здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Історія масажу

Історія масажу

Масаж як лікувальний засіб виник поряд з іншими видами народної медицини в далекій давнині. Можна сказати навіть, що з давніх-давен, адже деякі дії тварин (вилизування і т.п.). Можна з повною підставою віднести і до своєрідного масажу.
У своєму первісному вигляді, тобто як просте тертя, погладжування, масаж виник як лікувальний засіб на зорі розвитку людства. Люди, не маючи інших засобів впливу, в різних життєвих ситуаціях вдавалися до єдиного засобу, яке було їм доступно, - до рук. Так за переказами, прагнучи полегшити болі, вони виробляли розтирання і биття місця травми.
Про те, що масаж був знаком первісним народам, кажуть відомості про застосування масажу народами, що мешкали на островах Тихого океану. Широко був поширений масаж і серед народів Індонезії. Він застосовувався у вигляді загального чи місцевого впливу і включав такі прийоми як розминка, розчавлювання (тиск), тертя і погладжування. У багатьох відомих найдавніших творах і рукописах йдеться про прийоми, які ми тепер відносимо до масажу, тобто тертя, розминка, биття, широко застосовувалися з гігієнічними або лікувальними цілями.

Масаж в стародавньому світі

Масаж був відомий в Давньому Єгипті, Абіссінії, Лівії та інших країнах за 12 століть до Н. Е. Про це свідчать зображення різних масажних маніпуляцій на папірусах і алебастрових рельєфах, що прикрашали царські палаци. У листах Мукалліма (XIV століття До Н. Е.), цілителя при храмі поблизу Ніппур (Давня Месопотамія), є рекомендації з масажу і втирання масел при травмах і захворюваннях. При розкопках поховань єгипетського полководця був знайдений папірус із зображенням прийомів масажу - погладжування литкового м'яза, розтирання стопи, поколачивания сідниць і спини. Savary у своїх листах про Єгипет так описує застосування лазні і масажу: "миється проходить цілий ряд нагрітих кімнат, в останній, очищають, тиснуть і розминають з незвичайною ретельністю, члени його витягують і змушують клацати суглоби".
З Єгипту масаж разом з "умащіваніем" (розтиранням) маслами і мазями, широким використанням лазнею переходить до Стародавньої Греції, де в поєднанні з гімнастикою становить один з найважливіших відділів мистецтва лікування. Найбільші лікарі Стародавньої Греції вважали масаж обов'язковим елементом еллінської культури. Геродікос був першим пропагандистом масажу для хворих і здорових людей Він сам щодня масажувати, проробляв тілесні вправи і мав відмінне здоров'я. У поемах Гомера розповідається про те, як Цирцея в лазні вмощуються Одіссея маслом та розтирала його мазями, а жінки розминали тіла воїнів перед битвами. Евриклея робить масаж Одіссею. Вона дізнається царя Одіссея, який повернувся додому на Ітаку, по рубцю від кабанячого ікла - сліду колишньої полювання. Одиссей затулив їй рота рукою, щоб Пенелопа не почула її радісного крику. Ззаду до Одіссею підходить свинопас Евмей, накритий волохатою шкурою і теж дізнається господаря. У ніг Одіссея - його вірний пес старий Арг. За часів Гіппократа масаж використовувався з гігієнічною і лікувальною метою (при захворюваннях суглобів і вивихах). Так, Гіппократ писав: "зчленування може бути стискальність і розслаблене масажем. Тертя викликає стягання або розслаблення тканин, веде до схуднення або повноті, сухе та часте тертя стягує, а м'яке, ніжне і помірне потовщує тканини ". Добре відомий вислів Гіппократа про те, що лікар повинен бути вправний багато в чому, в тому числі і в масажі. Масаж (або апотерапія) в Древній Греції, як правило, проводився в лазнях у поєднанні з тілесними вправами активного або пасивного характеру, натиранням маслами і мазями. У стародавніх греків лазні були присвячені Геркулесові. Досить докладно займався масажем або апотерапіей Орібазій, що жив за часів імператора Юліана. У своїй книзі він описує практичні прийоми масажу і гімнастики.

Грецькі лікарі відкрили в Стародавньому Римі свої школи масажу. Асклепіад робив масаж на сухій шкірі і з маслами, сильний і слабкий, короткочасний і тривалий; Цельс рекомендував розтирання для видалення відкладень і випотів в тканинах. У період римського панування застосування гідротерапії і масажу з профілактичною та лікувальною метою досягає особливо широких масштабів. У всіх містах, де влаштувалися римляни, будувалися комфортабельні лазні, так звані "терми". Про масштаби водолікування можуть дати уявлення терми Каракалли або Діоклетіана, де одночасно могли користуватися процедурами до 3500 чоловік. У термах римляни для збереження стрункості, витонченості та краси тіла купалися в басейнах і ароматичних ваннах, тут же вони брали масаж, робили манікюр, педикюр, займалися гімнастикою. У термах були влаштовані кімнати, спеціально призначені для маніпуляцій (масажу), в одній з таких кімнат, званої "трепідаріум", раби спочатку розминали, розтирали бальзамами тіла купаються і змушували їх проробляти різні гімнастичні вправи, що готують до масажу. Потім справжні масажисти масажували все тіло і особливо суглоби. Знаменитий Гален, головний лікар школи гладіаторів в Пергамі, виділив дев'ять видів масажу, він описав методику погладжування, розтирання і розминання м'язів. Римляни надавали великого значення розтирань всього тіла, і лікарі пропагували цей прийом масажу в повсякденному житті. Цельс склав багатотомну енциклопедію "Artes" ("Мистецтво") латинською мовою. У восьми томах, присвячених медицині, велике місце приділене гігієни (водним процедурам, бані), діетіке (харчування), терапії, хірургії, масажу, фізичним вправам і пр.

За описом мандрівників, масаж як лікувальний засіб також застосовувався тубільцями різних племен Південної Африки. Цей масаж в ряді випадків нагадував жорстокі тортури, але, за запевненням масажованих, приносив їм полегшення. У доколумбової Америці в ацтеків Перу лікарі (колеуальа) широко використовували масаж (у вигляді розтирання) з знеболюючими рослинними засобами.

← Семакс Фізичні вправи 
Просмотров: 6393

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен