Досвід застосування колоїдного срібла і чайного дерева у хворих з гострою та хронічною лор-патологією

  колоїдне срібло масло чайного дерева

У лор-центрі Харкова колоїдне срібло і чайне дерево застосовують більше п'яти років. Препарати використовуються як у монотерапії, так і в поєднанні з традиційним медикаментозним лікуванням. Цей вибір невипадковий. З приходом ери антибіотиків і появою величезної кількості синтетичних протимікробних засобів натуральні антисептики незаслужено забуті. Між тим, наростаюча алергізація населення, велика кількість поєднаної патології внутрішніх органів, дисбактеріози змушують нас частіше звертатися до природних засобів.
Колоїдне срібло - це чиста природна субстанція, що складається з демінералізованої води і субмікроскопічних частинок мінерального срібла. Антибіотична активність відзначається проти 650 видів мікроорганізмів, у тому числі проти вірусів. Токсичність колоїдного срібла мінімальна.
Масло чайного дерева витягується з єдиною різновиди чагарнику - МАЛАЛЕУЗА Альтерніфоліс, що росте в Австралії та Малайзії. У маслі чайного дерева міститься унікальний «вірідофлорен», який не зустрічається в інших рослинах, що володіють бактерицидними властивостями (розмарин, евкаліпт). Дане масло пригнічує ріст таких бактерій, як стафілококи, стрептококи, пневмококи, гонококи, кишкова паличка і грибкова флора. Відзначається низька кількість алергічних реакцій, інших побічних дій при застосуванні масла чайного дерева.
Дані препарати застосовувалися у трьох груп хворих, всього 90 осіб, віком від 4 до 14 років - 19 осіб; від 15 до 25 років - 45 осіб; від 26 до 55 - 26 осіб. Першу групу склали хворі із захворюваннями носа і придаткових пазух, другу - хворі з гострими і хронічними фарингітами, третю - хворі з хронічними тонзилітами в стадії компенсації і декомпенсації. Усі хворі обстежені: клінічні аналізи крові і сечі, мікробіологічні дослідження мазків з носа, зіву на мікрофлору і чутливість до хімічних препаратів; рентгенологічне дослідження додаткових пазух носа;
дослідження гострофазових показників крові.
Колоїдне срібло застосовувалося місцево в розведенні 1 столова ложка на 0,5 літра дистильованої води для зрошення глотки, промивання придаткових пазух носа, промивання лакун піднебінних мигдалин. Всередину срібло застосовувалося в розведенні 1чайная ложка на 0,5 літра води на добу. Курс 10 днів, потім тижневу перерву і повторний курс. Дана дозування змінювалася залежно від віку пацієнта, гостроти запального процесу.
У деяких хворих відзначалося короткочасне підвищення температури тіла до фебрильних, яке купірувався прийомом антиоксидантів, Токсфайтер або інших видів дезінтоксикаційної терапії. Така реакція організму може пояснюватися масовою загибеллю мікробів і інтоксикацією організму продуктами їх розпаду. З великою обережністю необхідно застосовувати колоїдне срібло хворим з тяжкою нирковою патологією - доза може залишатися незмінною, але розведення збільшується в два рази.
Для інгаляції колоїдне срібло розводилася в пропорції 5 крапель на 50 мл дистильованої води з температурою 36 ° С, ультразвуковим інгалятором щодня.
Масло чайного дерева застосовувалося також місцево і інгаляційно. Місцево в формі турунд в кожну ніздрю на 10-15 хвилин, у поєднанні з лазеротерапією інфрачервоним лазером зі сканером на ніс і придаткові пазухи носа. Змазування задньої стінки глотки маслом, розведеним Асколі у співвідношенні 1:7, 1:5. Масляні інгаляції вироблялися теплим розчином ектерицид з додаванням олії чайного дерева. Гіпертрофовані ділянки слизової тушіровать 100% розчином колоїдного срібла.
В результаті проведеної терапії хворі відзначали відновлення працездатності, загального самопочуття на 2-5 добу, тоді як у хворих, які отримували традиційне лікування, поліпшення наступало на 4-6 добу, зберігалися слабкість і пітливість. При лікуванні наших хворих не застосовувалися протигрибкові препарати, тому що в їх застосуванні не було необхідності, хоча мікрофлора виділялася різноманітна: епідермальний стафілокок з гемолітичними властивостями, N. Subflavia, St.aureus, S.agalactiae, E.coli, гриби роду Candida і різні асоціації. При повторному бактеріологічному дослідженні, через місяць після виписки хворих із стаціонару, лише у 10% хворих відзначалося зростання патологічної флори.
У клінічних аналізах крові відзначалося поліпшення показників, біохімії крові,
знижувався рівень С-реактивного білка і серомукоїд.
Таким чином, ми можемо зробити висновок, що біологічно активні добавки компанії АРТ ЛАЙФ можуть успішно застосовуватися в практиці отоларингологів як додатковий засіб при лікуванні гострої і хронічної лор-патології.

Коментарі

ВВЕРХ