Фізичні вправи
Найважливіший фактор виживання після кисню, води, солі і їжі - це фізичні вправи. Вони набагато важливіше для здоров'я людини, ніж секс, розваги або все інше, що здатне прин-сить задоволення. Ось чому фізичні вправи - це обов'язкова умова гарного самопочуття, міцного здоров'я та довголіття.
Фізичні вправи роблять наступне позитивний вплив на ваш організм:
• Покращують роботу серцево-судинної системи й запобігають гіпертензію.
• Відкривають капіляри в м'язовій тканині і, знижуючи опір артерій потоку крові, нормалізують кров'яний тиск.
• Нарощують м'язову масу і оберігають м'язи від спалювання в якості палива.
• Стимулюють активність ферментів, що спалюють жир, і направляють її на виробництво енергії, необхідної для забезпечення роботи м'язів. Коли ви тренуєтеся, то, по суті справи, переключаєтеся на дру-гой джерело енергії для м'язової активності і використовуєте замість цукру, що міститься в крові, накопичені у м'язах жири.
• Змушують м'язи спалювати в якості додаткового палива деякі амінокислоти, які в іншому випадку можуть досягти токсичного рівня. Підвищення рівня вмісту в крові окремих амінокислот з розгалуженим ланцюгом (характерне для малорухливого способу життя) може завдати непоправної шкоди організму і спустошити резерви інших життєво важливих амінокислот. У число особливо уразливих входять незамінні амінокислоти, які постійно необхідні мозку для виробництва нейротрансмітерів. Дві найбільш важливі з них - це триптофан і тирозин. Крім того що триптофан служить матеріалом для виробництва нейротрансмітерів в головному мозку, він грає ще більш важливу роль в ферментної системі, що відповідає за виявлення і репарацію неправильних транскрипцій ДНК.
Мозок використовує триптофан для виробництва серотоніну, мелатоніну, триптаміну і індоламіна - антидепресантів, що відповідають за регуляцію рівня цукру і кров'яного тиску. Тирозин використовується для виробництва адреналіну, норадреналіну та допаміну - речовин, абсолютно необхідних для координації фізіологічних процесів, коли вам доводиться здійснювати фізичні дії, наприклад битися, бігти, займатися спортом і так далі. Крім того, виснаження запасів тирозину в амінокислотних резервах організму є головною причиною розвитку хвороби Паркінсона.
• Сприяють зміцненню м'язів. Як відомо, нетреновані м'язи поступово руйнуються. В результаті екскреції залишків м'язових тканин втрачається частина резервів цинку і вітаміну В6. На визна-діленої, стадії процесу постійного виснаження запасів вітаміну В6 і цинку починають розвиватися різні психічні розлади та неврологічні ускладнення. У цьому полягає причина багатьох аутоімунних захворювань, включаючи червоний вовчак і м'язову дистрофію.
• Змушують м'язи утримувати в резерві більше води і запобігають підвищення концентрації крові, яка в іншому випадку може пошкодити кровоносні судини. Знижують рівень цукру в кро-ві у діабетиків і знижують їхню потребу в ін'єкціях інсуліну або в пероральних медичних препаратах.
Змушують печінку виробляти цукор з жирів, які вона відкладає, або з жирів, які циркулюють у кровоносній системі.
Покращують рухливість суглобів тіла і створюють перемежовується вакуум усередині суглобових порожнин. Сила вакууму допомагає всмоктуванню в суглобові порожнини води, яка доставляє туди розчинені пита-тільні речовини, необхідні хрящовим клітинам.
Крім того, підвищений вміст води в хрящах забезпечує додаткову мастило і більш гладке ковзання суглобових кісток по поверхні один одного. Литкові м'язи виконують функцію допоміжних «сердець». За допомогою їх скорочення і розслаблення ми долаємо силу тяжіння, коли перебуваємо у вертикальному положенні. Литкові м'язи закачують в венозну систему кров, що надійшла до ніг. За допомогою односторонніх клапанів у венах часті скорочення литкових м'язів проштовхують кров по венах ножним вгору всупереч силі тяжіння.
Таким чином, ці м'язи діють як свого роду «серця» венозної системи організму. Це одне з достоїнств фізичних вправ, яке люди поки ще не навчилися цінувати в повній мірі. Повз іншого, м'язи ніг стимулюють таку ж інтенсивну циркуляцію в лімфатичної системи і змушують зникати набряки на ногах.
Зміцнюють кісткову систему і допомагають запобігти остеопороз.
Стимулюють виробництво всіх життєво важливих гормонів, підсилюючи статевий потяг і підвищуючи сексуальну активність.
Одна година ходьби активізує гормони, що спалюють жири. Ці гормони залишаються активними протягом 12 годин. Прогулянки вранці і вечером забезпечать їх цілодобову активність і очистять артеріальну систему від відкладень холестерину. Підвищують активність симпатичної нервової системи, стимулюється адреналіном, який перешкоджає надмірному секреції гістаміну, запобігаючи напади астми та алергічні реакції - за умови належної гідратації організму.
• Сприяють збільшенню виробництва ендорфінів і енкефалінів, натуральних опіатів, що дозволяють добитися такого ж «кайфу», якого наркомани намагаються досягти за допомогою наркотичних препаратів.
ЯКОЮ ВИД ВПРАВ ВИБРАТИ?
Розвивати витривалість доцільніше, ніж підвищувати швидкісні якості або нарощувати м'язову масу. При виборі фізичних вправ найкраще подивитися на них з точки зору довгострокової користі. Стаєр буде насолоджуватися улюбленим видом спорту до старості років. Спринтер недовго буде бігати стометрівку заради задоволення.
Найкращий вид фізичних вправ, перевагами якого Ви зможете користуватися навіть в похилому віці, не заподіюючи ніякої шкоди суглобам, - це ходьба. У число інших видів спорту, що підвищують витривалість, входять плавання, гольф, лижі, ковзани, альпінізм, теніс, сквош, велосипед, тай-цзи, йога, аеробіка і танці. При виборі вправ звертайте особливу увагу на їх здатність довгий час підтримувати активність ферментів, що спалюють жири. Вправлятися на свіжому повітрі корисніше, ніж в приміщенні, оскільки в першому випадку ви відновлює природний зв'язок організму з природою.
Отже, чотири найважливіших кроки до поліпшення здоров'я:
• баланс води і солі в організмі;
• фізичні навантаження для зміцнення м'язів - краще всього на свіжому повітрі і при сонячному світлі;
• раціон харчування, заснований на збалансованому споживанні білків і овочів;
• відмова від зневоднює напоїв.
Ці прості правила зможуть запобігти хворобі або стати основою будь-якого лікування, яке буде потрібно вашому організму.
Автор: Батмангхелідж Ферейдун
Видавництво: Попурі
Ви всі дебліли
Хто тут підарас? А,так,це я