Гепатопротектори від компанії Артлайф
Печінка - найбільша залоза організму. Цей факт відомий кожному, хто хоча б побіжно знайомий з курсом анатомії. Маса цієї залози становить близько 1,5-2 кг.
Печінка є одночасно органом травлення (за рахунок вироблення одного з найважливіших травних соків - жовчі), кровообігу (за рахунок кровотворної функції) та обміну речовин всіх видів, включаючи гормональний.
Участь печінки в процесах травлення забезпечується головним чином за рахунок жовчі, яка синтезується клітинами печінки і накопичується в жовчному міхурі.
Жовч виконує такі функції в процесах травлення:
• емульгує жири, тим сам збільшує поверхню для гідролізу їх липазой;
• розчиняє продукти гідролізу жиру, чим сприяє їх всмоктуванню;
• підвищує активність ферментів (панкреатичних і кишкових), особливо ліпаз;
• нейтралізує кисле шлунковий вміст;
• сприяє всмоктуванню жиророзчинних вітамінів, холестерину, амінокислот і солей кальцію;
• бере участь у травленні пристеночном, полегшуючи фіксацію ферментів
• посилює моторну і секреторну функцію тонкої кишки.
Крім того, жовч має бактеріостатичну дію - гальмує розвиток мікробів, попереджає розвиток гнильних процесів у кишечнику.
Крім травної, печінка виконує більше 70 функцій. Ось найбільш важливі з них:
1. Участь в обміні білків. Ця функція виявляється у розщепленні і перебудові амінокислот, з яких складаються білки, що надходять в організм з їжею. У печінці відбувається переробка амінокислот за допомогою ферментів. Там же міститься резервний білок, який використовується при обмеженому надходженні білка з їжею.
2. Участь в обміні вуглеводів. Глюкоза і інші цукри, що надходять у печінку, перетворюються в ній в глікоген, який відкладається і запасається як енергетичний резерв. При витрачанні глюкози або недостатньому надходженні її з їжею глікоген в печінці перетворюється в глюкозу, яка надходить у кров і живить тканини енергією.
3. Участь у жировому обміні. Печінка виробляє жовч, яка впливає на жири в кишечнику. У печінці відбувається окислення жирних кислот. Одна з найважливіших функцій печінки - утворення жиру з цукру. При надлишку вуглеводів і білків переважає саме цей процес. При нестачі вуглеводів необхідний глікоген синтезується з білка.
4. Участь в обміні вітамінів. Всі жиророзчинні вітаміни всмоктуються в стінці кишечника тільки в присутності жовчних кислот, що виділяються печінкою. Деякі вітаміни депонуються (затримуються і зберігаються) в печінці.
5. Участь у розщепленні багатьох гормонів: тироксину, альдостерону, антидіуретичного гормону, інсуліну та інших. Печінка відіграє важливу роль у підтримці гормонального балансу організму, завдяки її участі в обміні гормонів.
6. Участь в обміні мікроелементів. Вона впливає на всмоктування заліза в кишечнику і депонує його. Печінка - депо міді та цинку. Вона бере участь в обміні марганцю, кобальту та інших найважливіших мікроелементів.
7. У печінці синтезуються речовини, бере участь у згортанні крові та компоненти антизсідальної системи. Крім того, печінка - це депо крові.
8. Захисна (бар'єрна) функція печінки, що проявляється в наступному. По-перше, мікроби в печінці піддаються фагоцитозу, тобто «з'їдаються» спеціалізованими клітинами. По-друге, печінкові клітини знешкоджують всі токсичні для організму речовини. Слизова оболонка печінкових судин і спеціальні клітини всмоктують і розщеплюють отруйні речовини, що надходять з кров'ю та лімфою. У печінку з кров'ю і лімфою надходять не тільки чужорідні молекули, але і загиблі мікроби, бактерії, віруси, найпростіші (лямблії, хламідії, гонококи, гарднерели, оіісторхі, трихомонади), а також глисти, такі як аскариди, ехінокок; клітини тканин і клітини крові, в тому числі загиблі віруси гепатиту. Печінка повинна також знешкодити і живі мікроорганізми: віруси, глисти, найпростіші, які надходять з кров'ю, не допустити їх розмноження і осідання в інших життєво важливих органах: легенях, головному мозку, серці, очах і т. д.
Таким чином, важливість повноцінного функціонування печінки не піддається сумніву. Особливо актуальним стає її повноцінна робота у світлі зростаючої динаміки захворюваності хронічним гепатитом.
Гепатит, як і всі хронічні, тривало протікаючі захворювання, «поставляє» у печінку не тільки величезну кількість загиблих клітин, а й шкідливі хімічні сполуки лікарського призначення: саліцилати, антибіотики, сульфаніламіди та багато інших хімічні сполуки, наприклад, протизаплідні засоби, які гублять печінку .
Для того, щоб зберегти функціональну активність печінки, призначений особливий клас біологічно активних речовин. Їх називають гепатопротектори. Основною функцією гепатопротекторів є запобігання печінкових клітин від шкідливого впливу збільшеної кількості продуктів розпаду, що утворюються при інтенсивних фізичних навантаженнях, порушення в харчуванні, при дії токсичних подразників будь-якого походження, у тому числі біологічного.
Група гепатопротекторів дуже неоднорідна, вона включає речовини різних хімічних груп з різноспрямованим впливом на процеси в печінкової тканини. Одні діють переважно на процеси метаболізму і заповнюють втрачену функцію печінкових клітин, інші підтримують у стабільному стані їх структуру. Є клас речовин, чиї гепатопротекторні властивості реалізуються за рахунок вираженої антиоксидантної активності. Крім того, незважаючи на багаторічний клінічний досвід і велика кількість проведених наукових досліджень, межі їх застосування до цих пір не окреслені.
У цьому аспекті гепатопротектори від компанії Артлайф вдало поєднують в собі всі способи підтримки активного стану клітин печінки. Саме завдяки своєму багатокомпонентного складу ці біологічно активні комплекси застосовуються з успіхом у багатьох випадках, незалежно від того, яка причина зниження активності печінки: запальна або інтоксикаційна.
Біоактивні комплекс «Хепар Формула» - це формула здоров'я Вашої печінки. Це композиція з натуральних рослинних екстрактів і фосфоліпідів, яка підтримує відновні процеси в тканині печінки і великою мірою спрямована на відновлення структури печінкової тканини.
Завдяки наявності в складі комплексу екстрактів солянки холмової і розторопші плямистої, він захищає і відновлює клітини печінки, має загоюючим, судинорозширювальну, гіпотензивну дію. Знижує рівень холестерину в крові. Терен кучерявий і артишок, що входять до складу цієї активного композиції, сприяють профілактиці застою в гепатобіліарної системі, завдяки здатності активувати синтез жовчі і підсилювати її відтік. Тому він особливо гарний при вираженій дискінезії жовчовивідних шляхів або для профілактики холестазу. Цей гепатопротекторний комплекс не тільки сприяє нормалізації та підтримки функціональної активності клітин печінки. Він позитивно впливає на їхню структуру. Холін, інозитол і лецитин, ці важливі для організму фосфоліпіди, стабілізують стан мембран клітин печінки, попереджають їх жирову інфільтрацію, перешкоджають розвитку цирозу. Присутність у складі комплексу амінокислоти метіоніну посилює вищеперелічені ефекти за рахунок нормалізації синтетичних процесів, а наявність вітаміну В6 оптимізує протягом ферментативних реакцій і стабілізує обмінні процеси.
Біоактивні комплекс «Гепатон-2» призначений для м'якої, але ефективної підтримки функціональної активності клітин печінки. Він ідеально підходить для людей, чия печінка не піддавалася екстремальним токсичним навантаженням або інфекційним атакам. Навіть в цих умовах турбота про повноцінне здоров'я печінкових клітин - невід'ємна частина здорового способу життя.
Склад комплексу «Гепатон» збалансований таким чином, що забезпечує багатосторонню підтримку роботи печінки. Зміст фізіологічного активатора моторики ШКТ, такого як буряк, забезпечує природну регуляцію жовчовиділення. Жовчогінну дію мають володушка, кульбаба лікарський і безсмертник. Останній не просто має властивість збільшувати жовчовиділення, він поліпшує властивості жовчі: знижує її в'язкість, зменшує концентрацію жовчних кислот і вміст білірубіну в жовчі, має холестріносніжающім дією. Профілактика застою в гепатобіліарної системі здійснюється завдяки вираженому спазмолітичній дії шипшини та звіробою. Сильна антисептична і протимікробна активність пижма і деревію перешкоджає розвитку запальних процесів. Наявність екстракту солянки холмової амінокислот метіоніну, цистеїну і глутамінової кислоти в складі комплексу «Гепатон-2» покращує загальний стан клітин печінки, регулює синтез холіну і укріплює клітинні мембрани. Присутність у складі композиції кореня лопуха, володіє сечогінною і потогінну дію, сприяє більш активному виведенню шкідливих метаболітів. Мультивітамінний комплекс оптимізує обмін речовин в тканині печінки.
Таким чином, компанія Артлайф представляє біоактивні комплекси, здатні запобігти зниженню активності печінкових клітин або відновити їхнє повноцінне функціонування.