Досвід застосування БАД АРТ ЛАЙФ ПУЛЬМОКЛІНЗ в лікуванні дітей з рецидивним бронхітом.
Г.А. КОВАЛЬОВА, Л.Б. МАКАРОВА, В.І. ІЧКОВА, Л.П. ЕЛГІНА Омська державна медична академія, м. Омськ
У структурі захворюваності дитячого населення визначальну роль відіграють хвороби органів дихання. Серед часто хворіючих дітей на рецидивуючий бронхіт доводиться 30,7% дітей. Епізоди бронхіту повторюються 2-3 рази протягом року, частіше на тлі ГРВІ, і характеризуються тривалістю клінічних проявів протягом 3-4 тижнів. Лікування рецидивуючого бронхіту залишається складною проблемою, носить симптоматичний характер і з урахуванням генезу загострень (вірусно-бактеріальна інфекція) часто доводиться вдаватися до призначення антибіотиків, що посилює розвиток вторинних імунодефіцитних станів. Пропонуємо призначення біологічно активної добавки ПУЛЬМОКЛІНЗ компанії АРТ ЛАЙФ як альтернативу лікування рецидивуючих бронхітів антибіотиками і загальноприйнятими фітосбори у вигляді настоїв і відварів.
ПУЛЬМОКЛІНЗ, що має протизапальну, бронхолітичну, відхаркувальну, седативну, імуностимулюючим і антиоксидантним ефектами, був використаний у комплексній терапії 32 дітей у віці від 3 до 14 років і призначався по 1 таблетці 3 рази на день до їжі протягом 3 тижнів.
Групу порівняння склали 15 дітей з аналогічними захворюваннями, які отримували антибіотики (макроліди, цефалоспорини перорально протягом від 7 днів і фітотерапію). У комплекс лікувальних заходів в обох групах включалися санація вогнищ інфекції в лор-органах, лікувальний масаж, гімнастика, спелео-терапія.
Діагностика рецидивуючих бронхітів складалася з анамнестичних даних, клінічного, бактеріологічного та імунологічного обстежень, оцінки функції зовнішнього дихання. При аналізі анамнестичних даних виявлено сприятливі фактори (перинатальна патологія, хронічні вогнища інфекції в лор-органах, генетична схильність, пасивне куріння). При бактеріологічному дослідженні виділялися культури пневмокока та гемофільної палички. При аналізі апробації препарату ПУЛЬМОКЛІНЗ відзначений високий клінічний ефект. У 89% дітей основної групи спостерігалася швидка позитивна динаміка в порівнянні з дітьми контрольної групи: продуктивний кашель з'являвся на 4-5 добу, зі зникненням до початку другого тижня.
У контрольній групі тривалість загострення зберігалася протягом 3-4 тижнів.
При імунологічному дослідженні отримано достовірне підвищення Т і В-лімфоцитів, рівня Jg А в основній групі, а також покращилися функціональні показники зовнішнього дихання; на 4 дні скоротилася середня тривалість перебування хворих у стаціонарі.
Побічної дії та алергічних реакцій на прийом ПУЛЬМОКЛІНЗ не спостерігалося. Таким чином, отримані результати підтверджують клінічну ефективність БАД ПУЛЬМОКЛІНЗ і дозволяють рекомендувати його для більш широкого застосування в лікуванні бронхіальної патології у дітей.