Мастопатія

мастопатія

Щодня в Європі більше 700 жінок дізнаються про свій страшний діагноз - рак молочної залози. Він же - найпоширеніший рак у світі і перша причина смерті росіянок квітучого віку - 30-50 років. У деяких великих містах Росії онкологи виносять цей вирок кожної сьомої жінки. Тільки за останні 15 років частота захворюваності на рак молочної залози збільшилася на 49%. За статистикою, у кожної 2-3 жінки є яке-небудь захворювання молочних залоз.

Мастопатія - це узагальнена назва доброякісних змін молочних залоз, пов'язаних з порушенням діяльності гормонів, і розглядається фахівцями як передракові захворювання. Американці розглядають цю проблему як національну катастрофу. По праву, мастопатія віднесена до хвороб століття, а значить застосування біологічно активних добавок до їжі (БАД) у даної категорії хворих необхідно ще й з метою профілактики раку. В офіційній медицині думки фахівців про лікування мастопатії розділяються.

Є численні прихильники видалення утворюються вузлів у міру їх виявлення, і до нас зверталися жінки, яких оперували до 10-15 разів, причому після кожного оперативного втручання вузли утворювалися знову в дедалі більшій кількості. І це цілком зрозуміло, адже операція ні в якому разі не усуває причин захворювання. Інша тактика передбачає консервативне спостереження. Встановивши діагноз, доктор ставить жінку на облік, спостерігаючи її 1 раз в 6-12 місяців, прописуючи вітаміни, йодистий калій, бромкамфару, валеріану. Консервативний шлях істотно гуманною, але найважливішою проблеми - профілактики раку молочної залози - він теж не вирішує.

Характерна наступна ситуація (цитую відгук однієї пацієнтки): «Пухлина грудей лікарі спостерігали 7 років, раз на півроку, як і у всіх жінок з мастопатією в нашому місті, поки не сказали - все, рак, будемо видаляти груди з лімфовузлами. Та ще й поцікавилися, де я була раніше. Як, де? Спостерігалась! »

Перш ніж говорити про досвід застосування біологічно активних добавок до їжі (БАД) лікарями компанії АРТ ЛАЙФ у хворих з мастопатією (а біодобавки, безсумнівно, надають лікувальний ефект), необхідно назвати причини захворювання.

Серед них:
1.Нарушенія діяльності ендокринних органів: тиреотоксикоз, гіпотиреоз, розлади менструального циклу, пухлини і запалення статевих органів, мастит, медичний і кримінальний аборти, невміле придушення лактації.
2.Ожиріння. За статистикою у жінок з ожирінням небезпека раку молочних залоз у 3 рази вище, особливо після клімаксу. Жирова клітковина виробляє естроген, який може негативно позначитися на тканинах грудей і привести до розвитку онкозахворювання.
3.Гіперхолестерінемія, цукровий діабет, хронічне порушення функцій печінки, жовчного міхура (хронічні гепатохолециститах, жовчнокам'яна хвороба).
При обстеженні звернулися до нас пацієнток з мастопатією у більшості з них (70-80%) були ті чи інші відхилення функції печінки. Відомо, що печінка бере участь у метаболізмі естрогенів, при надлишку яких в крові, в статевих органах починають утворюватися гормонозалежні пухлини.
4.Сексуальні розлади, частота і регулярність статевого життя не грають ролі у розвитку мастопатії, в основному цього захворювання сприяє статева незадоволеність.
5.Захворювання нервової системи: стреси, неврози, психопатії, канцерофобія. Великий або тривалий стрес може знижувати захисні протипухлинні сили імунітету.
6.Обтяжений сімейний анамнез - наявність у кровних родичів доброякісних або злоякісних пухлин. Високу групу ризику складають особи з А (II) групою крові.
7.Гіпертонічна хвороба.

Таким чином, перш ніж жінці призначалася комплексна програма, встановлювалася, по можливості, ведуча причина розвитку мастопатії, її форма. Для діагностики використовувалися УЗД молочних залоз, мамографія, УЗД жовчного міхура і печінки, щитовидної залози, наднирників, матки, придатків, дослідження крові на наявність антитіл до хламідійної, герпетичної та іншим інфекціям, паразитарних інвазій. Проводилось акупунктурні обстеження за методом Фолля, збір анамнезу життя, періоду лактації, з'ясовувалося сімейний анамнез. Призначалися консультації онколога, ендокринолога, гінеколога.

Дифузна мастопатія. При такій формі мастопатії в молочних залозах немає вогнищ ущільнення, зміни пов'язані із загальним набухання молочних залоз, їх хворобливістю, збільшенням, що посилюються перед менструацією. Для лікування в традиційній медицині використовуються переважно консервативні методи, точніше сказати, пасивне спостереження.

На нашу думку, оскільки доброякісним і злоякісним пухлин молочних залоз завжди передує дифузна форма мастопатії, таким пацієнткам необхідно активне лікування. Тому нами використовуються БАД протягом 6-9 місяців підряд, після чого, як правило, у 80-90% хворих наступало значне поліпшення в стані молочних залоз, і надалі їм призначалися профілактичні курси. Позитивна динаміка у вигляді зникнення болю в молочних залозах, відсутності нагрубання, а разом з тим нормалізації психоемоційної сфери, спостерігалися у пацієнток на 2-3 місяці після застосування БАД. Згідно призначеному курсом, використовувалася ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ, по 1 гелю 1-2 рази на день протягом місяця (омега-3 мають виражені антиоксидантні властивості; сприяють виробленню простагландинів, які є інгібіторами запалення); регулярні курси ентеросорбентів, які з препаратами, що поліпшують функцію печінки ( ХЕПАР ФОРМУЛА, КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС), ефективно покращують порушені обмінні процеси.

Курси проводилися по 1 місяцю щоквартально. Вищевказаний комплекс БАД особливо показаний хворим холециститами, хронічними гепатитами, дискінезіями жовчовивідних шляхів, що страждають ожирінням, підвищеним артеріальним тиском.

При хронічному запаленні придатків матки на тлі основної терапії хороший ефект отриманий при призначенні ФОРМУЛА ЖІНКИ (містить комплекс рослин, що володіють протизапальними властивостями щодо сечостатевого тракту, фітоестрогени, комплекс мікроелементів і вітамінів, необхідних для нормального функціонування жіночого організму); препарату Котячий Кіготь по 1 - 2 капсули після їжі; ГРІН СТАР по 1 капсулі 2 рази в першій половині дня протягом 1 місяця; РЕНСЕПТ по 1 таблетці 2-3 рази на день (особливо при супутніх розладах сечовивідних шляхів і нирок) протягом 1-2 місяців.

Надалі, через 1-2 місяці призначалася циклічна вітамінотерапія.

Перша фаза менструального циклу: ВІТАМІН «Е» в дозі 400 МО 1 раз на день 3-4 місяця; ДІСКАВЕРІ по 1 таблетці 1 раз на день до сніданку 3-4 місяці; КАЛЬЦІМАКС по 1 таблетці 1 раз на день з 5 по 25 дні менструального циклу. Причому однієї упаковки БАД вистачає на кілька місяців, так як вона містить 90 капсул.

Друга фаза менструального циклу: ФОРМУЛА ЖІНКИ по 1 таблетці 2 рази на день, КОМПЛЕКС З ВІТАМІНОМ «С» по 1 таблетці 2 рази на день, екстракт ЖУРАВЛИННИЙ 2 рази на день.

При тиреотоксикозі, гіпотиреозі на тлі основної терапії, запропонованої лікарем-ендокринологом, нами призначалися наступні БАД: ДІСКАВЕРІ по 2 таблетки 2 рази на день протягом 1 місяця, ГРІН СТАР по 1 капсулі 2 рази на день протягом 1 місяця, котячий кіготь по 2 капсули в день, ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ, Токсфайтер. У більшості пацієнток вже через 1-2 місяці після прийому БАД наступало явне поліпшення в стані молочних залоз, стабілізація основного захворювання.

При будь-якій формі мастопатії, якщо у жінки була ВМС (внутрішньоматкова спіраль), пацієнтці пояснювалася необхідність її видалення.

Практично у всіх хворих з мастопатією були розлади нервової системи, ми застосовували ЛЕЦИТИН по 1 столовій ложці з їжею 1 раз на день, ДУС знайти за 1-2 капсули на ніч, ДІСКАВЕРІ по 2 таблетки в першій половині дня, екстракт ЖУРАВЛИННИЙ. Пацієнтки відзначали підвищену стійкість до стресу, гарний настрій, зникнення депресій і дратівливості, нормалізацію сну.

Важливу роль у лікувальному комплексі та профілактиці раку відіграє дієта. Кожен третій випадок раку в США обумовлений таким чинником, як харчування. Хороше харчування, яке підтримує імунітет, може бути самою головною мірою захисту. Ще не відомо жодного продукту, який би виліковував рак, але можна вжити заходів обережності, беручи в їжу певні продукти і обмежуючи споживання інших. Доктор Леонард Коен зі США (Американський фонд здоров'я) зазначав: «Правильно харчуючись, можна зменшити небезпеку захворювання на рак молочних залоз на 50%». Рекомендовано дієта різко обмежує тваринні жири, маргарини, легкозасвоювані вуглеводи, каву, міцний чай, шоколад, алкоголь, кока-колу, смажені страви, сіль, цукор. Таким пацієнткам слід вводити в раціон якомога більше продуктів з великим вмістом клітковини, овочі, багаті вітаміном А (гарбуз, моркву, кабачки тощо), горіхи, насіння, зернові, кисломолочні продукти, сою, овочі, фрукти з високим вмістом вітаміну С , продукти моря. Продукти, багаті рослинними волокнами, наприклад хліб грубого помелу і крупи, знижують рівень пролактину та естрогенів, з'єднуючись з цими гормонами і виводячи їх з організму. Згідно журналу «Харчування і рак» (Англія), «такий ефект може придушити фазу активації онкогенезу».

Досвід застосування лікарями компанії АРТ ЛАЙФ біологічно активних добавок у лікуванні хворих мастопатією, ряду гінекологічних захворювань становить інтерес для лікарів-гінекологів, онкологів державних медичних установ. Адже саме комплексне використання БАД у поєднанні з традиційними засобами дозволяє домогтися виражених клінічних результатів у 20-80% хворих.

Коментарі

ВВЕРХ