Кальцій в стоматології

кальцимакс

Значення кальцію для здоров'я організму людини велике. 99% його кількості зосереджено в кістках і зубах: головним чином у вигляді кристалів апатиту, гідроксиапатиту, карбонатапатіта, фторапатіта, хлорапатіта та ін Найбільша його кількість (до 90%) знаходиться в емалі зубів. Основними компонентами їх є гідроксиапатит і восьмікальціевий фосфат. Важливим показником стану емалі є співвідношення кальцію і фосфору. На підставі досліджень, проведених В. К. Леонтьєвим (1978 р.) встановлено, що здатність гідроксиапатиту протистояти дії кислоти, а значить, і розвитку карієсу, залежатиме від збільшення коефіцієнта Са / Р в порівнянні з мінімальним (1,30). Таким чином, чим вище це співвідношення в емалі, то більша її резистентність до кислотного руйнування. Одним з найбільш важливих відкриттів, зроблених за останні роки, стало встановлення факту, що, не будучи активної структурою, зубна емаль, тим не менш, постійно знаходиться в процесі розчинення (демінералізації) і нарощування (ремінералізації). Важливу роль в процесі відновлення зубної емалі відіграють мінеральні речовини, що містяться в слині. При контакті із зубами з слини виділяються два мінеральних речовини: фосфор і кальцій.
Вони потрапляють на зубну емаль, і процес ремінералізації (відновлення емалі) починається. Наявність фториду в порожнині рота сприяє його розвитку. Нарощування шару мінеральних речовин може призводити до зникнення білих плям на зубах, які є передвісниками карієсу. Таким чином, у профілактиці розвитку карієсу і його ускладнень велика роль відводиться препаратам кальцію, пов'язана з тим, що добова потреба в ньому для дорослої людини 1200 мг, у дітей 800-1000 мг. Приблизно така ж кількість солей кальцію виводиться з організму і, відповідно, повинно знову вступати туди з їжею.
  З усього сказаного раніше можна зробити певні висновки: на прийомі у стоматолога пацієнтам з множинним, вторинним, рецидивуючим карієсом необхідно призначати препарати кальцію в комплексі з професійним чищенням і місцевої профілактикою різними фторлаком і гелями (біфлюоріз-12, флюокал) аплікаційної, з використанням сучасних стеклоїономерних матеріалів для закриття каріозних порожнин (кемфіл, кемфлекс, денеплай), які здатні виділяти іони кальцію і фтору безпосередньо в тканини зуба і порожнину рота. У результаті утворюється менше зубного нальоту, так як фторідсодержащіе добавки перешкоджають розвитку карієсу і сприяють руйнуванню і видалення зубного нальоту. Я призначаю КАЛЬЦИМАКС компанії Артлайф по 1-2 капсули в день протягом 1 місяця з 7 років. Навчаю правильної індивіду альної гігієни порожнини рота. Призначаю на профілактичний огляд через 2-3 місяці. Якщо є рецидиви карієсу, призначаю повторно препарати кальцію за тією ж схемою. Такі ж курси необхідно призначати пацієнтам, які належать до групи ризику щодо дефіциту кальцію: захворювання щитовидної залози; сердечнососудистая патологія; захворювання крові; вагітні та годують груддю, особи, що приймають лікарські препарати, що виводять кальцій з організму, такі як сечогінні, та інші. Якщо є початковий поверхневий карієс, в профілактичних цілях необхідно приймати КАЛЬЦИМАКС по 1 капсулі на день після їди протягом 1-2 місяців 1 раз на півроку. Після формування молочного прикусу призначаю КАЛЬЦИМАКС з 4-5 до 6 років по 1 капсулі через день протягом місяця для дітей з I-II ступенем активності карієсу. Для дітей з III ступенем активності карієсу рекомендую прийом КАЛЬЦИМАКСА по 1 капсулі 1 раз на день після їди протягом 2-3 місяців, курси 2 рази на рік. При захворюваннях пародонту, при явищах остеопорозу, перш за все, при пародонтитах, в комплексному лікуванні використовую КАЛЬЦИМАКС , до 3 капсул на день протягом місяця.

Коментарі

ВВЕРХ