз. Цей препарат застосовувався і місцево для лікування трофічних виразок у вигляді присипки для очищення від фібрину, некрозу. Інфекції шкіри, опіки, рани:
3.1.БАД Токсфайтер - по 2 капсули на день у складі комплексної терапії.
3.2.БАД ГРІН СТАР - по 1 капсулі 2 рази на день на весь курс лікування.
3.3.БАД ДІСКАВЕРІ Чарівність АБО БАД ДІСКАВЕРІ СИЛА - по 1 капсулі 2 рази на день, курсом 1 місяць (всього 2-3 рази на рік).
3.4.БАД КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС - по 1 таблетці 3 рази на день перорально і місцево (у вигляді присипки).
3.5.БАД Олія чайного дерева - для перев'язок. Застосовується на чисту рану.

Захворювання молочних залоз (фіброаденоматоз, мастопатія):
Лікування захворювань молочних залоз з використанням фітокомплексів здійснюється обов'язково після отримання результатів мамографії, консультації фахівців ендокринолога та гінеколога. Підхід до лікування строго індивідуальний, з урахуванням супутньої патології, при цьому використовується поєднання наступних препаратів:
4.1.БАД КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС - по 1 таблетці 3 рази на день до їди, курсом 1 місяць, всього 3 курсу.
4.2.БАД ДІСКАВЕРІ Чарівність - по 1 таблетці 2 разів на день, курсом на 1 місяць, всього 3 курсу.
4.3.БАД ГРІН СТАР - по 1 капсулі 2 рази на день, курсом на 1 місяць, всього 1-2 курси.
4.4.БАД Котячий Кіготь - по 1 капсулі 3 рази на день після їжі, курсом на 1 місяць, всього 3 курсу.
4.5.БАД СУПЕР Шілд - по 1 капсулі 1 раз на день, курсом на 1 місяць, всього 2-3 курси.
4.6.БАД ламінарін - по 1 таблетці 1 раз на день курсом на 1 місяць, всього 1-2 курси.
Первинно рекомендується 3 курсу по 1 місяця з перервами між курсами в 1 місяць, з подальшим повторним оглядом і УЗД-контролем.

Захворювання жовчного міхура, шлунка, печінки, післяопераційні стани:
5.1. БАД КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС - по 1 таблетці 3 рази на день до їжі, на 1-1,5 місяці.
5.2.БАД ХЕПАР ФОРМУЛА - по 1 таблетці 2 рази на день до їжі на 1-1,5 місяці.
5.3.БАД ГРІН СТАР - по 1 капсулі 1-2 рази на день на 1 місяць.
5.4.БАД БІФІДОБАК, І АЦІДОБАК - по 1 капсулі 3 рази на день до їди, курсом на 1-1,5 місяці.
5.5.БАД ГАСТРОКАЛМ - по 1 таблетці 2 рази на день до їди, курсом на 1 місяць, в гострому періоді. Для профілактики загострення рекомендуються курси по 1 місяцю 2 рази на рік, навесні та восени.
5.6.БАД ДІСКАВЕРІ АБО БАД ДІСКАВЕРІ СИЛА - по 1 таблетці 1-2 рази на день курсом на 1 місяць.

Інші стани:
6.1.Заболеванія кишечника:
БАД КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС - по 1 таблетці 3 рази на день до їди.
БАД БІФІДОБАК, І АЦІДОБАК - рег оs у вигляді капсул, рег гесtum - у вигляді мікроклізм.
БАД ламінарін - по 1 таблетці 1-2 рази на день.
БАД ГРІН СТАР - по 1 капсулі 1-2 рази на день на 1 місяць.
БАД Токсфайтер - по 1 капсулі 2 рази на день.
Ми застосовували ці препарати, дотримуючись послідовність прийомів. Застосування запропонованих схем можливо як самостійне лікування, так і в складі комплексної традиційної терапії.

6.2.Травми грудної клітини:
БАД ПУЛЬМОКЛІНЗ - по 1 таблетці 1-2 рази на день на весь період лікування.
БАД КАЛЬЦІМАКС - по 1 капсулі 1-2 рази на день.
6.3.Послеопераціонний період:
ГРІН СТАР - по 1 капсулі 2 рази на день на період лікування.
БАД ДІСКАВЕРІ АБО БАД ДІСКАВЕРІ СИЛА-по 1 таблетці 1-2 рази на день на період лікування.
Найбільш широкий спектр показань до застосування в хірургічній практиці має препарат БАД КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС, що містить набір протеолітичних ферментів (ензимів), які, впливаючи на ключові фізіологічні і патофізіологічні процеси в організмі, володіють ефективним протизапальну, протинабрякову, фібринолітичних, тромболітичним, імуномодулюючою і вторинною анальгетическим властивостями.
Фібринолітичний і тромболітичної ефект.
Застосування комбінованих ензимних препаратів (КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС) запускає фібриноліз допомогою активізації плазміногену, який сприяє зміні якості фібрину і розчинення мікротромбів. Ензими також впливають на клітини крові, знижуючи агрегаційну здатність тромбоцитів і підвищуючи еластичність еритроцитів. Всі ці фактори призводять до зниження в'язкості крові та покращення її реологічних властивостей. Згідно з літературними даними, ензимний препарати прискорюють розчинення тромбів і розсмоктування гематом.
Протинабряковий ефект
Ензимні препарати здатні прискорювати розсмоктування вже існуючого набряку, а при профілактичному застосуванні суттєво зменшують його інтенсивність.
Протеїнази розщеплюють екстравазальний виділений фібрин та інші протеїни і пептиди, знижують їх осмотичний ефект і підвищена онкотичноготиск в ураженої тканини.
Розщеплення тромбів покращує мікроциркуляцію, що в свою чергу прискорює видалення з кров'яного русла продуктів розпаду. Міститься в препараті рутин стабілізує ендотелій судин і перешкоджає екстравазації.
Аналгетичний ефект
Первинний аналгетичний ефект обумовлений розщепленням медіаторів запалення протеїназами. Вторинний аналгетичний ефект пояснюється зниженням онкотичного тиску і напруги тканин, зменшенням набряку, а також поліпшенням мікроциркуляції і, як наслідок, поліпшенням оксигенації.
Протизапальний ефект
Ензими оптимізують як кількісно, ​​так і якісно протягом запальної реакції. Спрощено можна сказати, що ензими вкорочують катаболическую фазу запалення і прискорюють його анаболическую (репараційну) фазу.
В ході запалення всі вищезазначені фармакологічні ефекти діють синергічно, доповнюючи і підсилюючи дію один одного. Відбувається прискорення розпаду медіаторів запалення, екстравазальний виділеного фібрину, поліпшення мікроциркуляції в ураженій тканині, обмеження ексудації і прискорення розсмоктування набряків.
Імуномодулюючий ефект Відомо, що ензими впливають на різні компоненти імунної системи на клітинному і молекулярному рівні. Протеиназа здатна модулювати функції деяких імуноцитів (моноцитів, гранулоцитів, Т-лімфоцитів), наприклад, підвищувати їх фагоцитарну і цитотоксичну активність. Вона також здатна до виведення патогенних імунних комплексів, які у підвищених концентраціях блокують функції фагоцитів.
Таким чином, можна сказати, що ензими надають іммунонормалізующее дію.

Коментарі

ВВЕРХ