Даоські техніки оздоровлення

Даоські техніки оздоровлення

Що є вашим головним надбанням? Ви вважаєте, що це ваш будинок, ваша машина або ваші коштовності? Ваша колекція прекрасних марок або рідкісних монет або, може бути, ваш пакет акцій? Володіння всіма цими речами, звичайно ж, може поліпшити якість вашого життя. Але чи можна хоч одну з них вважати вашим головним надбанням?

Можливо, ви впевнені в тому, що ваше найцінніше надбання взагалі не є матеріальною річчю. Можливо, це ваше почуття гумору або чарівність. Можливо, це ваша неповторна особистість або коронний удар у гольфі. А може бути, це ваш абсолютний слух любителя музики або тонкий смак знавця вин і гурмана. Або це якийсь талант, який робить вас унікальним. Це, безумовно, теж надбання. І кожне з них може допомогти нам визначити, хто ж ми такі, але чи може хоч одна з них називатися найголовнішим?

Або, може бути, ви вірите в те, що це ваша робота або ваше прагнення до успіху. Ваша жага знань чи здатність до спілкування. Ваше вміння читати. А може, це просто ваш телевізор.

У кожної людини є свої надбання, які допомагають йому визначити, хто він такий і що з себе представляє. Вашим головним надбанням може бути щось, що ви поки ще не володієте, але що напевно колись придбаєте. Це може бути ваша релігійна віра, ваша сім'я або повагу людей.

Ваше найбільше надбання може означати зовсім різні речі для різних людей. Безумовно, було б досить важко змусити всіх людей визнати будь-яку одну річ або одна якість як найголовнішу цінність.

Наша формула цінності грунтується на багатьох змінних. Як ми були виховані, ким були наші батьки, які переконання нам були щеплені - все це, безумовно, важливо. Росли ми в великому місті чи на фермі або в горах в повній ізоляції від суспільства - все це буде грати вирішальну роль у визначенні нашої концепції найбільшого надбання.

Чудова кручена бейсбольна подача хлопчика, що виріс в Сполучених Штатах, навряд чи буде великою цінністю для хлопчика, що виріс в Індії.

Коли ми підбираємо визначення того, що ж є наше найбільше надбання, ми повинні прийти до чогось, що має більш універсальний характер.

Ми можемо мати незчисленними багатствами, але, коли ми серйозно хворіємо, ми раптом усвідомлюємо, що гарне здоров'я набагато цінніше, ніж долари. І хоча, звичайно, багатство може допомогти отримати гарне медичне обслуговування, саме саме здоров'я є в кінцевому підсумку нашим надбанням, набагато ціннішим, ніж гроші і речі.

Ми можемо володіти безліччю талантів, але, якщо у нас серйозна депресія або ми психічно нездорові, ми просто не в стані їх оцінити. Якщо ви втрачаєте своє власне розумове здоров'я або спостерігаєте, як це відбувається

з кимось, легко побачити, що всі багатства світу безглузді і марні, якщо ваше свідомість не цілісно.

Таким чином, здоров'я і розумовий благополуччя беззастережно всіма визнаються як найбільші цінності. Але є щось ще більш фундаментальне. Те, що ми беремо з собою всюди, куди б ми не відправлялися. Те, що ми можемо втратити або принести в жертву, витратити даремно або просто віддати. Те, що ми можемо зробити надзвичайно корисним та про що ми можемо дбати. У кінцевому підсумку це наше головне надбання. Це наше життя.

Ваше життя - це ваша найбільша цінність. Якщо ви втрачаєте її, всі інші ваші цінності і таланти стають непотрібними. Якщо ви мертві, саме поняття володіння чимось стає безглуздим. Пам'ять про вас буде продовжувати жити у вашій родині і серед ваших друзів. Речі, накопичені вами протягом життя, перейдуть в руки ваших спадкоємців, адже без житті ви не володієте нічим.

Таким чином, життя - це наше найбільше надбання, але це також і найбільший дар. Ми отримали життя від наших батьків, і ми маємо здатність створювати життя в наших дітях. Це великий і дивовижний дар - дар життя. А життя саме по собі є величезною таємницею. Наша наука досі не в змозі пояснити, звідки береться життя і куди вона дівається після того, як закінчується. Джерело життя не піддається ніякому логічному поясненню. Ви можете назвати його Богом, Природою або Дао. У кінцевому підсумку ми стаємо перед питанням, у якого немає відповіді: звідки береться Бог або яким чином Природа змогла зачати саме себе. Все, що ми можемо сказати з певністю, - так це те, що життя існує тут, на планеті Земля, і що люди є вищою формою життя на нашій планеті.

Сама по собі життя має дві функції. У масштабах планети відтворення видів через розмноження видається більш важливим, ніж збереження індивідуального життя. З точки ж зору індивіда, головна цінність - це збереження його власного життя.

Ми носимо з собою наше життя у своєрідному контейнері, який ми називаємо нашим тілом. Для того щоб зберігати наше тіло, нам потрібно дихати і харчуватися.

Для того щоб бути справжніми людьми, нам необхідно також давати їжу й іншого аспекту нашого життя, іменованого свідомістю. Людство має дар усвідомлення світу і навколишнього нас всесвіту. Це саме те, що отделяетчеловека від всіх інших форм життя. Ми можемо мислити. Ми задаємося питаннями про наше існування. Ми створили мови, писемність і математику. Ми усвідомлюємо свої емоції і створюємо закони, що розмежовують добро і зло, що визначають, що прийнятно для суспільства, а що ні.

До кінця двадцятого століття наука і медицина домоглися великих успіхів у збільшенні тривалості життя і викорінення безлічі небезпечних захворювань. Ми також отримуємо користь з всесвітньої обміну ідеями стосовно здоров'я та довголіття.

Західна медицина ще відносно молода. Вона більше зосереджена на вилікування хвороби, а не на її запобігання. У двадцять першому столітті лікарські мистецтва і науки значно розширять свої межі, увібравши в себе старі і нові ідеї з усього світу.

Саме цьому я присвячую свою книгу. У ній я розповім про лікування, довголіття, омолодження і про сексуальні техніках, спочатку розроблених даосами в Древньому Китаї. Багато з даоських практик тільки недавно почали відкриватися Заходу. Аж до кінця 70-х років на Заході фактично не було майстрів Дао. Даоси жили в Китаї, причому найчастіше в глухій провінції. У них не було причин залишати Китай, поки даоські практики не стали піддаватися заборонам після комуністичної революції. Гоніння на даосів стали ще більш жорстокими під час «Культурної революції» кінця 60-х.

Ті, хто вмів, рятувалися втечею з комуністичного Китаю в інші райони Далекого Сходу. На Тайвані, у Гонконгу, Таїланді та інших країнах даоські навчання поширилися спершу в китайських общинах, а потім стали доступними і всьому іншому населенню. У кінцевому підсумку ці навчання досягли Америки завдяки таким даоським майстрам, як Мантека Чіа і Ні Хуацін.

Даоські практики поновилися в Китаї в 70-і роки, коли уряд усвідомив, як багато з даоського культурної спадщини було фактично знищено. Даоські вправи, звані цигун, зараз практикуються по всьому Китаю. Тайцзи-цюан' виконують щоранку в парках мільйони китайців. Доктора медицини вивчають даоські техніки. Вчені з університетів вивчають Енергію Життєвої Сили в надії краще зрозуміти таїнства життя. З'явилося нове покоління китайських майстрів цигун, і деяким з них було дозволено їхати на Захід і викладати своє мистецтво.

Мені пощастило почати своє навчання у Майстра Мантека Чіа в 1981 році, незабаром після його прибуття з Таїланду на Захід. Я продовжую свої заняття і до цього дня - не тільки з Майстром Чіа, а й з незліченною кількістю практикуючих, як майстрів, так і учнів з усього світу. У цій книзі я постараюся розглянути технічний аспект практики. Звичайно ж, буде необхідно роз'яснити деякі даоські концепції здоров'я і довголіття, які мають певну специфіку далекосхідну. Втім, ці техніки та вправи універсальні і не вимагають ніяких попередніх знань про китайської філософії, науці чи медицині.

Мій підхід буде чисто практичним, і я спробую не ускладнювати текст, наскільки це можливо. Простота - одна з головних даоських чеснот. Звичайно, я не китаєць. Я не пишу і не говорю по-китайськи. Я західний людина, яка займається даоськими техніками ось вже більше двадцяти років. І моя мета - не пояснити далекосхідний образ мислення Заходу, а, скоріше, винести на світло надзвичайно корисні оздоровчі, омолоджувальні, сексуальні, а також продовжують життя техніки, щоб люди, чим би вони не займалися в житті, могли їм навчитися і жити довше, здоровіше і радіснішим.

На ринку існує безліч чудових книг, що пояснюють, хто такі даоси, що розповідають їх історію та легенди і тлумачать їх вірування. Якщо вам це цікаво, неодмінно знайдіть і прочитайте їх. У цій же книзі я зведу історичну і філософську підоснову до мінімуму. Одне важливе попередження: існувало багато різних даоських шкіл. Багато з даоських навчань відкриті для різних інтерпретацій і думок. Якщо ви прочитаєте все відразу, ви, швидше за все, заплутаєтеся в різних точках зору. Не забувайте про простоту речей.

Даоські практики не носять релігійного характеру. Вони містять в собі фізичні та розумові вправи, які часто дуже відрізняються від тих, до яких ми звикли тут, на Заході. Для даосів довге життя і міцне здоров'я мали першочергову важливість. Багато вправи прості і легкі для виконання. Ця книга - практичний підхід до оздоровчих, сексуальним, що відновлює сили і продовжує життя даоським технікам. Даоси прагнули до того, щоб продовжити життя, наскільки це можливо. Матеріальні блага не обов'язково уникати даосами, але життя було для них найбільшою цінністю.

Даоські техніки оздоровлення, омолодження, сексуальності і продовження життя є великим надбанням людства. Почавши їх вивчати, ви зможете брати їх з собою, куди б ви не відправлялися. Вони не вимагають спеціального обладнання. В їх влади - змінити ваше життя і вдихнути в неї нові сили, зміцнити ваше здоров'я і додати вам довголіття, а також поліпшити ваше сексуальне життя.

Юдлав Ерік. 100 днів для здоров'я і довголіття.

Коментарі

avatar Леся - 15 Травень 2015, 20:23

xy7zux

ВВЕРХ