здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

До питання про комплексну профілактики дефіциту йоду

Дефіцит йоду - загроза не тільки здоров'ю окремої людини, а й генофонду нації. Профілактика йодного дефіциту - один із пріоритетних напрямків національної політики в галузі охорони здоров'я, тому що в силу географічних особливостей і геохімічних характеристик складу грунту близько 60% території нашої країни знаходиться в зоні йододефіциту. Нестача йоду у воді, повітрі, продуктах харчування є вкрай важливою проблемою для Росії. Будь-якому лікарю відомо, що дефіцит йоду в організмі вкрай негативно позначається на стані здоров'я населення цілих регіонів. Мешканці цих регіонів схильні тотального ризику захворіти різними видами дисфункції щитовидної залози і пов'язаним з цим безліччю психосоматичних захворювань.

У чому ж полягає значення йоду для організму і його життєздатності? Почнемо з того, що за добової потреби організму дорослої людини, яка становить 150 мг, йод відноситься до найважливіших макроелементів. Макроелементами називаються речовини, добова потреба в яких перевищує 100 мг. Йод - це один з елементів, що формують загальне здоров'я. Як відомо, він є основним компонентом гормону щитовидної залози - тироксину. Саме тироксин підвищує опірність до шкідливих факторів навколишнього середовища, активує ряд ферментів, підвищує засвоєння білка, сприяє кращому засвоєнню фосфору, кальцію і заліза, перешкоджає розвитку ендемічного зобу. Тироксин стимулює розвиток ембріона. Проте, враховуючи географічні особливості і традиції харчування, можна зробити висновок: у більшості жителів нашої країни щитовидна залоза відчуває нестачу йоду. Через те, що його катастрофічно не вистачає в нашій їжі, спостерігається зростання різних патологій. Дефіцит йоду є однією з причин доброякісних пухлин щитовидної залози, гіпотиреозу, ожиріння, патології молочних залоз та інших гормонально-залежних порушень. Нестача йоду в їжі - це фактор, що підвищує онкологічний ризик. Ряд учених не виключають зв'язок зростаючих труднощів репродуктивного плану, а простіше кажучи, порушення здатності до зачаття і виношування дитини, з дефіцитом такого важливого макроелементи, як йод.

МОЗ Російської Федерації були зроблені активні зусилля для вирішення проблеми йодного дефіциту, були розроблені пропозиції щодо його ліквідації. В даний час в Росії частково вирішується це проблема за рахунок пропаганди йодованої солі та рекомендації щодо її використання в харчовій промисловості. Однак йодована сіль має ряд недоліків. Перш за все, вона не підлягає тривалому зберіганню, а при високій вологості з'єднання йоду швидко розкладаються. Ця сіль руйнується при термічній обробці їжі, її добавка в процесі варіння, при випічці хлібобулочних виробів, гасінні або смаженні продуктів харчування неефективна. За допомогою йодованої солі неможливо дозувати надходження йоду в організм. Крім того, використання її небажано людям, що мають протипоказання до прийому йоду.

морепродукти

Разом з тим, нестачі йоду в харчуванні людини можна уникнути при індивідуальному підході до проблеми, наприклад, за допомогою морепродуктів, які завжди містять йод (риба, краби, креветки, харчові водорості), при тому, на відміну від йодованої солі, - у вигляді органічно зв'язаного йоду, який прекрасно засвоюється організмом. Однак морепродукти є не найдешевшими продуктами харчування. На жаль, для великої частини населення вони недоступні. І не тільки причини фінансово-економічного плану стримують широке вживання цих продуктів. Не варто забувати і про особливості національної кухні, в якій не занадто велика частка належить морепродуктів. Та це й не дивно, оскільки більша частина територій Росії від моря значно віддалена.

У зв'язку з цим особливо важливу роль відіграють натуральні йодовмісні біологічно активні комплекси на основі морських водоростей. Оскільки в таких комплексах йод знаходиться в органічно зв'язаному стані (в основному в складі дійодамінокіслот), він зберігається в них протягом тривалого часу і його можна точно дозувати при вживанні. Останнє особливо важливо, тому що надлишок йоду так само несприятливий, як і його недолік. Для нормальної роботи щитовидної залози та профілактики раку цього органу рекомендується уникати як зниженого, так і підвищеного споживання йоду.

Присутність йоду в органічно зв'язаному стані забезпечує:
тривале збереження йоду;
можливість легко дозувати надходження йоду з урахуванням складу їжі;
відсутність побічних і токсичних ефектів, оскільки надлишки йоду виводяться в незміненому вигляді.

Саме до продуктів, що містить органічно зв'язаний йод, відноситься біоактивні комплекс « ламінарин » від компанії Артлайф.

ламінарин

Біологічно активний комплекс « ламінарин » служить для попередження серйозного дефіциту йоду, що приводить до важких змін психічного і фізичного здоров'я. Основу комплексу становить морська водорість ламінарія, яку можна назвати концентратом органічно зв'язаного йоду. Отримувані на його основі біологічно активні комплекси є стабільними йодовмісними добавками, за допомогою яких можна ефективно боротися з йодним дефіцитом у харчуванні населення

Додаткову цінність представляє той факт, що серед органічних сполук ламінарії присутні рослинні аналоги гормону щитовидної залози тиреоидина. Крім йоду, ламінарія містить широкий спектр мінералів і мікроелементів, таких як бор, калій, кальцій, кобальт, марганець, мідь, фосфор, фтор. У складі ламінарії багато білків і солей альгінової кислоти, яка є ефективним натуральним сорбентом і здатна нейтралізувати й виводити з організму токсини і солі важких металів. Ця водорість - джерело цінних вітамінів А, В1, В2, В6, С і D. Наявність легкого проносного ефекту дозволяє використовувати ламінарію у літніх людей при хронічних запорах.

Ламінарія володіє і іншими унікальними властивостями, що показано в експериментальних роботах вчених з Санкт-Петербурга. Встановлено, що ламінарія не володіє загальними токсичними властивостями, не має токсичної дії на серцево-судинну і дихальну системи. Була доведена здатність ламінарії протистояти гіпоксії, і благотворно впливати на ліпідний обмін: у експериментальних тварин, які брали ламінарію, не виникало вікове ожиріння.

Біологічно активний комплекс «ламінарин» може знайти застосування і в якості блокатора щитовидної залози у осіб, які потрапили в зону ядерного ураження, наприклад, при аваріях на атомних електростанціях, коли потрібно захистити щитовидну залозу і організм від дії радіоактивних ізотопів йоду. Він буде ефективно не тільки відразу після впливу іонізуючої радіації для профілактики раку щитовидної залози, але і в більш пізні терміни з метою заповнення дефіциту йоду та попередження інших віддалених онкологічних наслідків.

Переваги йодовмісних біоактивного комплексу « ламінарин » перед йодованою сіллю та препаратами йоду очевидні. Він є натуральним продуктом з харчової ламінарії з органічно пов'язаних йодом. Він легко засвоюється організмом і здатний тривалий час зберігати свої властивості. Незаперечною перевагою цього комплексу перед збалансованими штучними сумішами "мінералів" є те, що він має натуральне рослинне походження, в ньому все мікро-і макроелементи органічно пов'язані з амінокислотами і білками, тобто є елементами їжі. Не менш важливо і те, що співвідношення цих компонентів збалансовано природою.

Додатковою перевагою комплексу « ламінарин » є й те, що до його складу входять кропива і плоди шипшини з протизапальною дією. Вони благотворно впливають на стінки судин, поліпшують стан крові. Цей біоактивні комплекс служить не тільки для своєчасної профілактики дефіциту йоду, а й має тонізуючий і загальнозміцнюючу дію.

У ході підготовки статті були використані наступні матеріали:
В. Б. Некрасова, В. Г. Беспалов, Т. В. Нікітіна, В. Т. Курнигіна, Н. В. Аксьонова. Корисний йод з ламінарії. - "Ринок БАД" серпень / вересень, 2001.

← Мистецтво бути здоровим Кальцій в стоматології 
Просмотров: 5990

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен