Методичні рекомендації щодо застосування БАД АРТ ЛАЙФ в комплексному лікуванні урогенітальної патології.
Д.І. МАЛІКОВ, м. Кемерово
Запальні захворювання передміхурової залози
Простатит - ряд різних по етіології захворювань і станів передміхурової залози, що мають схожість в симптомах і перебігу, але потребують багато в чому різного підходу у виборі лікування.
Класифікація
1.Інфекціонние простатити
- Неспецифічні: бактеріальні, вірусні, викликані хламідіями, мікоплазмами, уреаплазмами, гарднерелами, грибкові;
- Специфічні: гонорейні, трихомонадний, туберкульозні, змішані.
2.Застойние (конгестивного) простатити За клінічними ознаками простатити діляться на гострі і хронічні.
Інфекційні простатити зустрічаються в 92,7% випадків, в тому числі викликані урогенітальною інфекцією (хламідії, уреаплазми та ін) в 68%. Найбільш частим шляхом проникнення інфекційного агента є уріногенний висхідний. Найчастіше це молоді люди, що перенесли змішану інфекцію уретри з стійкими до антибактеріальних препаратів штамами. Рідше переважає грамнегативних флора, що пов'язано з віковими порушеннями відтоку сечі з сечового міхура. Такий механізм інфікування простати характерний для хворих середнього та похилого віку. Запалення простати може настати при ГРВІ, тонзиліті, гаймориті, гнійних захворюваннях шкіри та інших осередках фокальної інфекції (гематогенний шлях інфікування). Лімфогенний шлях можливий при запальних захворюваннях сусідніх органів (проктит, тромбофлебіт гемороїдальних вен та ін.) Інфекційні простатити, в першу чергу хронічні, розвиваються на тлі зниження імунітету.
Гострий інфекційний простатит
Це захворювання вимагає прийняття енергійних заходів, спрямованих на санацію вогнища запалення, що включають в обов'язковому порядку комбіновану антибактеріальну терапію. Для проведення фонової терапії за допомогою біологічно активних добавок до їжі (БАД) призначаються наступні групи препаратів:
1. Біопрепарати з метою інгібування вільнорадикальних реакцій перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) - СУПЕР Шілд по 1 капсулі 2 рази на день. Посилити антиоксидантний ефект можна за допомогою моновітамінних препаратів: ВІТАМІН «Е» (по 1 гелю на добу протягом 2 тижнів); КОМПЛЕКС З ВІТАМІНОМ «С» (по 1 таблетці 2 рази на добу протягом 2 тижнів); Бета-каротин (по 1 гелю на добу протягом тижня); ГРІН СТАР додатково, крім антиоксидантної дії, здійснює м'яку детоксикацію організму (по 1 капсулі 2 рази на день).
Корисний КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС (по 1 таблетці 2 рази на день під час прийому їжі), що також володіє антиоксидантними властивостями.
2. Для захисту клітин печінки від токсичного дії хіміопрепаратів використовуються гепатопротектори: узвар ГЕПАТОН 3 (по 1 чайній ложці на склянку води I 2-3 рази на день). Екстракт солянки холмової, що міститься в цьому препараті, інгібує перекисне окислення ліпідів, тим самим захищаючи клітини печінки від руйнування.
Симптоми лихоманки, що супроводжують гострий простатит, полегшить прийом БАД ІВЛАКСІН (по 1 таблетці 2 рази на день), яка містить природні жарознижуючі і болезаспокійливі речовини.
У зв'язку з тим, що при гострому простатиті спостерігається виражена лейкоцитурія, а іноді і гнійні виділення з уретри, показаний РЕНСЕПТ (по 1 таблетці 2 рази на день протягом 20 днів) для санації сечових шляхів.
Дизуричні розлади (часте, хворобливе сечовипускання) полегшить також призначення масла чайного дерева (0,25% розчин на рослинному маслі у вигляді мікроклізм на ніч протягом 10 днів).
У період реабілітації показані:
- Імуномодулятори: СУПЕР Шілд по 1 капсулі 2 рази на день протягом місяця або узвар ЕХІНОЛ (1 чайна ложка на склянку води 2 рази на день протягом місяця); котячий кіготь (500 мг) по 1 капсулі 2 рази на день протягом 1 місяці.
- Еубіотики АЦІДОБАК, БІФІДОБАК для корекції дисбактеріозу.
Протягом усього періоду хвороби необхідний прийом полівітамінного препарату ДІСКАВЕРІ СИЛА (по 1 таблетці 1 раз на день), тому що повсюдно зустрічаються стану гіповітамінозу посилюють перебіг патологічного процесу.
Хронічний інфекційний простатит
Основним лікуванням є антибактеріальна терапія препаратами широкого спектру дії терміном 10-14 діб.
У період лікування антибіотиками показані антиоксиданти та гепатопротектори: узвар ГЕПАТОН 3 (по 1 чайній ложці на 1 склянку води 2-3 рази на день); СУПЕР Шілд (по 1 капсулі 2 рази на день). При дизурії показано масло чайного дерева в клізмі (0,25% масляний розчин).
У період реабілітації показані імуномодулятори: СУПЕР Шілд (по 1 капсулі 2 рази на добу); або узвар ЕХІНОЛ (по 1 чайній ложці на склянку води 2-3 рази на день протягом 1-2 місяців); Котячий Кіготь 350 мг (по 1 капсулі 2 рази на день протягом 1-2 місяців).
Для корекції дисбактеріозу показані еубіотики АЦІДОБАК, БІФІДОБАК, КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС (по 1 таблетці 2 рази на день). Протягом всього періоду захворювання призначається ДІСКАВЕРІ СИЛА (по 1 таблетці 1 раз на день).
Застійний (конгетівний) простатит
У патогенезі застійного простатиту найбільше значення має дізрітмія статевого життя
- Тривалі перерви або, навпаки, статеві надмірності, венозний застій в органах тазу і мошонки і їх поєднання.
Венозний стаз веде до тромбоутворення, руйнування ендотелію судин і пошкодження тканин. У цих умовах необхідні препарати, що покращують реологічні властивості крові та мікроциркуляцію, зміцнюють судинну стінку протягом 1-2 місяців: котячий кіготь (по 1 капсулі 2 рази на день); КОМПЛЕКС З ВІТАМІНОМ «С» (по 1 таблетці 1 раз на день) ; ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ (по 1 капсулі 2-3 рази на день до їжі); НЕЙРОСТРОНГ (по 1 таблетці 2 рази на день); ІВЛАКСІН (по 1 таблетці 2 рази на день).
Пацієнтам середнього віку і старше необхідно додатково рекомендувати прийом ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ (по 1 таблетці 2 рази на день) з метою поліпшення відтоку сечі, зменшення набряку простати (при наявності симптомів утрудненого сечовипускання).
Ускладнення простатиту
Нейрорецепторного сексуальна дисфункція відображає розлади копулятивного циклу - ослаблення (відсутність) статевого потягу (лібідо); неповна, нестійка, неадекватна ерекція або її відсутність; передчасна, прискорена або уповільнена еякуляція (сім'явиверження); стертость (відсутність) оргазму. Багато явищ сексуальних розладів проходять в період лікування простатиту самостійно. При збереженні сексуальної дисфункції лікування необхідно проводити в два етапи.
Перший етап - седативна терапія: НЕЙРОСТАБІЛ (по 1 таблетці 2 рази на день протягом 3 тижнів); ДУС ЗНАЙТИ (по 1 капсулі на ніч протягом 3 тижнів).
Другий етап - тонізуюча терапія: КОМПЛЕКС Йохимбе ПЛЮС (по 1 таблетці 2 рази на день протягом 20 днів), ВІТАМІН «Е» (по 1 гелю на добу протягом місяця). Протягом усього періоду лікування необхідна ДІСКАВЕРІ СИЛА (по 1 таблетці 2 рази на день).
Екскреторна безплідність
Інфекційні агенти надають токсичну дію на сперматогенний епітелій. Далі процес підтримується аутоагрессией внаслідок утворення антитіл до тканин і сперматозоїдів, порушенням метаболізму чоловічих статевих гормонів в передміхуровій залозі. Основним у лікуванні є санація вогнища запалення.
Для дезінтоксикації призначають: Токсфайтер (по 1 / 2 чайної ложки 2 рази на день до їжі) або ФІТОСОРБОВІТ (по 1 таблетці 2 рази на день за схемою: 10 днів прийом, 5 днів перерва, 10 днів прийом і т.д.) в протягом місяця.
Антитоксичну функцію печінки посилить ХЕПАР ФОРМУЛА (по 1 таблетці 2 рази на день протягом місяця).
Потім показано поєднання ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ (по 1 таблетці 2 рази на день протягом 2-х місяців) і ВІТАМІН «Е» (по 1 гелю на добу протягом 1 місяця) з общеукрепляющей терапією; ДІСКАВЕРІ СИЛА (по 1 таблетці 2 рази на день 1-2 місяці); ЛЕЦИТИН (по 1 десертній ложці в день 1-2 місяця); Бета-каротин (по 1 гелю в день протягом місяця).
Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ)
Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) залишається одним з найбільш частих захворювань чоловіків літнього віку. Діагностика та лікування ДГПЗ є не тільки серйозну медичну, а й велику соціальну проблему. Проведені в нашій країні епідеміологічні дослідження вказують на поступове наростання частоти ДГПЗ з 11,3% у віці 40-49 років до 81,4% у віці 80 років. До 30% чоловіків 40-річного віку, котрі доживають до 80 років, переносять оперативне лікування з приводу ДГПЗ.
В даний час вважається, що хворий може страждати одночасно і ДГПЗ, і хронічним простатитом, тоді як клінічно довго проявляється лише одне з цих захворювань. ДГПЗ - доброякісна гормонально-залежна пухлина передміхурової залози чоловіків похилого та старечого віку. При старінні чоловічого організму посилюються реакції ПОЛ у тканині передміхурової залози, що призводить до збільшення кофакторів НАД і НАДФ. Поряд із зростаючим вмістом естрогенів (жіночих статевих гормонів), це сприяє підвищенню концентрації та активності ферменту 5-а-редуктази, що перетворює тестостерон в дигидротестостерон. Цей процес визначає збільшення утворення андрогенно-рецепторного комплексу. Збільшене формування останнього призводить до посилення впливу на геном ядер клітин передміхурової залози і активує біосинтез білка, що і лежить в основі клітинної проліферації.
Основним препаратом у профілактиці та лікуванні ДГПЗ є біологічно активна добавка ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ фірми АРТ ЛАЙФ, яка містить екстракти рослин, достовірно сповільнюють ріст пухлини. Serenoa repens (американська вееролістная пальма) інгібує 5-а-редуктази, проліферацію простатичного епітелію, індукованого факторами росту, гальмує зростання передміхурової залози за допомогою блокування зв'язування пролактину зі специфічними рецепторами, надає антиестрогенної і антиандрогенное дії на рівні простати, має протинабрякову і протизапальну (пригнічує фосфоліпазу А2) ефектами.
Pydgeum africanum (дика камерунська слива) інгібує патологічний ріст фібробластів, має протизапальну дію, зменшує гіперактивність і підвищує поріг збудливості детрузора.
Препарат посилений цинком, необхідним для нормального функціонування передміхурової залози, маслом гарбуза, антисептичну дію петрушки.
ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ призначається по 1 таблетці 2 рази на день у першій половині дня протягом 1 місяця. У наступні 2 місяці - по 1 таблетці 1 раз на день. Рекомендується 2-3 курси на рік. Корисно поєднання ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ з біологічно активною добавкою котячий кіготь (500 мг) по 1 капсулі 2 рази на день і ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ (по 1 гелю 2 рази на день), що обгрунтовується можливим недіагносціруемим поєднанням ДГПЗ з хронічним простатитом або раком простати.
Ускладнення ДГПЗ
1.Інфекція сечовивідних шляхів. Призначається АРТ ЛАЙФ РЕНСЕПТ (по 1 таблетці 2 рази на день протягом 20 днів, потім перерва 10 днів - 3 курсу); імуномодулятори: СУПЕР Шілд (по 1 капсулі 2 рази на день), котячий кіготь, узвар ЕХІНОЛ.
2.Острая затримка сечі (ОЗМ) вимагає негайного виведення сечі катетером або дренування сечового міхура.
Рекомендується ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ (по 1 таблетці 2-3 рази на день) з метою зменшення набряку передміхурової залози. На тлі дренированном сечового міхура рекомендується РЕНСЕПТ (по 1 таблетці 1 раз на день) для профілактики гнійно-запальних ускладнень.
3.Хроніческая затримка сечі з розвитком хронічної ниркової недостатності - абсолютне показання для дренування сечового міхура (цистостомія).
На тлі відновленого відтоку сечі для більш швидкого виведення азотистих шлаків призначають Ентер про сорбенти: Токсфайтер, ФІТОСОРБОВІТ в поєднанні з ГРІН СТАР. Необхідний прийом БАД РЕНСЕПТ курсами по 20 днів і перервою 10 днів.
4.Камні сечового міхура є ознакою вираженого порушення відтоку сечі. Показано оперативне лікування. При неможливості хірургічного втручання можна рекомендувати препарати: ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ (по 1 таблетці 2 рази на день); РЕНСЕПТ (по 1 таблетці 2 рази на день), який чергувати з БУРДОК С (по 1 таблетці 2 рази на день).
Висновок
Хронічний дефіцит багатьох життєво важливих нутрієнтів - повноцінних білків, ненасичених жирних кислот, вітамінів, мікроелементів і харчових волокон - ускладнює перебіг патологічного процесу, підвищує ризик різних ускладнень.
Найбільш ефективним і швидким способом поліпшення структури харчування хворих є широке застосування БАД АРТ ЛАЙФ, які в максимально можливою мірою дозволяють задовольнити змінені фізіологічні потреби в харчових речовинах хворої людини, а також за принципом метаболічного шунтування обійти пошкоджене патологією ланка метаболічного конвеєра, підвищити, за рахунок посилення елементів ферментної захисту клітини, неспецифічну резистентність організму.
Медична практика свідчить про те, що біологічно активні речовини рослинного і тваринного походження мають ряд переваг перед синтетичними і монокомпонентними лікарськими засобами.
Використовуючи їх, людина отримує широкий комплекс споріднених природних сполук, і вони впливають на його організм набагато м'якше і триваліша. БАД нетоксичні, краще переносяться організмом, значно рідше викликають ускладнення, часто знімаючи негативні наслідки застосування хіміопрепаратів.
Таким чином, застосування БАД у комплексному лікуванні хворих, що страждають уро-генітальної патологією, дозволяє підвищити якість медичної допомоги, поліпшити найближчі і віддалені результати лікування.